Gunsbet - Withdrawals

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Withdrawals

Настрана од возбудата што доаѓа од гледањето и обложувањето на еСпортови, еден од највозбудливите аспекти на играта е да ги заработите вашите победи. Време е да заработите кога сте го ставиле облогот, сте ја ризикувале наградата и сте акумулирале пристојна сума на вашата сметка. Многу нови играчи се загрижени за тоа како веднаш да ги повлечат средствата од GunsBet.

Прифатени начини на плаќање во GunsBet

Повлекувањето пари од GunsBet е исто толку едноставно како и депонирањето. Сепак, имајте на ум дека можете да повлекувате средства само со користење на истите начини на плаќање што претходно биле користени за нивно депонирање. Ајде внимателно да го разгледаме процесот на повлекување.

Следниве се методите за повлекување дозволени од GunsBet:

Начин на повлекувањеВреме на обработкаМинимално повлекувањеМаксимално повлекувањеНадоместоци
Виза1 до 3 дена30 €5.000 €Бесплатно
MasterCard1 до 3 дена5.000 €Бесплатно
Crypto Processing од CoinsPaidИнстант

0,0005 БТ

30 USDT

0,15 LTC

0,006 ЕТХ

0,05 BCH

120 КУЧЕ

30 XRP

0,4 БТКБесплатно
СкрилИнстант30 €5.000 €Бесплатно
НетлерИнстант30 €5.000 €Бесплатно
Банкарски трансфер1 до 3 банкарски дена

500 €

750 AUD

5000 NOK

20.000 €

7.500 АУД

50.000 БР

25 €

37,5 AUD

250 NOK

Банкарски трансфер1 до 3 банкарски дена

500 €

300 AUD

500 CAD

399 NZD

59.500 JPY

7.500 €

7.500 АУД

7.500 CAD

7.500 NZD

490.000 JPY

2,5%
iDebit (само CAD)Инстант45 CAD5.000 CADБесплатно
InstaDebit (само CAD)Инстант45 CAD5.000 CADБесплатно
WebMoneyИнстант30 €5.000 €2,5%
ecoPayzИнстант30 €1.000 €Бесплатно
Брз трансферИнстант30 €5.000 €Бесплатно
SticPayИнстант30 €5.000 €Бесплатно
Неосурф (само СЕПА регион)Инстант30 €5.000 €Бесплатно
Точка на ВенераИнстант30 €5.000 €Бесплатно
Интерак онлајнИнстант45 CAD7.500 CADБесплатно
AstroPay DirectИнстант30 €500 €Бесплатно
AstroPay картичкаИнстант30 €500 €Бесплатно
UPayCardИнстант30 €5.000 €Бесплатно
PaySafe картичкаИнстант30 €250 €Бесплатно
Многу подоброИнстант30 €5.000 €Бесплатно

Како да се повлечете

Еве брз чекор-по-чекор за тоа како да ги повлечете вашите средства од GunsBet:

  1. Прво, треба да се најавите на вашата сметка на Gunsbet.
  2. Следно, одете на копчето Плаќања на левата странична лента.
  3. Изберете го претпочитаниот метод за повлекување. Запомнете дека треба да го користите истиот начин на плаќање за повлекување како оној што го користите за да направите депозит.
  4. Внесете ја сумата што сакате да ја повлечете и кликнете потврди. Во зависност од избраниот начин на плаќање, може да бидат потребни неколку секунди до три банкарски дена за да ги примите средствата на вашата сметка.
Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GOCall of DutyDota 2King of GloryLeague of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet