Leo Vegas

Age Limit
Leo Vegas
Leo Vegas is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Лео Вегас е еден од лидерите во индустријата за онлајн забава. Компанијата е основана во 2011 година во Шведска од Густаф Хагман и Робин Рам-Ериксон и има седиште во Стокхолм. 

Лео Вегас доживеа постојан раст во текот на последната деценија, поттикнат од раното усвојување на мобилни платформи и фокусот на новите технологии и еСпортот. Со оглед на тоа што многу гејмери денес поседуваат мобилни уреди (од 2021 година), може само да се замисли дека платформата за игри не остави ништо на камен што се однесува до привлекувањето на овој сегмент од пазарот.

Games

Лео Вегас сега се фокусира на еден од најбрзо растечките пазари во секторот за забава: еСпорт. И младите и старите се навлечени на онлајн натпреварите за видео игри, кои обезбедуваат иста доза на емоции и адреналин како и секој друг традиционален спорт. 

Сепак, голема предност на обложувањето на еСпорт е факторот на новина: не многу играчи ветерани имаат доволно искуство или знаење од прва рака за овие игри, што го прави обложувањето поинтересно и процес на откривање.

Withdrawals

Најпрво, за да повлечете пари од сметката на играчот во Лео Вегас, потребно е да ги потврдите личните податоци со валидна лична карта и доказ за адреса. По завршувањето на овој чекор, корисникот може да издаде валидна белешка за повлекување на веб-локацијата за сума над минималната граница што треба да се плати со еден од достапните методи за повлекување. 

Додека процесот се случува речиси веднаш при користење на е-паричници, може да потрае и до неколку дена за да се добие плаќање со кредитна картичка.

Bonuses

Како што знаат повеќето искусни играчи, бонусот за казино е специјална промоција што ја нудат онлајн казината за привлекување нови играчи на нивната платформа. Тоа е исто така начин операторот да ги задржи ветераните коцкари да се најавуваат, обложуваат и играат игри на страницата.

Лео Вегас има солиден асортиман на бонуси за добредојде, што може да им даде на новите корисници солиден придонес во нивниот буџет за игри. Придобивките варираат во зависност од целната публика: бонусите за казино и слот се наменети за играчи заинтересирани за игри во казино. Во исто време, се нудат пакети за добредојде за спортско обложување имајќи ги предвид љубителите на спортот и видео игрите.

Payments

Една од силните страни на Лео Вегас е разновидноста на достапните начини на плаќање. Играчите можат да се одлучат меѓу долгата листа која ги меша и традиционалните опции и најновите виртуелни техники. 

На пример, банкарските трансфери и плаќањата со кредитна картичка се прифаќаат со онлајн системи за плаќање и е-паричници како што се Neteller и Skrill. Дури и некои онлајн припејд картички се прифаќаат, вклучувајќи ја и Paysafecard, една од најкористените на пазарот.

Сепак, криптовалутите сè уште не се прифатени, а не се прифаќаат ниту други опции за депозити во готовина, како што се поштенски трансфери.

Account

Поставувањето сметка во онлајн казиното Лео Вегас е исклучително едноставен процес. За да се регистрира, играчот треба да пополни формулар со неговите лични податоци, вклучувајќи го нивното целосно име, датум на раѓање, е-пошта и физичка адреса. Системот бара и број на мобилен телефон како начин да се потврди процесот на регистрација. 

Откако ќе се прими кодот за потврда и ќе се внесе на страницата, се креира и потврдува корисничката сметка за играчот да може да пристапи до сите делови и услуги на казиното. Целата процедура не трае повеќе од неколку минути и не треба да биде мака за секој интернет корисник заинтересиран да влезе во возбудливиот свет на онлајн коцкањето.

Tips & Tricks

Најдобар начин да започнете со обложување во Лео Вегас е да искористите еден од бонусите што ова онлајн казино редовно им ги нуди на новите играчи. За корисниците кои се заинтересирани за спортско обложување, особено за еСпорт, од суштинско значење е да се бараат посебни поволности насочени кон делот за спортска книга. Добивањето дополнителен кредит може да направи добра разлика кога станува збор за долга и забавна сесија за игри и максимално искористување на буџетот за обложување.

Друг корисен совет за играчите е да се обложуваат во оние спортови или еСпортови за кои знаат најмногу. Да се има темелно познавање на играта, нејзините правила и најдобрите играчи во сцената може да биде огромна предност во правењето информиран облог и намалувањето на ризиците. Да се внимава на претходните резултати и статистика на играта е исто така од суштинско значење за да се донесат подобри одлуки и да се зголемат шансите за победа на долг рок.

Responsible Gaming

Кога учествувате во онлајн игри и коцкање, важно е да бидете сигурни дека играњето секогаш останува забавна и возбудлива активност, а не потреба. Играчите секогаш треба да останат под контрола на своите постапки, да донесуваат информирани одлуки и да избегнуваат да трошат повеќе време и пари отколку што можат да си дозволат. Главната цел на приклучувањето во онлајн казино е да се забавувате, а не да победите, и тоа треба да се земе предвид во секое време.

Support

За да останете на врвот на оваа индустрија, грижата за клиентите треба да биде приоритет. Ова е нешто што Лео Вегас го зема предвид, и тоа е една од причините зошто играчите продолжуваат да го избираат ова онлајн казино за да играат и да се обложуваат секој ден. 

Дури и ако сите корисници се надеваат дека ќе избегнат какви било проблеми што би ги натерале да контактираат со поддршката за корисници, брз и ефективен начин за решавање на тие проблеми е секогаш плус.

Deposits

Депонирањето во Лео Вегас е уште поедноставно отколку што би посакал секој играч. За да го направи тоа, играчот треба да кликне на копчето „депозит“ што е лесно видливо и достапно на корисничкиот интерфејс, да избере метод меѓу наведените и да го избере износот на депозитот. 

Минималниот депозит е ист за секој метод, додека максималното ограничување зависи од системот за плаќање што го избира играчот (понизок е за припејд картички и поголем за е-паричници).

Откако ќе се потврди трансакцијата, билансот на играчот веднаш се ажурира и тие можат веднаш да почнат да уживаат во својот буџет за игри.

Security

Лео Вегас е познат по строга контрола и безбедност при ракување со личните податоци на своите корисници. Сите податоци се чуваат според најсовремените протоколи и се пренесуваат и складираат со користење на стандарди за шифрирање на висока класа. Ова спречува злонамерна трета страна да добие пристап до информациите на играчот или да ги душка нивните банкарски трансакции.

FAQ

Дознајте што прашале резерваторите за е-спорт за обложување во LeoVegas. Може да најдете некои корисни информации овде.

Total score8.1

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (2)
Англиски
Шведски
БонусиБонуси (7)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ДржавиДржави (21)
Австрија
Андора
Бразил
Германија
Гибралтар
Данска
Ирска
Исланд
Италија
Канада
Литванија
Луксембург
Малта
Монако
Нов Зеланд
Норвешка
Португалија
Холандија
Швајцарија
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (57)
Live 3 Card Brag
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
CS:GOCall of Duty
Casino Stud JP Emulator
Dota 2
First Person Baccarat
Golden Wealth Baccarat
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Live XL Roulette
MMA
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
StarCraft 2
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Телевизија
Тенис
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (5)
AAMS Italy
Danish Gambling Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank transfer
Credit Cards
Debit Card
Klarna
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
Neteller
POLi
PayPalPaysafe Card
Postepay
Skrill
Swish
Trustly
Visa
СофтверСофтвер (30)
2 By 2 Gaming
Bally
Betsoft
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Cryptologic (WagerLogic)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fuga Gaming
Genesis Gaming
IGT (WagerWorks)
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Nyx Interactive
Odobo
Play'n GO
Playtech
Pragmatic Play
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SG Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Yggdrasil Gaming
iSoftBet