ComeOn Преглед на еСпортско обложување 2024 - Security

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 200 €
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Security

Security

Политиката за приватност на страницата вели дека тие не складираат никакви плаќања само со картичка како безбедносна мерка. Во аматерски термини, тоа се преведува дека дури и ако вашата кредитна картичка биде украдена или некој некако пристапи до неа, никој не може да ви ја наплати картичката без четирицифрениот пин.

Безбедни плаќања, безбедни игри

ComeOn експлицитно наведува дека ниту една трансакција не може да се следи директно од личност до личност. Тоа значи дека ако некој го користи бројот на вашата кредитна картичка, не може да добие никакви информации од ComeOn, така што не мора да се грижите дали ќе дознае чија картичка била користена или колку е наплатена.

ComeOn работи со систем за колачиња. Ова значи дека ако не сакате да ве препознава страницата секогаш кога се најавувате на веб-страницата, можете да блокирате колачиња или да ги избришете. Тоа се прави преку поставките на вашиот прелистувач. ComeOn не складира никакви лични информации во врска со прелистувањето преку нивната веб-страница, освен ако не одлучите да се регистрирате за една од нивните промоции.

Безбедност на сметката

ComeOn нуди и проверка во два чекора. Затоа, дури и ако некој ја добие вашата лозинка, тој не може да се најави на вашата сметка без еднократниот код што ви е испратен преку текстуална порака секој пат кога сакате да го ажурирате вашиот профил или да промените некои лични податоци.

Најважно за секој корисник на ComeOn е секогаш да ја чува својата лозинка безбедна и никогаш никому да не ја открива. ComeOn никогаш нема да ви ја побара лозинката, а ако ја побараат, некој друг стои зад страницата и тоа е измама. Треба да кликнете на „затвори“ или веднаш да излезете од прелистувачот.

Пред да се најавите, секогаш треба да ја погледнете адресата на веб-локацијата ComeOn за да се осигурате дека сте заштитени и да не ја давате вашата лозинка никому. Ако некој ја добие вашата лозинка, тој може да се најави како вие, да ги прегледа вашите лични податоци, па дури и да ја смени лозинката ако го знае вашиот четирицифрен пин, затоа внимавајте секогаш да го чувате ова безбедно.

Веб-страницата е многу безбедна за користење (што не е исто што и 100% безбедна). До денес, никогаш немало документиран случај некој да изгубил криптовалути на страницата.

Безбедна регистрација

Кога креирате сметка, корисниците мора да дадат име, адреса на е-пошта и лозинка. Во минатото, корисниците можеа да ја додадат својата земја на живеење при пријавувањето, но тоа повеќе не е потребно.
За време на регистрацијата, од корисниците се бара да внесат код за упатување доколку го имаат. Тоа се прави главно за маркетинг за да може судијата да добива бонуси.