ComeOn рецензија за кладилници - Games

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority
Total score8.0
Добрите
+ Брзи повлекувања
+ Широк спектар на игри
+ Ретробет во понуда

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GODota 2
Dream Catcher
King of GloryLeague of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (5)
Curacao
Malta Gaming Authority
Panama Gaming Control Board
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transfer
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming

Games

ComeOn е глобален играч на пазарот за обложување е-спорт. Компанијата обезбеди услуги за облози и шанси за играчите на LoL, Dota2 и Starcraft 2.

Од нивното првично лансирање, имаше огромен раст во заедницата. Тимот зад ComeOn вклучува неколку страсни ентузијасти за е-спорт кои секогаш со нетрпение очекуваат да ја обезбедат најдобрата можна услуга.

Најомилени е-спортови за обложување на ComeOn

Овој ран успех доведе до лансирање на дополнителна касиерка, систем за управување со сметки и ресурси за поддршка за е-спорт обложувачите ComeOn. Дополнителните функции ќе бидат претставени во фази во текот на следните неколку недели.

Ајде! Платформата за еспортско обложување се вклучи во партнерство со paiN, тим и организација за е-спорт со седиште во Бразил и Бугарија. Договорот ќе го види ComeOn како примарен спонзор на Dota 2 поделбата на PaiN за овогодинешниот настан во Франкфурт Мајор, од 13-ти до 21-ви ноември.

Казиното ComeOn им нуди на своите клиенти опција да се дружат откако ќе ги обложуваат, обезбедувајќи им некои од светските најпопуларните игри за Esport.

Се разбира, ова не е ограничено на само неколку игри бидејќи ComeOn има нешто за сите заинтересирани да играат една или повеќе наслови на Esports. Не е важно дали барате игри за играње бесплатно или дали сте заинтересирани да ставате облози; ComeOn ќе има нешто што одговара на вашите потреби.

Кој знае, можеби тоа е следното место каде што ќе поминете голем дел од вашето време откако ќе ставите облог?

Казиното има импресивен каталог на игри. Ќе ги најдете сите видови:

  • ShootMania
  • StarCraft 2
  • Лига на легенди
  • Контра-штрајк: Глобална офанзива
  • Надгледување

Очигледно е дека не сакаат да изостават никого кога нудат титули на Esport.

ComeOn, голема и растечка компанија за онлајн коцкање, управува со неколку под-веб-страници и им обезбедува на клиентите опции за спортско обложување, казино игри, онлајн покер и лотарија.

Може да се дојде до одделот за услуги на клиентите на ComeOn преку е-пошта или телефонска поддршка. Веб-страницата има и дел за често поставувани прашања кој одговара на некои од најчестите прашања на клиентите.