Megapari

Age Limit
Megapari
Megapari is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillVisaNeteller
Trusted by
Curacao

Megapari

Мегапари е оператор на онлајн казино кој долго време им нуди онлајн казино игри и обложување со спортски книги на своите илјадници клиенти ширум светот. Ова му овозможи да стане една од најдобрите страници за обложување е-спорт. Иако веб-страницата беше основана дури во 2019 година, што ја прави релативно новодојденец во светот на онлајн обложувањето, таа брзо изгради репутација за себе како етаблиран играч.

Еспортот беше клучен фокус за веб-страницата од моментот на нејзиното основање, тоа значи дека понудата за е-спорт е многу повеќе од основен додаток на други активности и дека опсегот на достапни опции за обложување е значителен.

Љубителите на е-спортот ќе откријат дека се добро покриени во Мегапари, страницата овозможува да се обложуваат на голем број лиги и турнири во широк спектар на игри. Обложувањето на е-спортски настан во Мегапари е исто толку едноставно како и ставањето било кој друг тип на облог на веб-страницата.

Како и многу други оператори за коцкање преку Интернет, Мегапари работи надвор од канцеларии со седиште во Кипар. Компанијата е во сопственост на Zavbin Ltd. и има операции во неколку земји низ светот. Веб-страницата поседува лиценца за работа која ја издаде владата на Курасао. Бројот на лиценцата е 8048/JAZ.

Е-спорт понудени во Мегапари

Делот за е-спорт на Мегапари ги опфаќа сите игри и лиги што играчите би ги очекувале од специјалист. Ова вклучува популарни наслови на видео игри како што се League of Legends, CS: GO, Dota 2 и StarCraft 2.

Опциите за обложување што се достапни варираат од игра до друга и играчите треба да имаат барем одредено работно познавање за тоа како функционира играта за да го извлечат максимумот од искуството во обложување. Победничкиот тим, вкупните карти, хендикепот на картата и другите резултати може да се обложуваат во зависност од играта за која играчот е заинтересиран.

Искуството на обложување на е-спорт на Мегапари е многу слично на која било друга веб-страница на Sportsbook. Општо земено, веб-локацијата има тенденција да нуди шанси кои се конкурентни со другите оператори во просторот, иако тие се разликуваат од време на време. Ова значи дека може да вреди да се направи споредба ако играчите се обложуваат на тим или турнир со кој не се запознаени. Шансите се менуваат како одговор на претходните натпревари и облози направени од други играчи, што го прави важно постојано да се внимава на пазарот за е-спорт за кој тие се заинтересирани.

Плаќања во Мегапари

Мегапари прифаќа широк различни начини на плаќање. Како и традиционалната можност за депонирање со помош на кредитна или дебитна картичка, играчите исто така можат да користат голем број паричници и криптовалути за да направат депозити и да ги уплатат своите добивки. Овие опции вклучуваат Bitcoin, Bitcoin Cash и Litecoin.

Мегапари, исто така, работи на голем број пазари како што се Индија и Русија, каде што нуди локални методи за депонирање и повлекување покрај своите глобални понуди. Тие вклучуваат Yandex во Русија и услуги како Pay4Fun и Papara во други земји. Играчите кои се регистрираат треба да се погрижат да ја гледаат верзијата на страницата на Мегапари на нивната област за да се осигураат дека опциите за плаќање што ги разгледуваат им се достапни.

Во зависност од методот што се користи, некои депозити и повлекувања се моментални, додека други може да потраат неколку денови. Информациите за ова се прикажани во делот за депозит и исплата на веб-локацијата и важно е да го прочитате ова пред да изберете опција. Тим за корисничка поддршка 24/7 е достапен за да одговори на сите прашања во врска со депонирањето и повлекувањето пари во Мегапари.

Какви бонуси нуди Мегапари?

На стандардна бонус понуда во Мегапари е усогласена понуда за депозит. Ова значи дека првиот депозит на играчот ќе биде усогласен и износот додаден на неговата сметка. Ова е генерално можно со депозит до 100 евра или 100 долари во зависност од опцијата за валута што ја избрал играчот.

Играчите мора да ги проверат барањата за обложување пред да одлучат да направат депозит врз основа на соодветна понуда за депозит. Ова е затоа што генерално е услов парите добиени преку усогласена понуда за депозит да се обложуваат одреден број пати пред играчот да може да ги повлече своите добивки. Ова не е единствено за Megapari и е стандарден дел од начинот на кој работат повеќето сајтови за онлајн игри. Како и да е, фати некои играчи во минатото и за нив е од витално значење да бидат сигурни дека ги разбираат правилата пред да направат депозит.

Во некои случаи, соодветните бонуси за депозит се ограничени на одредена игра или тип на игра. Не сите исти бонуси за депозит понудени од веб-локацијата може да се користат за обложување со игри на среќа. Сите ограничувања како ова ќе бидат многу јасни во условите и условите поврзани со понудата за бонус што се користи.

Зошто да се обложувате во Мегапари?

За разлика од некои други веб-страници за обложување на видео игри на интернет, Мегапари понуди врвна услуга за клиенти и одлично корисничко искуство од денот кога беше лансиран. Особено љубителите на еспортот отсекогаш биле добро згрижени на веб-страницата. Опсегот на спортови, турнири и лиги на кои може да се обложува постојано се подобрува, а веб-локацијата е лесна за употреба на сите видови компјутери.

Оние со побавно поврзување на интернет ќе откријат дека времињата на вчитување се совршено прифатливи, што е многу важно кога се обидувате да поставите брз облог кога шансите за обложување е-спорт се менуваат на веб-локација за онлајн обложување игри со игри.

Во некои е достапно и обложување во Мегапари земји каде што не работат други веб-локации за коцкање преку Интернет, што им овозможува на некои корисници да се обложуваат на видео игри за прв пат. Наместо да има чисто европски или американски фокус како многу други веб-локации за онлајн игри, обложувањето Мегапари онлајн ги направи своите понуди достапни за играчите во Русија, Индија и многу други контури кои честопати беа оставени зад себе во трката за проширување на веб-локациите за онлајн игри. .

Големата разновидност на методи за депозит и повлекување достапни на Megapari е исто така важна продажна точка. Ова многу им олеснува на играчите кои можеби немаат пристап до традиционалните банкарски капацитети да учествуваат во забавата и да почнат да ја користат обложувалницата за е-спорт, тие само треба да остават доволно време за да го направат својот депозит.

Total score8.6

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (41)
Јапонски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Латвиски
Литвански
Македонски
Малезиски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Свахили
Словенски
Српски
Тајландски
Турски
Украински
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шпански
БонусиБонуси (9)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
ДржавиДржави (10)
Бразил
Виетнам
Индија
Иран
Малезија
Молдавија
Словенија
Тајланд
Турција
Узбекистан
ИгриИгри (65)
Arena of ValorCS:GOCall of DutyDota 2
Dragon Tiger
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six SiegeRocket LeagueStarCraft 2
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Слотови
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
Debit Card
EcoPayz
Ethereum
Jeton
Neteller
Perfect Money
Prepaid Cards
SkrillVisa
Visa Debit
ePay
СофтверСофтвер (58)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Apollo Games
August Gaming
BF Games
BGAMING
Belatra
Betixon
Betsoft
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Cayetano Gaming
Concept Gaming
Endorphina
Espresso Games
Evolution Gaming
Fantasma Games
Fazi Interactive
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamomat
Ganapati
Habanero
Igrosoft
Iron Dog Studios
Join Games
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
Nolimit City
OMI Gaming
OneTouch Games
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Pocket Games Soft (PG Soft)
Red Tiger Gaming
Revolver Gaming
Rival
SYNOT Game
Slingo
Spadegaming
Spigo
Spinmatic
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
We Are Casino
World Match
Xplosive
ZEUS PLAY