Casumo рецензија за кладилници - Languages

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority
Total score10.0
Добрите
+ Достапна е апликација
+ Неограничени повлекувања
+ Чист дизајн

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (49)
CS:GODota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
iWallet
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)

Languages

Кога избирате онлајн казино, проверете дали го поддржува вашиот мајчин јазик поради бројните предности и придобивки што тоа може да ги обезбеди.

Не можете секогаш да се потпрете на Google Translate или други преведувачки услуги бидејќи тие може да се неточни, а некои информации за веб-локациите за казино може да се застарени.

Може да бидете заведени и збунети, што ќе ве натера да не можете да ги исполните барањата за обложување, да не ги разбирате услугите за поддршка на клиентите или да не можете да ги прочитате сите одредби и услови.

Затоа е критично да изберете онлајн казино што ќе ви овозможи да играте на јазик што течно го зборувате.

Англиски, дански, шведски, фински, германски и многу други јазици се достапни во Casumo Casino UK. Ако можете да пристапите на страницата за коцкање, таа најверојатно го поддржува вашиот мајчин јазик.

За разлика од повеќето страници за обложување е-спорт, менувањето на јазиците во Casumo може да биде сложено. Сепак, страницата за обложување е-спорт автоматски го поставува јазикот на локацијата на обложувачот. Ова може да се смета како уште еден начин за цензурирање на земјите од блок-листата на веб-локацијата за користење на страницата.