ComeOn рецензија за кладилници - Security

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority
Total score8.0
Добрите
+ Брзи повлекувања
+ Широк спектар на игри
+ Ретробет во понуда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GODota 2
Dream Catcher
King of GloryLeague of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (5)
Curacao
Malta Gaming Authority
Panama Gaming Control Board
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transfer
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming

Security

Политиката за приватност на страницата вели дека тие не складираат никакви плаќања само со картичка како безбедносна мерка. Во аматерски термини, тоа се преведува дека дури и ако вашата кредитна картичка биде украдена или некој некако пристапи до неа, никој не може да ви ја наплати картичката без четирицифрениот пин.

Безбедни плаќања, безбедни игри

ComeOn експлицитно наведува дека ниту една трансакција не може да се следи директно од личност до личност. Тоа значи дека ако некој го користи бројот на вашата кредитна картичка, не може да добие никакви информации од ComeOn, така што не мора да се грижите дали ќе дознае чија картичка била користена или колку е наплатена.

ComeOn работи со систем за колачиња. Ова значи дека ако не сакате да ве препознава страницата секогаш кога се најавувате на веб-страницата, можете да блокирате колачиња или да ги избришете. Тоа се прави преку поставките на вашиот прелистувач. ComeOn не складира никакви лични информации во врска со прелистувањето преку нивната веб-страница, освен ако не одлучите да се регистрирате за една од нивните промоции.

Безбедност на сметката

ComeOn нуди и проверка во два чекора. Затоа, дури и ако некој ја добие вашата лозинка, тој не може да се најави на вашата сметка без еднократниот код што ви е испратен преку текстуална порака секој пат кога сакате да го ажурирате вашиот профил или да промените некои лични податоци.

Најважно за секој корисник на ComeOn е секогаш да ја чува својата лозинка безбедна и никогаш никому да не ја открива. ComeOn никогаш нема да ви ја побара лозинката, а ако ја побараат, некој друг стои зад страницата и тоа е измама. Треба да кликнете на „затвори“ или веднаш да излезете од прелистувачот.

Пред да се најавите, секогаш треба да ја погледнете адресата на веб-локацијата ComeOn за да се осигурате дека сте заштитени и да не ја давате вашата лозинка никому. Ако некој ја добие вашата лозинка, тој може да се најави како вие, да ги прегледа вашите лични податоци, па дури и да ја смени лозинката ако го знае вашиот четирицифрен пин, затоа внимавајте секогаш да го чувате ова безбедно.

Веб-страницата е многу безбедна за користење (што не е исто што и 100% безбедна). До денес, никогаш немало документиран случај некој да изгубил криптовалути на страницата.

Безбедна регистрација

Кога креирате сметка, корисниците мора да дадат име, адреса на е-пошта и лозинка. Во минатото, корисниците можеа да ја додадат својата земја на живеење при пријавувањето, но тоа повеќе не е потребно.
За време на регистрацијата, од корисниците се бара да внесат код за упатување доколку го имаат. Тоа се прави главно за маркетинг за да може судијата да добива бонуси.