Melbet рецензија за кладилници - Games

Age Limit
Melbet
Melbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
MasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao
Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (34)
Јапонски
Азербејџански
Англиски
Арапски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Хрватски
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеДепозит бонус
ВалутиВалути (24)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Австралиски долари
Американски долари
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Бурундиски франци
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Ерменски драми
Канадски долари
Кинески јуани
Кувајски динари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Руски рубли
Турски лири
Швајцарски франци
Видови поддршкаВидови поддршка (1)
Е-пошта за поддршка
ДржавиДржави (72)
Јапонија
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Австралија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Аргентина
Бангладеш
Бахреин
Белорусија
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Бугарија
Виетнам
Гана
Грузија
Египет
Етиопија
Зимбабве
Индија
Индонезија
Исланд
Казакстан
Канада
Катар
Кенија
Кина
Колумбија
Кувајт
Либија
Македонија
Малезија
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Мороко
Мјанмар
Намибија
Непал
Нигерија
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Пакистан
Парагвај
Перу
Полска
Русија
Саудиска Арабија
Сингапур
Сомалија
Србија
Судан
Танзанија
Тајван
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Хонг Конг
Хрватски
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (46)
CS:GODota 2FIFA
Greyhounds
League of LegendsMortal KombatNBA 2KStarCraft 2TekkenWorld of Tanks
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Атлетика
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Карлинг
Кено
Кошарка
Крикет
Лотарија
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Beeline
Bitcoin
Bitcoin Cash
Bradesco
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DogecoinEcoPayz
Ethereum
Jeton
Litecoin
MasterCard
Megafon
Moneta
Neosurf
Neteller
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Prepaid Cards
QIWI
Santander
Siru Mobile
Tele2
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay.bg
СофтверСофтвер (6)
Endorphina
Microgaming
NetEnt
PariPlay
TVBET
Wazdan

Games

MELbet е сеопфатен букмејкер кој нуди редовно спортско обложување, е-спорт и казино игри. Ова често може да резултира со обезбедување на помалку е-спортски игри отколку што би биле достапни во посветен обложувач.

MELbet, од друга страна, има една од најобемните колекции за еСпорт што некој некогаш ја видел. Постојат осумдесет и еден различен е-спорт, кои се движат од најпознатите игри како CS:GO, League of Legends и Dota 2 до некои чудни и посебни игри како Marble Fidget Spinners.

Најпопуларни еспорти

Оваа широка разновидност го прави MELbet едношалтерски систем за секој вид обложувач кој сака да се обложи на еСпорт по свој избор.

CS: GO е еден од најдобрите еСпортови на MELbet, кој нуди исклучително високи коефициенти. Играта со шутер со повеќе играчи во прво лице е позната ширум светот. Играчите можат да се обложуваат на CS:GO преку сертифицираната и овластена страница за обложување е-спорт, Melbet.

Повеќето Counter-Strike обложувања се наменети за играчи и специјализирани еспортски турнири, како големите Големо првенство CS:GO. Има многу дневни игри на кои обложувачите можат да се обложуваат и да гледаат преноси во живо за CS:GO. Пазарите се исто така импресивни:

 • 1 X 2,
 • Вкупно карти,
 • Точен резултат,
 • Вкупно мапи хендикеп,
 • 1 X 2 1-ва карта,
 • Мапи за хендикеп,
 • Прв кој победи во неколку рунди,
 • Кој ќе победи во рундата со пиштол?

Достапни се уште многу пазари, кои може да се видат со директно упатување до делот MELbet eSports.

Обложување во живо

Обложување во игра, често познато како обложување во живо, е кога обложувалницата им дозволува на обложувачите да ставаат облози или да уплаќаат пари за време на играта. Со обложување во живо, обложувачите може да профитираат од развојот на играта, како што е зголемувањето на формата на играчите.

Успехот на обложувањето во живо зависи од брзиот букмејкер. Обложувањето во живо на MELbet е разумно одговорно. Тие обезбедуваат обложување во живо на неколку еспортски настани. Сепак, покриеноста варира за помали игри.

Покрај тоа, одредени настани се пренесуваат во живо на веб-страницата. Ако обложувачите треба да следат повеќе од еден настан, тие обезбедуваат дури и функција за повеќе преноси. Некои од нив се достапни дури и пред играчите да ја завршат регистрацијата на MELbet. Преносот во живо функционира одлично, без разлика дали ја користат апликацијата MELbet или десктоп страницата.

Лига на легенди

League of Legends (LoL), обично познато едноставно како Лигата, е арена за борби со повеќе играчи, која се зголеми во популарност од нејзиното основање во октомври 2009 година. MELbet исто така има многу пазари и огромни исплати за League of Legends.

И бројот на достапни игри е значаен, особено во натпреварите кои претстојат на Светското првенство - сезонското финале на LoL во кое тимовите што седат на врвот на рангот на LoL се натпреваруваат за место број еден во славата на Лигата на легендите.

Стандардните облози достапни за Лигата се:

 • 1 X 2,
 • Точен резултат
 • 1 Карта,
 • 1 x 2 1 Карта
 • 2 Карта,
 • 1 x 2 2 Карта

Дота 2

Ако сте слушнале за League of Legends, несомнено сте слушнале за Дота 2. Dota 2 беше објавена пред LoL и е една од најпопуларните видео игри на онлајн битката денес.

Повеќето платформи за обложување е-спорт прифаќаат облози Dota 2. Достапно е на повеќето специјализирани спротивставувања и еднократни настани, со видови на влогови, вклучително и директни облози на натпревари на ентитети и шампиони на турнири, како што е на The Invitational.

Како резултат на тоа, бидејќи Dota 2 е добро познат е-спорт на меѓународно ниво, обложувачите може да очекуваат да најдат пазари за коцкање на сите значајни и локални настани на е-спорт-локациите за обложување Melbet.

MELbet исто така обезбедува различни уникатни алтернативи за обложување за оваа игра и пазари, како што се:

 • 1 x 2,
 • Вкупно карти,
 • 1 Карта,
 • Точен резултат,
 • Парчиња вкупно парни/непарни,
 • 2 Карта.

Ракетна лига

Ракетна лига е одлична игра со автомобил што се удвојува како спортска игра. Играта во суштина е фудбалска игра. Наместо фудбалери, играчите се натпреваруваат со возила, што го прави неверојатно привлечен за гејмерите кои уживаат во фудбалот и брзината. Некои од достапните пазари вклучуваат:

 • 1 x 2,
 • Двојна шанса,
 • Вкупно,
 • Хендикеп,
 • Вкупно парен,
 • Вкупно 1.

Метеорското искачување на Rocket League до ѕвездите потсетува на Fortnite во одредени аспекти. Оваа титула стана феномен за помалку од пет години со добро воспоставено коло и турнири во вредност од 500.000 долари, како што е RCLS Winter Majors. Како такво, обложувањето во Rocket League брзо стана една од најпопуларните форми на еспортско обложување.

ФИФА

Не можеме да превидиме ФИФА, најточниот приказ на вистинскиот фудбал. ФИФА е видео игра која постои речиси 20 години и сега е една од најпопуларните видео игри на глобално ниво.

Секоја година се објавува нова ФИФА, иако најновата е ФИФА 21. Секој ден, милиони гејмери и ентузијасти ја играат оваа игра за одмор. Во исто време, обложувачите ги користат високите коефициенти на играта и спектакуларните преноси, особено за време на најочекуваниот Светски куп на ФИФА. Некои од пазарите за оваа единствена фудбалска видео игра вклучуваат:

 • 1 X 2,
 • Двојна шанса,
 • Вкупно,
 • Следна цел,
 • Хендикеп,
 • Точен резултат,
 • Полувреме / полно работно време,
 • Резултат во секое полувреме,
 • Точен број

StarCraft II

Blizzard Entertainment's StarCraft 2 е добро познат е-спорт за стратегија во реално време (RTS). Двајца натпреварувачи се натпреваруваат во спортот со избирање на една од трите трки, Terrans, Protoss или Zerg, достапни на претходно избраната мапа.

Искуствата со игри што ги обезбедуваат се исто така различни и различни едно од друго. Играчите сепак мора брзо да проценуваат, а способноста за повеќе задачи е клучна. Брзиот развој во играта го прави ова идеално за обложувачници кои бараат возбуда. Најчестите пазари се:

 • Победник на натпреварот
 • Победник на картата
 • Хендикеп
 • Тимот А/Б за да победи 1 карта
 • Тимот А/Б не победува на ниедна карта
 • Точен резултат на картата
 • Над/Под Вкупно карти
 • Тим за победа на група
 • Тим да победи на турнирот
 • Победник на регионот на турнирот