ComeOn Преглед на еСпортско обложување 2024 - Games

ComeOnResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
БонусБонус за добредојде до 200 €
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Брзи повлекувања
Широк спектар на игри
Ретробет во понуда
ComeOn is not available in your country. Please try:
Games

Games

ComeOn е глобален играч на пазарот за обложување е-спорт. Компанијата обезбеди услуги за облози и шанси за играчите на LoL, Dota2 и Starcraft 2.

Од нивното првично лансирање, имаше огромен раст во заедницата. Тимот зад ComeOn вклучува неколку страсни ентузијасти за е-спорт кои секогаш со нетрпение очекуваат да ја обезбедат најдобрата можна услуга.

Најомилени е-спортови за обложување на ComeOn

Овој ран успех доведе до лансирање на дополнителна касиерка, систем за управување со сметки и ресурси за поддршка за е-спорт обложувачите ComeOn. Дополнителните функции ќе бидат претставени во фази во текот на следните неколку недели.

Ајде! Платформата за еспортско обложување се вклучи во партнерство со paiN, тим и организација за е-спорт со седиште во Бразил и Бугарија. Договорот ќе го види ComeOn како примарен спонзор на Dota 2 поделбата на PaiN за овогодинешниот настан во Франкфурт Мајор, од 13-ти до 21-ви ноември.

Казиното ComeOn им нуди на своите клиенти опција да се дружат откако ќе ги обложуваат, обезбедувајќи им некои од светските најпопуларните игри за Esport.

Се разбира, ова не е ограничено на само неколку игри бидејќи ComeOn има нешто за сите заинтересирани да играат една или повеќе наслови на Esports. Не е важно дали барате игри за играње бесплатно или дали сте заинтересирани да ставате облози; ComeOn ќе има нешто што одговара на вашите потреби.

Кој знае, можеби тоа е следното место каде што ќе поминете голем дел од вашето време откако ќе ставите облог?

Казиното има импресивен каталог на игри. Ќе ги најдете сите видови:

  • ShootMania
  • StarCraft 2
  • Лига на легенди
  • Контра-штрајк: Глобална офанзива
  • Надгледување

Очигледно е дека не сакаат да изостават никого кога нудат титули на Esport.

ComeOn, голема и растечка компанија за онлајн коцкање, управува со неколку под-веб-страници и им обезбедува на клиентите опции за спортско обложување, казино игри, онлајн покер и лотарија.

Може да се дојде до одделот за услуги на клиентите на ComeOn преку е-пошта или телефонска поддршка. Веб-страницата има и дел за често поставувани прашања кој одговара на некои од најчестите прашања на клиентите.