ComeOn рецензија за кладилници - Responsible Gaming

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority
Total score8.0
Добрите
+ Брзи повлекувања
+ Широк спектар на игри
+ Ретробет во понуда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GODota 2
Dream Catcher
King of GloryLeague of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (5)
Curacao
Malta Gaming Authority
Panama Gaming Control Board
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transfer
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming

Responsible Gaming

Дали знаевте дека има некои сериозни работи што треба да се земат предвид кога се коцкате? Најдобро би било да сте добро упатени во ризиците од коцкањето и како можете да ги избегнете.
Можеби сте слушнале дека многу луѓе се зависни од коцкање. Тоа е вистина. Но, повеќето луѓе кои се коцкаат не се зависни, иако ризикуваат да развијат проблем со коцкањето.

Како да играте одговорно во ComeOn

Казино индустријата вели дека повеќето од нивните клиенти се коцкаат за забава, а не за да заработат пари. Тие исто така тврдат дека нема докази кои ги поврзуваат автоматите со патолошкото коцкање. Но, познато е дека некои луѓе можат да станат зависни од игри на среќа, дури и со пари за бесплатно играње или на терминали за видео лотарија.

Сосема е нормално да се коцкате сега и тогаш. Можете да играте на лотарија, да одите во казина или да се обложувате со пријателите на трките. Но, треба да ги следите вашите навики за коцкање, за да не се мешаат со други работи во животот, како работа, врски, училиште или здравје.

Коцкањето не ви ја расипува среќата во ништо друго во животот. Тоа е само игра на среќа. Но, ако се занесете, тоа може сериозно да го намали квалитетот на вашиот живот.

Прашања што треба да ги поставите пред да се коцкате

  1. Дали ми се допаѓа оваа игра?
  2. Дали вреди парите потрошени за губење?
  3. Дали би бил во ред да ги изгубам сите мои пари доколку освојам позначителен износ?
  4. Дали имам фиксен буџет на пари што можам да ги издвојам за ова?
  5. Дали казиното е далеку од дома и работа?
  6. Може ли да се спречам да одам на коцкање кога возам после работа/училиште/универзитет или кога се враќам дома?
  7. Дали е во ред да го изгубам последниот дел од парите?
  8. Дали имам контрола над себе кога се коцкам или ги губам сите мои сетила (рационални мисли)?
  9. Дали се плашам што ќе се случи ако престанам да можам да се коцкам?
  10. Колку често играм/коцкам?

Ако одговорите не на кое било од горенаведените прашања, размислете дали коцкањето е соодветно за вас.

Постојат три фази на коцкање: преокупација/исчекување, акција и очај/олеснување. Овој циклус обично се повторува, што го отежнува прекинот. Не можете само да се откажете по еден или два пати одење во казино и губење на сите ваши пари.

Тешко е да се победи секој пат кога играте одредена игра, па на крајот, тоа ќе биде негативно враќање на шансите за оние кои играат против работ на куќата, што е речиси невозможно да се победи.

Контакти

Ако планирате да престанете да се коцкате, разговарајте со вашиот матичен лекар или професионалец во областа. На некои луѓе им е полесно да се откажат сами, додека на други им е потребна поддршка. Постојат многу опции кои ќе ви помогнат да се ослободите од оваа зависност. Колку порано започнете, толку се поголеми шансите успешно да се откажете.

За повеќе информации за одговорното коцкање и ресурсите кои ќе ви помогнат да се откажете, посетете ја: Одговорен совет за коцкање.