Gunsbet - FAQ

Age Limit
Gunsbet
Gunsbet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

FAQ

Следниве се некои од најчесто поставуваните прашања од клиентите на GunsBet пред да се стави облог за еСпорт.

Ако ја заборавам лозинката, што треба да направам следно?

Враќањето на заборавена лозинка е лесно. Одете на страницата за овластување и кликнете на "Ја заборавивте лозинката?" за да ги вратите изгубените акредитиви. Внесете ја вашата e-mail адреса и кликнете на „Ресетирање лозинка“. за да се заврши процесот. После тоа, следете ги упатствата испратени до вашето сандаче за е-пошта и продолжете.

Ја заборавив мојата e-mail адреса. Што да правам?

Ви препорачуваме да го контактирате нашиот персонал за поддршка. Ќе мора да го поминете процесот на идентификација на корисникот. Тоа не е стандардна процедура; така, третманот на секој клиент е единствен. Поддршката за корисници на GunsBet има досие за професионализам, па бидете сигурни дека тие ќе бидат подготвени да ви помогнат. Направете максимални напори да ги запомните вашите најава и лозинка.

Дали е можно да ја сменам валутата?

Кога ќе регистрирате сметка, казиното автоматски ќе ја распредели најсоодветната валута за вашиот регион. Во секој случај, додека го правите вашиот првичен депозит, можете да изберете друга валута. Таа валута ќе биде поврзана со вашата сметка и не може да се промени потоа.

Какви барања за обложување постојат?

Ако ова ви е прв пат да обложувате онлајн, веројатно сте љубопитни за барањата за обложување. Секој пат кога ќе заработите бонус за казино, парите од бонусот подлежат на барања за обложување. Мора да ги исполнувате критериумите за обложување пред да побарате повлекување.

Претпоставете дека добивате 100 долари во бонус пари што подлежат на услов за обложување 50 пати. Потоа, мора да обложите 5000 долари пред да побарате повлекување.

Што се случува ако страницата не реагира додека играте?

Нема причина да се грижите ако веб-страницата се замрзне за време на играњето. Откако повторно ќе се најавите на вашата сметка, ќе ја продолжите играта онаму каде што сте застанале. Ова покажува дека играта ќе продолжи од точката во која се случил прекинот.

Дали е можно да се добијат бонуси без депозит?

Во моментов, казиното Guns Bet не нуди никакви бонуси без депозит. Можете да ја проверите страницата со нивните промоции за да видите дали има нешто во продавница за вас наскоро.

Како не е прифатен PayPal?

Казиното GunsBet не работи под лиценца од ОК или Малта и не дозволува играчи од Соединетите Американски Држави. Затоа, нема причина да се вклучи PayPal како начин на плаќање.

Ако не можам да се обложам бонус, што да правам?

Треба да ги прочитате условите за бонус. Може да се случи кога некој се обложува со прекршок и не ги почитува правилата. На пример, некој се обложува на премногу висок облог или игра игра што не е добра за обложување. За да добиете помош ако сте ги следеле правилата за бонус и не сте направиле грешка сами, контактирајте со службата за корисници.

Колку сметки ми е дозволено да имам?

Во казиното GunsBet ви е дозволено да имате само една сметка. Имањето повеќе сметки е спротивно на Условите и правилата на GunsBet, а ако го правите тоа, ризикувате да ги прекинете сите ваши сметки и да ги изгубите вашите добивки.

Како можам да се заштитам од големи загуби?

Ако чувствувате дека не можете да се контролирате и не можете да се држите до буџетот додека играте, GunsBet нуди неколку прекрасни функции. Можете да воспоставите ограничувања за депозити на вашата сметка и ако се достигне лимитот, нема да можете да вложувате повеќе депозити додека не истече времето.

Total score7.6
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2017
ЈазициЈазици (21)
Јапонски
Англиски
Бугарски
Германски
Грчки
Естонски
Казахстански
Кинески
Корејски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Словачки
Словенски
Тајландски
Унгарски
Фински
Француски
Хрватски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (14)
Јапонски јен
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Казахстански тенгес
Канадски долари
Новозеландски долари
Норвешки круни
Полски злоти
Руски рубли
Чешки круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (8)
Австралија
Бугарија
Естонија
Нов Зеланд
Тајланд
Унгарија
Чешка
Швајцарија
ИгриИгри (49)
CS:GOCall of DutyDota 2King of GloryLeague of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Кошарка
Крепс
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (25)
Bitcoin
Bitcoin Cash
Credit Cards
Crypto
DogecoinEcoPayz
Ethereum
GiroPay
Litecoin
MasterCard
Neosurf
NetellerPaysafe Card
Prepaid Cards
QIWI
Rapida
Skrill
Sofortuberwaisung
Trustly
Visa
WebMoney
Yandex Money
Zimpler
iDEAL
instaDebit
СофтверСофтвер (55)
1x2Gaming
2 By 2 Gaming
Adoptit Publishing
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
August Gaming
BGAMING
Belatra
Betsoft
Big Time Gaming
BlaBlaBla Studios
Blueprint Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Endorphina
Evoplay Entertainment
Fantasma Games
Felix Gaming
Foxium
Fugaso
GameArt
Gamevy
Genesis Gaming
Iron Dog Studios
Just For The Win
Lightning Box
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nucleus Gaming
Old Skool Studios
Platipus Gaming
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Rabcat
Realistic Games
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Skillzzgaming
SoftSwiss
Spinomenal
Thunderkick
True Lab
Wazdan
Yggdrasil Gaming
iSoftBet