Mr Play Преглед на еСпортско обложување 2024

Mr PlayResponsible Gambling
CASINORANK
7.52/10
БонусБонус $200 + 100 бесплатни вртења
Разиграно искуство со игри
700+ игри и растење
Дарежлив бонус за добредојде
Спортско обложување во игра
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Разиграно искуство со игри
700+ игри и растење
Дарежлив бонус за добредојде
Спортско обложување во игра
Mr Play is not available in your country. Please try:
Amelia Tan
ReviewerAmelia TanReviewer
Fact CheckerTomas NovakFact Checker
Bonuses

Bonuses

Иако mr.play се појавува како прилично неодамнешна страница за обложување е-спорт, онлајн-страницата постојано нуди промоции и бонуси кои им се спротивставуваат на лидерите во индустријата. Новите играчи ќе уживаат во новиот играч FreeBet, привлечен мотив за посетителите. Освен бонусот за добредојде, редовните играчи често може да се потпрат на бонусот за засилување на играта што им овозможува на обложувачите да добијат повеќе на облозите со акумулатор. mr.play повремено ги ажурира своите пакети за бонус за е-спорт, така што играчите треба да внимаваат на достапните промоции.

mr.play има 100% бонус за минимални депозити од 10 евра, додека максималниот бонус за депозит е 100 евра. Бонусите за добредојде имаат рок на траење од 14 дена и услов за обложување 9x пред да се уплатат. Сепак, играчите кои користат Skrill, Skrill 1-Tap, PayPal, Paysafe и Neteller за да депонираат средства на нивните сметки, може да ги пропуштат понудите за бонуси.

Правилата и условите важат и за други промоции.

Депозит бонусДепозит бонус
Games

Games

Почетната страница содржи каубојска атмосфера слична на Тексас со убава дама со мустаќи за добредојде на обложувачите. Обложувачите можат да пристапат до делот за е-спорт од иконата за спорт прикажана како фудбал на горната лента со мени. Да претпоставиме дека светло сината тема на белата позадина не е доволно примамлива. Во тој случај, обложувачите можат да очекуваат да уживаат во конкурентни цени со најдобри коефициенти на пазарите за обложување е-спорт.

Делот за е-спорт има многу да понуди и професионални коцкари и почетници обложувачи. Со сезоната на Светското првенство пред нас, љубителите на фудбалот можат да пристапат до најдобрите фудбалски лиги како одлично дополнување на пазарите за спортско обложување во игра за заеднички спортови. Играчите имаат исцрпна листа на е-спортови за избор, вклучувајќи игри како што се:

 • Повик на должност
 • Надгледување
 • Храбар
 • ДОТА 2
 • CS: ОДИ.

Индивидуалните е-спортови нудат неколку лиги за избор. На пример, најпопуларниот пазар за е-спорт обложување на mr.play, Counter-Strike, им дава на играчите 21 забавни лиги и турнири за избор. Исто така, Кралот на славата има 12 лиги за избор. StarCraft е уште еден пазар за обложување полн со акции за обложувалници за е-спорт.

Пред да се обложуваат на кој било еспортски настан, обложувачите можеби ќе треба да се запознаат со тимовите и структурата на играта. Ова ја зголемува веројатноста за преземање дома импресивните коефициенти до 4,00. Играчите треба редовно да ги проверуваат ажурираните е-спортови, бидејќи некои пазари се сезонски.

+2
+0
Затвори

Software

За да им обезбеди на своите клиенти широк избор на игри, Mr Play соработува со индустриски лидери во развојот на софтвер. Што се однесува до софтверот, имињата како се меѓу најпопуларните, поради нивните модерни карактеристики и висококвалитетни игри.

Payments

Payments

Има широк спектар на начини на плаќање достапни на Mr Play за да се задоволат потребите на обложувачите во еСпорт. Тие нудат безбедни методи за депонирање, како што е MuchBetter, Visa, MasterCard, Bank Transfer, Neteller , за да се осигури дека можете лесно да додавате средства на вашата сметка. Дополнително, Mr Play обезбедува неколку сигурни методи за повлекување, што ви го олеснува пристапот до вашите добивки.

Deposits

Во онлајн коцкањето, критериумите за депозит се една од основните метрики што ја информираат одлуката на обложувачот дали да вложи на одредена локација. Тоа е причината зошто mr.play помина многу повеќе за да го направи депонирањето овде брзо, лесно и безбедно. Регистрираните членови можат да пристапат до функцијата за депозит за да се обложуваат на е-спорт на "Касиерка“

Играчите со регистрирана сметка можат да уживаат во инстант депозити преку начини на плаќање како што се:

 • Нетлер
 • Виза
 • Скрил
 • ecoPayz
 • AstroPay

За многу обложувачи, безбедноста на плаќањето е најкритичниот фактор кога се определува дали да се обложи. Може да забележите знак за катанец на долниот десен дел од екранот кој покажува заштита на ниво на SSL за трансакции на страницата. Подготвени сте да го преземете скокот и да започнете да освојувате големи?

Withdrawals

Во некои случаи сте депонирале, играле, победиле и изгубиле. Сега е време да ги земете парите од сметката. Барањата за готовина на mr.play обично се враќаат преку претпочитаниот начин на депозит. Покрај тоа, обложувачите може да очекуваат различни времиња на обработка во зависност од начинот на плаќање.

Трансакциите со кредитни и дебитни картички и жични трансфери може да потраат до шест дена за да се рефлектираат на сметката на обложувачот. Е-паричниците вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • Скрил
 • Многу подобро
 • Нетлер

Тие имаат побрзо времетраење на обработката до 2 работни дена. Други методи, вклучително и инстант банкарство, ecoPayz, AstroPay и брз трансфер, може да потрае 2-4 дена за да се вчитаат и да се рефлектираат.

Минималниот депозит е 10 долари, додека максималниот е 5.500 долари. Обложувањето за еспорти на mr.play прими повеќе играчи преку валути како што се EUR, GBP, NOK, USD, CAD и SEK.

Доверба и безбедност

Доверба и безбедност

Mr Play вложува дополнителни напори кога станува збор за безбедноста на неговите корисници. Давателот ги следи сите строги правила и упатства за безбедно и одговорно онлајн коцкање. Mr Play е лиценциран и регулиран од угледни органи за игри, што помага да се осигура дека давателот работи правично и транспарентно.

Security

Обложувањето на е-спорт на mr.play ги уверува играчите на врвна безбедност за сите презентирани податоци. Како легитимна и регистрирана компанија под надзор на органите за игри на среќа на Малта и на Обединетото Кралство за коцкање Coming (UKGC), mr.play направи дополнителна милја за да ја направи страницата доверлива. 128-битната технологија за шифрирање на Secure Socket Layer е само еден пристап за обезбедување чувствителни податоци, меѓу другите заштитни ѕидови и протоколи. Оваа врвна обложувалница за е-спорт, исто така, соработува со реномирани органи за коцкање и регулаторни тела за да обезбеди фер игра користејќи генератори на случаен број (RNG). Затоа софтверот за обложување редовно се проверува и тестира од истите овие независни организации за да се добие сигурен процент на исплата на игри.

Без оглед на случајот, обложувачите кои доживуваат предизвици може да се обратат до професионалниот тим од претставници за грижа за корисници на mr.play од 8 до 00 часот по средноевропско време за итна поддршка.

Иако на страницата може да се пристапи во многу земји, постојат неколку јурисдикции каде обложувачите можеби ќе треба да користат VPN за пристап до услугите на mr.play. Тие вклучуваат:

 • Макао
 • Кина
 • Куба
 • Бугарија
 • Австрија
 • Судан
 • Либан
 • Португалија
 • Швајцарија
 • Филипини
 • Бразил
 • Митрополитот Франција

Responsible Gaming

Во однос на еСпортот, Mr Play дава приоритет на поттикнување етичка игра и обезбедување на различни ресурси за да им помогне на обложувачите да се обложуваат одговорно. Ве молиме посетете ги следните страници за повеќе ресурси за одговорно играње и третман на зависност: * GamCare * Gamble Aware * Анонимни коцкари

About

About

Глобалната индустрија за онлајн игри беше проценета на 57 милијарди долари во 2021 година. Се очекува да расте со брз CAGR од 11,7% за да надмине 153 милијарди долари до 2030 година. Ова покажува колку онлајн казина и обложувалници се појавуваат секој ден. Како такво, може да биде фрустрирачки преместувањето од една обложувалница до друга, барајќи возбудливо искуство со игри. Обложувањето за е-спорт е само дел од пазарот на онлајн коцкање. Сепак, обложувањето на е-спорт добива забележлива видливост бидејќи повеќе класичните казина како Mr.play се трудат да го направат искуството уште повозбудливо за обложувачите.

Mr.play официјално започна со работа во 2017 година и сега се најде на врвот како сеопфатно претпријатие за е-спортски обложувалници. За илустрација, само делот за е-спорт се состои од над 50 пазари за обложување. Сега тоа е значителна компилација за која било обложувалница за е-спорт. Веб-страницата за обложување за е-спорт со седиште во Обединетото Кралство Mr.play е бренд на Marketplay Limited кој работи под лиценците на Malta Gaming Authority и UKGC.

Дали сте љубопитни да дознаете повеќе за обложувањето на Esports на Mr.play? Прочитајте повеќе во нашиот сеопфатен преглед за е-спорт.

Обложувањето на онлајн страницата mr.play им понуди на обложувачите многу предности. Ова вклучува пристоен избор на е-спортови и неколку турнири и настани на посакуваните пазари за обложување. Покрај тоа, играчите можат да ја пробаат среќата во различни лиги за е-спорт достапни на оваа страница за обложување и да имаат незаборавно искуство со игри. Играчите можат да комбинираат различни типови облози за да заработат значителен профит на долг рок.

mr.play се здоби со популарност меѓу обложувачите на е-спорт поради тоа што нуди поволни шанси, меѓу другите карактеристики. Како таква, страницата за обложување е-спорт има неколку начини на плаќање и валути и овозможува пристап преку неколку уреди и оперативни системи. mr.play има мобилна апликација достапна во Google Play и Apple Store за корисниците да се обложуваат додека се во движење. И на крај, играчите уживаат професионална поддршка на клиентите преку повеќе канали и се ангажираат пријателски претставници на клиентите.

Секогаш не заборавајте да играте одговорно.

Кратки факти

Година на основање: 2017

Account

Создавањето сметка со Mr Play е неверојатно лесно. За да уживате во еСпорт игрите и турнирите, едноставно посетете ја нивната веб-страница, пополнете го формуларот за регистрација и започнете!

Support

Ако имате проблем со проблем поврзан со еСпорт, службата за корисници на Mr Play е тука да ви помогне. Персоналот на давателот може да одговори на вашите прашања и да ви помогне веднаш.

Tips & Tricks

 • Следете ги актуелните настани и трендови во светот на еСпортот. Ако сакате да знаете кога вашите омилени тимови и играчи ќе учествуваат на идните турнири и настани, следете ги на социјалните мрежи. * Извлечете го максимумот од бонусите и специјалните понуди. Како водечка услуга за игри, Mr Play често нуди специјални бонуси на новите и на корисниците кои се враќаат. Можете да ги најдете најсовремените зделки со проверка на страницата со промоции на Mr Play . * Управувајте со вашите пари одговорно. Правењето и држењето буџет може да ве спречи да изгубите повеќе пари отколку што можете да си дозволите. * Информирајте се и не пропуштајте ги најновите вести. За да се зголемат шансите за добивање облог со Mr Play , се препорачува да се спроведе истражување за вклучените тимови и играчи и нивната неодамнешна статистика за перформанси. * Секогаш проверувајте ги шансите на Mr Play пред да ставите облог. Да се биде во тек со најновите коефициенти, пазари и карактеристики е важно ако сакате да го извлечете максимумот од вашите облози на еСпорт.

Promotions & Offers

Новите и актуелните обложувачи на еСпорт може да имаат корист од широк спектар на понуди и бонуси од Mr Play . Може да им дадете поттик на вашето еСпортско обложување со привлекување интересни промоции обезбедени од Mr Play - особено оние со одлични услови и услови.

About the author
Amelia Tan
Amelia Tan
About

Амелија Тан, популарно позната во заедницата Esports како „GamerInsight“, е сјајниот скапоцен камен на EsportRanker кога станува збор за сеопфатни и непристрасни прегледи на игри. Нејзиното длабоко разбирање на динамиката на игри и немилосрдната посветеност на автентично известување ја заслужи нејзината огромна почит и широка читателска публика.

Send email
More posts by Amelia Tan