Codere Casino

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Историја на казиното Codere

Codere е во сопственост на меѓународниот оператор за игри Codere Group, основан од семејството Мартинез Сампедро во 1980 година. Заедно со браќата Франко, тие управуваа со AWP машините во раните години. Преку нивните заеднички напори, тие станаа првите производители на машини за рекреативни игри во Мадрид. 

Подоцна, компанијата ги рашири своите крилја во Валенсија и Каталунија. Кога стигнаа до пазарите за коцкање во Латинска Америка и Шпанија, Codere Group веќе се занимаваше со спортско обложување. Во 2007 година, тие станаа јавно тргувано лице и беа котирани на Мадридската берза.

Првата апликација за спортско обложување од Codere која го таргетираше шпанскиот пазар за коцкање беше лансирана во 2014 година. По две години, компанијата стана полноправен оператор за дигитално обложување. Почна да преговара за деловни зделки со светски познати лиги и тимови како што се мексиканската НБА и Реал Мадрид ФК. Тие исто така соработуваа со познати спортисти како Карлос Валдерама.

Компанијата со седиште во Шпанија работи во одредени европски и латиноамерикански јурисдикции со дозволи од Генералниот директориум за управување со коцкање. Заедно со бесот на еСпортови, Codere може да се пофали со десетици копнени казина, управување со тркачка патека, сали за автомати, бинго сали и други објекти за обложување во Шпанија. 

Кодере казино денес

Бидејќи е целосно лиценциран сајт и регулиран од шпанскиот орган за коцкање, Codere ја гарантира безбедноста на средствата и доверливоста на податоците на клиентите. Денес, веб-страницата Codere напредува со онлајн присуство на илјадници клиенти распространети низ целиот свет, плус стотици продавници за малопродажба.

Во 2018 година, Codere стана првиот бренд за онлајн игри што е партнер со НБА (Националната кошаркарска асоцијација. Компанијата продолжува да го проширува своето спортско присуство со здружување со спортски клубови, вклучително и e Club de Futbol Monterrey Rayados. Партнерството се очекува да трае до 2024 година /Сезона 2025. Тоа е еден од најдобрите начини да ги задржите клиентите возбудени за спортското обложување.

Што да се игра во Codere

Регистрираните членови на Codere sportsbook имаат различни спортови за обложување. Со над десет пазари во спортската индустрија, кладилницата ветува конкурентни шанси. Играчите можат да се обложуваат пред натпреварот и во игра на:  

 • Е-спорт
 • Фудбал
 • Одбојка
 • Ракомет
 • Тенис
 • Бејзбол
 • Greyhound трки
 • Трки со коњи
 • Кошарка
 • Голф
 • Бадминтон
 • Снукер
 • Рагби сојуз
 • Хокеј
 • Моторни трки
 • Бокс
 • Хокеј на мраз
 • ММА
 • Пикадо

Таков огромен број спортови им дава шанса на клиентите на Codere да се обложуваат на локални настани и меѓународни лиги. Веб-страницата содржи популарни лиги како Ла Лига, Премиер лига, Серија А, НБА, АТП, НХЛ и Јупитер лига. 

Делот за еСпорт во спортската книга Codere е веројатно највозбудливиот дел каде што обожавателите можат да се обложуваат на Dota и CS: GO. За среќа, платформата обезбедува шанси во децимален формат за лесни пресметки. Вљубениците во е-спортот можат да ги стават нормалните акумулатори, да победат, а потоа да ги искористат парите за да се обложуваат повеќе.

Начини за плаќање

Во Codere, обложувачите на еСпорт не се ограничени на глобалните начини на плаќање; можат да користат и локални методи. Некои плаќања се достапни во неколку земји, а спортската книшка препорачува прво да проверите кај давателот на плаќање. Потоа, клиентот треба да го прегледа делот за благајна во казиното Codere за да види што е посоодветно. Казиното ги прифаќа следните начини на плаќање.  

 • Виза
 • MasterCard
 • Paysafe картичка
 • Нетлер
 • Банкарски трансфер
 • Пејпал
 • Скрил
 • HalCash
 • Бизум
 • Многу подобро
 • Телеингресо

Добрите и лошите страни на играњето во спортската книга Codere

Како еден од лидерите во индустријата за коцкање во Европа и Латинска Америка, Codere е дом на широк спектар на спортски пазари и лиги. Клиентите можат со сигурност да пристапат до главните спортови знаејќи дека се на легално оперативна локација управувана од шпанската влада. 

Иако делот за игри во казино не е она што го очекува типичниот гејмер, спортската книшка е доволна за ентузијастите за еСпортови. Со четири децении историја, Codere е сигурен обложувач што го препорачуваат многу експерти. Единственото подобрување што можеби компанијата треба да го направи е стекнување на повеќе лиценци од различни земји за да се грижи за пошироката публика.  

Добрите

 • Овозможува неограничени повлекувања за повеќето начини на плаќање
 • Дарежлив бонус за регистрација
 • Поддржува обложување на мобилен телефон
 • Официјално партнерство со Реал Мадрид
 • Опфаќа широк спектар на спортски пазари
 • Поддржано од копнени казина
 • Интерактивен дизајн на веб-страница со беспрекорен интерфејс за обложување
 • Повеќе сигурни канали за поддршка на клиентите

Конс

 • Прифаќа обложувачи само од неколку земји: Шпанија, Панама, Мексико, Уругвај, Колумбија и Аргентина
 • Не поддржува крипто плаќања
 • Ограничени игри во казино
 • Нема ВИП програма за лојални клиенти

Зошто да се обложувате во Codere

Codere обезбедува одговорен интерфејс кој е компатибилен со мобилни и компјутерски прелистувачи. Интуитивната верзија на апликацијата нуди елегантна платформа за корисниците на iOS и Android. Веб-страницата е лесно пловна, овозможувајќи му на играчот брзо да ги лоцира своите омилени игри.

Благодарение на многуте понуди и стотиците можности за спортско обложување, Codere прави атрактивен провајдер за обложување. Дополнително на тоа, нуди атрактивни опции за обложување и возбудливи карактеристики за бескрајни часови забава.

Лесно е да се види зошто Codere е голем хит во шпанската арена за коцкање. Со удобни продавници за малопродажба и голем печење за обложување еСпорт, платформата создава одлична комбинација на коцкање во реалниот свет и практичноста на онлајн обложувањето.

Најважните размислувања за обложувач на еСпорт се безбедноста и практичноста на начините на плаќање. Да се биде во можност да се вчита банкротот веднаш е голем плус. Во Codere, на играчите им е дозволено да ги искешираат добивките со нивните методи за депонирање.

Како некои од најдобрите обложувалници, тие поттикнуваат безбедно банкарство преку универзално прифатените кредитни картички како што се MasterCard и е-паричници како PayPal, што е многу безбедно. Понатаму, депозитите се моментални, а повлекувањата се обработуваат брзо. Neteller е другиот најсигурен е-паричник за безбедни и брзи трансакции.

Games

Откако еСпортот се здоби со популарност во коцкарската сцена, Codere никогаш не ги разочара фановите и продолжува да ги подобрува понудите од врвните спортски лиги, пазари и натпревари. Делот за спортско обложување е достапен од паѓачкото мени со сите игри. 

Codere, исто така, има алатка за пребарување што помага во лоцирање на одредени игри. Со кликнување на игра во овој дел се откриваат лигите, натпреварите и пазарите што ги покрива обложувалницата.

Најомилени еСпортови во Codere

Codere нуди еСпорт обложување на ФИФА, Лигата на легендите, DOTA2 и Counter-Striker Global Offensive. Некои лиги и игри може да имаат повеќе пазари и, во некои случаи, само победникот може да се обложи. Можно е да се најдат 20 маркети во Codere, со различни типови на облози во една игра, на пр., инхибитори, вкупни голови, кули, по карти, точни резултати и смртни случаи. Вреди да се следат облозите во живо за големите турнири во светот.

ФИФА

Тој е еден од познатите еСпортови што го играат над 10 милиони фанови ширум светот. Во ФИФА секој играч има за цел да стекне фалење. Првиот чекор за да станете професионалец на ФИФА е да учествувате постојано во ривалите во дивизијата. Само активните играчи можат да ги искористат лигите за викенд и, следствено, да ги освојат топ листите.

Викенд лигите може да имаат до 30 натпревари. Со победа на 27 од овие натпревари, може да се заработи престижот на FUT Champion Verified и да се квалификува за поени од глобалната серија. Друга придобивка од играњето викенд лига е освојувањето на награди за пакет играчи кои се придружени со формулари за TOWT. Ваквите придобивки имаат за цел да го подобрат квалитетот на тимот на играчите. Други вештини со конкурентна предност вклучуваат креативно трчање, играње сет и агилно дриблинг.

За да се постигне професионален статус потребен е одличен тим за да ги победи непријателите. Ривалските тимови обично се многу скапи. Добро правило е да се изгради тим околу мета играчи како Кајл Вокер, Висам Бен Једер, Н'Голо Канте и Килијан Мбапе. Како такво, разбирањето на овие реномирани играчи и нивниот потенцијал е најважно за победа во еСпортот на ФИФА.

Дота2

DOTA2 содржи 119 херои, кои не се лесни за разбирање за почетниците. За да ги направи хероите попосебни, играчот треба да купи некои предмети. Тоа е исто така добар начин да се нагласи стилот на играчот. Првиот важен чекор е да изберете херој и ефективно да ја одиграте неговата улога. Почетниците не треба да се обидуваат да ја совладаат играта. Подобро е да се изберат херои што некој ги сака и да биде најдобар играч. 

Одвојувањето време за да се научи способноста на секој херој е од клучно значење. Моќта на ликот најдобро се чувствува кога некој ја игра улогата доволно долго. Клучен чекор за совладување на DOTA2 е да пробате различни херои и да ги видите нивните слабости. Улогите одредуваат како играчот се однесува на натпреварите DOTA2. Многу херои работат одлично во одредени области како што се offlaner, midlaner, transport, roamer и поддршка. Играчите на DOTA2 за прв пат можат да пробаат еден од овие херои:

 • Сила
 • Навалица
 • Абадон
 • Offlaner / Roamer

Withdrawals

Како да направите повлекување со Codere

Повлекувањата направени преку PayPal, Hal-Cash, MuchBetter и банкарските трансфери се бесплатни во Codere. Банкарскиот трансфер ги носи добивките од сметката на играчот директно во нивната банка. Сепак, процесот може да бара внесување на SWIFT/BIC код и IBAN. 

По внесувањето на износот за пренос, барањето се разгледува од Codere. Откако ќе се одобри, парите ќе се кредитираат за еден до три работни дена. Играчот може да повлече само 20 евра преку банка, без максимален лимит.

Кога користите Hal-Cash за исплати, добивките се пренесуваат веднаш на мобилниот телефон на корисникот. Потоа тие можат да ја подигнат готовината од банкомат на Hal-Cash. Минималните и максималните ограничувања за повлекување за овој метод се 40 евра и 600 евра, соодветно. Што се однесува до PayPal, повлекувањата се потребни околу осум часа за да стигнат до паричникот на играчот, а најмалку што може да се искешира е 20 евра. Нема ограничување за исплатите на PayPal.

Електронскиот паричник MuchBetter ги олеснува инстант услугите за клиентите на Codere. За да ги повлече добивките користејќи ја оваа опција, играчот мора да ја преземе апликацијата и да ги внесе своите банкарски податоци. Минималното повлекување за MuchBetter е 10 евра, а максимумот е 10.000 евра.

Кога играчите добиваат бонус и ги исполнуваат условите за обложување, тие можат да побараат исплати во благајната. Опциите за плаќање се наведени овде, така што треба само да внесат колку да повлечат.

Bonuses

Codere ги охрабрува посетителите да се пријават и да депонираат готовина за да уживаат во профитабилни понуди. Сите новорегистрирани членови автоматски се квалификуваат за пречка за добредојде кога ги финансираат своите сметки. Постојните членови исто така имаат право на примамливи понуди како што се бонуси за враќање на готовина и специјални промоции за играње одредени игри.

Бонус и депозит во Codere

Најпопуларните понуди на страницата се како што следува.

Бонус за регистрација

Пакетот вклучува 100% депозит кој се плаќа до максимум 200 €. Вреди да се напомене дека оваа понуда не бара бонус кодови.

Иако максималниот депозит е 200 евра, облозите не смеат намерно да депонираат 200 евра за да ја искористат оваа понуда. Затоа спортската книшка го дели бонусот за совпаѓање во три фази.

 • Првиот депозит е усогласен со 100% до 50 €

 • Вториот депозит е усогласен со 100% до 50 €

 • Третиот депозит добива 100% бонус за совпаѓање до 100 евра

  За да го побара третиот бонус, обложувачот мора да ги исчисти првиот и вториот бонус.

 • *Бонус за спортско обложување:** Спортскиот бонус ги охрабрува новите членови да ги започнат своите спортски игри на повисока нота. Како и понудата за добредојде, почетниот депозит е усогласен на 100%.

 • *Награди за враќање на готовина:** Повратот на готовина е меѓу многуте видови бонуси што се нудат во Codere.

 • *Бонус за натпревар:** Повремено, играчите добиваат бонуси што одговараат на точниот износ што го депонирале на нивните сметки.

 • *Специфични еСпорт промоции:** Од време на време, Codere објавува специјални понуди за постоечките играчи на eSport.

Процес на пријавување во Codere

Посетителот се движи во горниот десен агол на почетната страница за да го најде копчето Регистрирај се. Регистрацијата е процес во четири чекори кој подразбира пополнување на лични податоци, податоци за контакт, кориснички податоци и потврда. Откако ќе се потврди сметката, корисникот може да се најави за да го направи првиот депозит. При депонирањето, добро е да се постават лимити и преференции (најсоодветна опција за плаќање). Откако ќе ја побара понудата за добредојде, играчот може да почне да поставува облози.

Барања за бонус во Codere

Codere има одредби и услови што сите играчи мора да ги прочитаат и разберат пред да ставаат облози како и повеќето онлајн-локации за коцкање. Делот T&C е на страницата Промоции.

Само оние кои имаат регистрирано сметка со Codere можат да уживаат во бонуси. Потребен е минимум депозит од 10 € за да се побара бонусот за добредојде. Оние кои ќе депонираат помалку од 10 евра за прв пат, да речеме 5 евра, нема да добијат никаков бонус за добредојде. Ако некој направи првичен депозит од 400 евра, има право само на 200 евра, износот што е поставен како ограничување на бонусот. 

Играчите не смеат веднаш да ги повлечат парите од бонус; во спротивно, обложувалницата ќе ја отповика. Прво мора да се исполни условот за обложување од 35 пати. Сепак, не сите облози имаат услов за обложување од 35x. Важно е да се напомене дека играчот може да побара само една понуда за добредојде.

Да претпоставиме дека некој ги депонира своите први 30 евра во Codere. Тие треба да се обложуваат 35 пати, т.е. 35 x 30 €, што е еквивалентно на 1050 €. Тие исто така треба да го исполнат ова барање во рок од 15 дена од добивањето на бонусот за добредојде. Добивките ќе бидат загубени доколку играчот го пропушти овој рок.
Потребен е минимум депозит од 20 € за да се побара спортски бонус. Тогаш играчот мора да го обложи бонусот два пати во рок од 30 дена.

Payments

Сите трансакции во Codere се обработуваат во евра, следејќи ги врвните безбедносни протоколи. Начините на плаќање се наведени во делот за каса. Максималните и минималните износи за пренос зависат од конкретниот метод избран од играчот. 

Преку апликацијата Codere, корисниците можат да се обложуваат и да иницираат трансакции без разлика каде се наоѓаат. Сè што е потребно е мобилен уред и стабилна интернет конекција.

Account

Мора да имате сметка на играч за да се обложувате на еСпорт во Codere. Обложувач бара од посетителот да ги даде своите детали и неколку правни документи за целите на автентикација. Оние кои ќе се пријават ќе бидат прашани за:

 • Целосно име
 • DNI / NIE број
 • Дата на раѓање
 • Пол
 • Место на живеење
 • Националност
 • Телефонски број
 • И-мејл адреса
 • Физичка адреса и поштенски код

Како да поставите сметка

За среќа, процесот на пријавување е лесен како ABC и може да се заврши преку десктоп прелистувач или мобилна апликација Codere. Чекорите се опишани подолу.

 • Посетителите можат да ја користат кратенката „Check In“ на почетната страница или копчето за пријавување во горниот десен агол.

 • Ќе се појави формулар каде што корисникот ги пополнува деталите споменати погоре и неговото претпочитано корисничко име и лозинка.

 • Оние со купонски код имаат можност да го користат на формуларот за регистрација.

 • Последниот чекор е да се согласите со одредбите и условите со потврдување на возраста (18 години и повеќе) и штиклирање на полето за прифаќање промотивни пораки.

 • Codere испраќа е-пошта за потврда за новиот член да ја потврди својата регистрација.

  Имајте предвид дека регистрацијата е достапна само за играчи од земји каде Codere е отворен и лиценциран, на пр. Шпанија.

Tips & Tricks

По регистрацијата, постојат различни прилагодувања што може да се направат за да се прилагоди обложувачкото искуство на специфични потреби. На пример, препорачливо е да се промени форматот на коефициентот за обложување, кој е достапен во американски и во децимален стил. Друга работа што вреди да се прилагоди е границата за обложување за подобра контрола на однесувањето на коцкањето.

Паметниот играч се држи до својата главна агенда кога игра. Ако целта е да ја зграпчат највисоката цена, тие мора да бараат длабоко познавање на спортот пред да се обложуваат. Учењето спорт значи разбирање на тимовите за еСпорт и изнаоѓање соодветна стратегија за поразување на противниците. 

Играчите избираат да се обложуваат или на офанзивниот тим или на одбранбениот тим. Императив е да се одреди дали да се постигнат многу голови против противникот или да се оди во жешка серија. Да се знае како да се дејствува во текот на различни фази на настанот е од фундаментално значење. Овие фактори влегуваат во игра кога се пресметуваат шансите во зависност од избраниот пазар.

Играчите треба да прават разлика помеѓу нерешен резултат, редовен натпревар (каде еден тим победува, а другиот губи) и финале. Ако ги земете предвид овие можности, обложувачот се приближува до нивниот најбезбеден облог. Идеално, ниту еден коцкар не може да предвиди колку ќе потроши на облог, ниту пак може да каже кој пазар е одличен или страшен. Но, познавањето на нечија сила е критично за контролирање на нивните параметри и за подобрување на нивните шанси за победа.

Што се однесува до ограничувањата за обложување, Codere е пофлексибилен од другите спортски книги. Веб-страницата не наметнува ограничувања, но препорачливо е да контактирате со претставник за грижа за корисници кога обложувате огромна сума пари, да речеме сума од пет цифри.

Responsible Gaming

Страствените спортски обложувачи знаат дека не е лесно да се објаснат нивните силни или слаби страни што се однесува до коцкањето. Но, совладувањето на неколку стратегии помага да се учи од грешките и да се обликува себеси. Само преку одговорно коцкање играчот може да знае колку троши на облози и конкретни спортови. 

Добрите обложувачки практики исто така откриваат кој пазар е посоодветен за секоја ситуација. Новите спортски обложувачи им се восхитуваат на успешните коцкари, но за да се дојде до тоа ниво е потребно многу напорна работа и дисциплина. Неколку совети може да се покажат како корисни кога се во прашање парите.

Буџетирање

Обложувањето на еСпорт не треба да биде причина зошто некој банкротира или останува без пари за основни потреби. Затоа Codere ги советува коцкарите да го трошат она што можат да си дозволат да го загубат. Планирањето на дневен, неделен и месечен буџет за обложување е вистинскиот начин да одите на кладилник.

Нема потреба да се борите за опоравување на Лосовите

Еден од трите жици на кои паѓаат обложувачите во еСпорт е обидот да ги надоместат загубите. Ова се случува од очај, а играчот заборава дека губењето е дел од животот, исто како и победата. Трошењето на салдото на банкротот е портата за губење на сè.

Не е добра идеја да се обложувате на непознат спорт

Информиран коцкар се обложува само на она што го знае. Еден фудбалски навивач, на пример, ќе се обложува повеќе на натпревари поврзани со нивните омилени фудбалски тимови. Коцкарите би можеле да избегнат многу загуби само ако одвојат време да ги разберат спортовите пред да се обложуваат на исходот.

Присилувањето на влоговите е смртоносно

Во некои денови, во Codere има нула шанси за омилените спортови. Во овој случај, играчите треба да почекаат неколку дена за да се појават облозите за спортови што ги владеат. Анксиозноста може да доведе до смртоносни грешки при коцкање и следствено на парична загуба.

Знаењето е моќ

Објаснето претходно, разбирањето на тимовите и нивните цели е витален аспект на еСпорт обложувањето. Основните стратегии ни се исто така корисни за да се избегне потенцијална загуба. Ако некој мора да изгуби, тогаш нека биде резултат на случајност. Играчот кој не одвојува време да ја научи играта го олеснува губењето.

Support

Codere ги цени сите клиенти, а тоа е очигледно во нивните различни опции во центарот за помош. Агентите за клиенти во Codere се достапни преку:

 • Онлајн разговор

 • Телефон: 900 104 554

 • Е-пошта: apuestas@codere.com

 • Grupo Codere на Facebook Messenger и Twitter; и @codereapuestas на Инстаграм

  Покрај формалните средства за комуникација, Codere овозможува интеракции со клиентите преку нивните рачки на социјалните медиуми. Најбрзиот начин за разговор со персоналот е преку разговор во живо, кој е отворен деноноќно. За да стапи во контакт веднаш, клиентот треба да го напише своето прашање, а претставникот на страницата ќе одговори што е можно поскоро за да го реши проблемот. Телефонските повици и е-поштата се идеални за покомплицирани случаи.

  Делот ЧПП е добар извор за едноставни прашања за повлекувања, депозити, технички проблеми, проверка на сметката и операции. Тие исто така даваат совети за обложување за еСпорт, фудбал и казино игри во овој дел. Додека веб-содржината е создадена на шпански, не-шпанците можат да користат Google Translate за подобро разбирање.

Deposits

Како да направите депозит во Codere

Codere прифаќа депозити од жичен трансфер, Paysafecard, Paypal, Teleingreso, кредитни и дебитни картички. Минималниот износ што може да се депонира преку главните кредитни картички е 10 €, додека депозитите на Paypal не треба да бидат помали од 15 €. Максималниот депозит, без оглед на опцијата за плаќање, е 600 евра.

Депонирањето направено со кој било од прифатливите методи не треба да биде напорна задача. Еве што е потребно.

 • Во касата, корисникот кликнува на картичката Депозит
 • Ќе се појави паѓачка листа на начини на плаќање
 • Откако ќе го избере својот претпочитан метод, играчот едноставно ги следи упатствата и чека потврда

Security

Еден начин да се утврди дали страницата за обложување е безбедна е со проверка на банкарските опции. Тајната веб-страница користи начини на плаќање што се нечуени. Но, реномирана обложувалница како Codere е многу транспарентна и тие ги прифаќаат само најсигурните средства за трансфер на средства.

PayPal, Visa и MasterCard се примери за најсигурни трговски услуги и сите се прифатливи во Codere. Банкарските трансфери исто така се издвојуваат бидејќи трансакциите се постојано заштитени. Достапноста на овие начини на плаќање значи дека страницата не ризикува да протече критични банкарски информации. 

Плус, идентитетот на играчот останува анонимен. Повлекувањата од сметката на играчот бараат проверка на идентитетот за да се заштитат клиентите од потенцијално изнуда од хакери.

Codere е лиценциран букмејкер, и затоа сите негови операции се легални. Сепак, играчите од земји како САД и Велика Британија не се дозволени. Членовите се уверени во безбедно опкружување за коцкање, имајќи предвид дека веб-локацијата е надгледувана од органи за коцкање, како што е DGOJ. Членовите не треба да се грижат дали ќе загубат пари на оператор кој има изградено солидна репутација од крајот на 20 век. 

Уште повеќе, Codere има физички адреси во различни обложувалници. Лиценцата исто така значи дека страницата е тестирана за правичност. Како такви, играчите можат да вршат трансакции без страв дека ќе бидат измамени.

Безбедноста на интернет е дополнително подобрена со 128-битна SSL шифрирање; оттука ниту едно неовластено лице не може да ги прислушува информациите разменети преку серверите на веб-локацијата Codere. Обложувач поттикнува добри навики за коцкање. Никој не смее да се регистрира пред да ги исполни условите за KYC.

FAQ

Колку време му треба на Codere за да ги потврди сметките на новите членови?

Корисничките информации се проверуваат дигитално, така што тоа е автоматски процес. Потребни се неколку минути за да се отвори и работи нова сметка. Постапката за верификација ги разгледува официјалните документи доставени од корисникот, како што се лична карта и доказ за адреса.

Ако клиентот го заборави своето корисничко име, што треба да направи?

Нема потреба од паника бидејќи Codere им дозволува на регистрираните членови да ги променат податоците за најавување со кликнување на копчето „Дали ја заборавивте лозинката“. Линк за ресетирање на лозинката се испраќа на адресата на е-пошта на клиентот.

Може ли некој да отвори сметка со Codere преку мобилен?

Мобилната апликација Codere е целосно функционална, а процесот на регистрација е ист како оној на десктоп прелистувачот.

Каде одат играчите за да пребаруваат одредени игри во Codere?

Веб-страницата има пребарувач кој кога ќе се кликне, му овозможува на играчот да го напише своето барање. Тогаш резултатите ќе се појават за кратко време.

Дали поддршката за корисници во Codere е достапна постојано?

Одделот за грижа за корисници е достапен 24/7 преку онлајн разговорот што се наоѓа на дното на почетната страница. Тие брзо одговараат и ќе одговараат на прашања учтиво и професионално. Сепак, прашањата направени преку е-пошта може да чекаат до 24 часа за одговор.

Кој може/не може да игра во Codere?

Codere прифаќа играчи кои имаат 18 години или постари. Само оние кои отвориле сметка можат да пристапат до казино игрите и еСпортовите. Сè уште можат да играат без разлика дали сметката е потврдена или не. Но, повлекувањата ќе бараат проверка на сметката.

Кога е најдобро време да се направи депозит?

Сè додека сметката е креирана, корисникот може да депонира пари во секое време и во секој ден.

Зошто играчите треба да ја пополнат својата физичка адреса при регистрација?

Букмејкерот мора да го знае вистинскиот идентитет на играчите и нивната географска локација. Codere се придржува до законите за коцкање и обезбедува услуги за обложување само на жителите на земјите каде што е уредно лиценциран.

Која организација може да му помогне на играч кој смета дека е неправедно блокиран?

Ако Codere блокира сметка, тоа е затоа што нашле објективна причина. Но, секој играч кој мисли дека е баниран без разумна причина може да го проследи спорот до орган како што е IBAS (Независна служба за одлучување за обложување. Службата за решавање спорови има мандат од Комисијата за коцкање да дава непристрасно расудување за случаите помеѓу коцкарските компании и клиентите Тоа е бесплатна услуга.

Дали Codere ќе ги блокира корисниците од ограничените земји?

Вообичаено, посетителите од ограничените земји не можат да пристапат https://www.codere.es/. Иако можат да се логираат користејќи VPN, нема начин да ја потврдат сметката затоа што треба да ги достават своите податоци, како што се лична карта и доказ за адреса.

Total score8.3

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (3)
Англиски
Италијански
Шпански
БонусиБонуси (6)
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ДржавиДржави (5)
Аргентина
Колумбија
Мексико
Панама
Шпанија
ИгриИгри (33)
Greyhounds
UFC
Бадминтон
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Возење велосипед
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (3)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (11)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe CardSkrillVisa
СофтверСофтвер (4)
Gaming1
Microgaming
NetEnt
Playtech