Gunsbet - Games

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

Games

На GunsBet му претстои долг пат за да ги подобри своите понуди за еСпорт, благодарение на неговата младост во споредба со своите конкуренти.

Сепак, како и другите од најзначајните компании за обложување еСпорт, тие почнаа да се концентрираат на трите главни игри за обложување еСпорт: Counter-Strike: Global Offensive, DotA 2 и League of Legends.

Најпопуларни еспорти за обложување со Gunsbet

Оттогаш, GunsBet додаде бројни дополнителни титули во својата опрема за еСпорт, вклучувајќи ги Garena's Arena of Valor, King of Glory, Rainbow Six Siege и Starcraft II.

И покрај тоа што има ограничен опсег на еСпортови за обложување, разновидноста на настани, турнири и натпревари е фантастична. Некои помали локални лиги може да претставуваат проблем, но тие обично не се достапни на други обложувалници.

Не само што CS: GO е еден од најпопуларните стрелци во прво лице на глобално ниво, туку обложувањето на CS: GO е исто така фокус на Gunsbet, кој е многу на тема. Најразновидни натпревари достапни во сите игри овде, вклучително и важни натпревари како што е епското првенство CS: GO Major.

Пазарите за обложување се умерени и малку пониски од просекот во индустријата. Покрај типичното сценарио за победник на натпреварот, ќе откриете 5 до 20 други пазари за обложување во зависност од настанот и натпреварот што ќе го изберете.

Значи, иако ова можеби не е идеално за оние кои бараат егзотика, ќе биде доволно за обложувачите кои бараат двонасочен облог.

Обложување е-спорт во живо

Овде е достапно обложување во живо, иако бројот на натпревари не е толку голем како обложувањето на редовни, претстојни натпревари.

Во споредба со слични платформи за обложување, изборот на алтернативи за обложување е значително поголем. Можете да изберете од повеќе од десет различни сценарија за одредени CS: GO натпревари во живо, што е одлично за обложување во живо.

Функцијата In-Play ви овозможува да набљудувате кои игри се играат, па дури и да обложувате во реално време. Делот Распоред и резултати ви овозможува да видите на кои настани се достапни за обложување пред да започнат и да ги испитате исходите од претходните настани.

Можете исто така да промените како се прикажуваат шансите и да дадете приоритет на одредени спортови со менување на екранот. Делот за Статистички центар е наменет да понуди податоци за претходните перформанси на тимовите за да можете да направите информиран избор на обложување. Десната страна на десктоп верзијата ги прикажува вашите листи и историјата на обложување.

Дота 2

Gunsbet е добра опција за обложувачите на Dota 2. Има повеќе од десет активни настани каде што може да се обложите. Dota Pro Circuit, Dream League, ESL One, I-League и други се меѓу турнирите во кои можат да уживаат обложувачите.

Разновидноста на пазарите за обложување Dota 2 е исто така прилично добар. Земете го како пример натпреварот Team Liquid против OG: има над десет различни избори за обложување. Може, на пример, да се обложувате на количината на играни карти во формат над/помалку, победникот специфичен за картата, првиот Егис, кула или касарната, па дури и да се обидете да го предвидите точниот резултат на картата.

Лига на легенди

Не можеме да кажеме ништо за разновидноста на Лига на легенди совпаѓања бидејќи, во моментот на пишување, само MSI е достапен. MSI е еден од најдобрите годишни турнири на LoL и нема многу друго што се случува во исто време.

Само неколку локални лиги играат во моментов, но главните тимови се или во MSI или се подготвуваат помеѓу пролетните и летните поделби.

Ситуацијата не е многу подобра од изборот на натпревари за пазарите за обложување MSI. Има само неколку алтернативи за обложување, но тие може да бидат доволни за повеќето коцкари.

Победникот на натпреварот, првиот тим што ќе ја земе првата крв, првиот тим што ќе сруши кула, првиот тим што ќе го убие Барон и првиот тим што ќе уништи инхибитор се меѓу изборите за обложување.

Кралевите на славата

Кралот на славата е конкурентен еспорт во Кина, со илјадници гледачи и неверојатни парични награди. Еден од уникатните аспекти на KOG е тоа што е еден од ретките е-спортови само за мобилни телефони. Иако навивачите може да гледаат игри на голем екран, на YouTube или на други платформи, сите професионални натпревари се играат на телефони. Тоа е исто така бесплатна игра за е-спорт, што ја зголемува нејзината континуирана привлечност.

Многу опции за обложување се достапно во King of Glory, од кои многу се достапни и во други популарни MOBA како Dota 2 или LoL, како што се победник на натпреварот, точен резултат, победници на кругови, тим што ќе вади прва крв, прво ќе урне бедем итн.

Rainbow Six Siege

Rainbow Six Siege е мултиплеер онлајн тактички стрелец кој силно ја нагласува стратегијата и соработката. R6 е значително различен од другите стрелци на пазарот, како што се Call of Duty, CS: GO и Valorant Betting.

Играта има за цел да брани или нападне цел против противнички тим, било заложник, бомба или безбедна област.

Целокупната средина за е-спорт на оваа игра постојано расте со текот на годините, обезбедувајќи повеќе можности за тимовите да се соочат еден со друг. Повеќе натпревари значат многу можности за обложување R6S, особено за најголемиот еспортски турнир Rainbow Six, како што е The Six Invitational.

Некои од вообичаените пазари за обложување еСпорт се директни победници, победници на натпревари, најмногу убиства и специјални облози како дали заложникот ќе биде повреден или не и кој деактивира најмногу бомби.

StarCraft II

StarCraft 2 е добро познат е-спорт за стратегија во реално време (RTS) од Blizzard Entertainment. Двајца играчи учествуваат во спортот со избирање на една од трите трки, Terrans, Protoss или Zerg, кои се достапни на претходно избраната карта.

Нивните искуства со игри се исто така разновидни и различни едно од друго. Играчите сепак мора да донесуваат брзи одлуки, а способноста за повеќе задачи е од суштинско значење. Поради брзата акција во играта, ова е одлично за обложувачи кои бараат возбуда.

Најчестите пазари за обложување се Победник на натпреварот, Победник на карта, Хендикеп, Тим А/Б за победа на 1 карта, Тим А/Б што не освои ниту една карта, точен резултат на картата, над/под вкупните карти, тим за победа група, тим за победа Турнир и Победник на регионот на турнирот.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GOCall of DutyDota 2King of GloryLeague of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet