ComeOn - About

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

About

ComeOn Casino е големо име во индустријата за коцкање, кое постои веќе околу две децении. Веб-страницата е основана во 2003 година во Велика Британија и значително еволуираше со текот на времето.

Казиното сега има напреден софтвер што го користи за да им обезбеди на играчите широк спектар на игри. Тие вклучуваат маси и автомати, како и игри со дилери во живо. Веб-страницата има неколку опции за плаќање. Тие исто така имаат придружна програма достапна за оние кои сакаат да заработат од промовирање на страницата.

Сè што треба да знаете за е-спорт обложувањето на ComeOn

Веб-страницата користи технологија за шифрирање SSL за да се осигура дека трансакциите се чуваат безбедни. Ова е истото шифрирање што го користат банките за да ја осигураат безбедноста и безбедноста на личните информации. На играчите им се препорачува да не даваат лични информации надвор од страницата за да избегнат хакирање.

До игрите на ComeOn Казино може да се пристапи преку паметни телефони и таблети користејќи технологија HTML 5. Ова го прави погодно за клиентите кои секогаш ги носат своите уреди со себе и сакаат да играат некои казино игри во движење.

Опции за плаќање

Како што споменавме порано, ComeOn Казино нуди различни опции за плаќање. Тие вклучуваат PayPal и EcoPayz, кои играчите од целиот свет можат да ги користат. Кредитни картички како што е Visa, исто така, може да се користат за депозити. При повлекување средства, опцијата наречена „EcoCard“ користи еколошки систем.

Нови казино игри

Веб-страницата ComeOn Casino има над 500 игри. Ова им овозможува на сите типови играчи да најдат титула во која можат да уживаат. Најпопуларните се видео покер Jacks or Better, автоматот Neon Staxx и European Roulette Pro.

Казиното ComeOn нуди многу бенефиции за играчите кои му се придружуваат. Тие вклучуваат одлична услуга за клиенти, практични начини на плаќање и широк спектар на игри со кои располагаат онлајн гејмерите насекаде.

Зошто да се обложувате во ComeOn esports?

На сè поконкурентен пазар, давателите на онлајн обложување треба да се издвојат од толпата. Тешко е да се слушнете над вревата во предизвикувачка економска клима и со многу нови понуди кои влегуваат на пазарот секој ден. Значи, што можат да направат операторите?

ComeOn Group, една од најуспешните компании во својата област, зазеде став против bloatware, бескорисните функции и разочарувачката услуга за клиенти. Тие се одлучија за нов пристап; тие ги ставаат играчите на прво место.

И токму тоа е местото каде што ComeOn се издвојува од нивната конкуренција. Со минималистички дизајн, прифатлива влезна такса и разумни ограничувања за повлекување - лесно е да се види зошто ComeOn е популарен кај играчите ширум светот.

За почеток, страницата е ослободена од неред и одвлекување на вниманието. Нема непотребни функции за збунување на корисниците или забавување на работите, само елегантен дизајн и едноставен интерфејс што ве поттикнува да играте брзо. Ако има нешто што не го сакате, тогаш нема да го видите.

Некои сајтови ве бомбардираат со понуди да се регистрирате за нивните покер или други казино игри. Други нудат бесплатен кредит ако играте на лотарија. ComeOn има за цел да им обезбеди на играчите одлична забава и да им олесни да го најдат она што го сакаат - и тоа е тоа.

Веб-страницата има и некои прекрасни понуди и алатки на својата почетна страница: неколку бонуси за депозит, бесплатни пари за играње и можност за разговор со други играчи. Едноставните работи како овие го прават наградно враќањето во ComeOn, овозможувајќи ви да запознаете нови луѓе или да освоите дополнителна готовина ако се чувствувате среќни.

Добрите и лошите страни на ComeOn

Добрите

  • Исклучителен дизајн на веб-страница и неговата леснотија на користење при ставање облози
  • Добивате многу бонуси.
  • Лесно е да се создаде сметка.
  • Тие имаат неколку лесни и попристапни начини за депозити и повлекувања.
  • ComeOn редовно нуди надградби на шансите.
  • Тој нуди широк спектар на облози на различни спортови, вклучувајќи е-спорт, фудбал и тенис.
  • Веб-страницата е безбедна, осигурувајќи се дека вашите лични податоци нема да бидат протечени на хакери.

Конс

  • Процесот на нивното повлекување на средствата не е моментален.

Јазици и безбедност

Казиното ComeOn работи на три главни јазици - англиски, шпански и француски. Ова овозможува на играчите од целиот свет да им се обезбеди пријатно искуство. Веб-страницата е лиценцирана од властите во Малта и Курасао.

Овие власти гарантираат дека ги исполнува специфичните стандарди во однос на безбедноста и правичноста во игрите. Тоа исто така значи дека играчите можат да ги стават своите облози без да се грижат за безбедноста на нивните средства.

Total score8.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2008
ЈазициЈазици (6)
Англиски
Норвешки
Полски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (4)
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (6)
Австралиски долари
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Евра
Норвешки круни
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (167)
Јамајка
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Боливија
Босна и Херцеговина
Боцвана
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвинеја
Германија
Гибралтар
Гренада
Гренланд
Грузија
Данска
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Кипар
Киргистан
Кирибати
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Литванија
Луксембург
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Малта
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Нов Зеланд
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Полска
Португалија
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Словачка
Словенија
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шведска
Шри Ланка
ИгриИгри (42)
CS:GODota 2
Dream Catcher
King of GloryLeague of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
ЛиценциЛиценци (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (21)
Bank transfer
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
Придружна програмаПридружна програма (1)
ComeOn Connect Affiliates
СофтверСофтвер (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming