Casumo - Games

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Додека повеќето традиционални обложувалници се откажаа од еСпортскиот бум, Casumo продолжува да ги развива своите опции за обложување еСпорт за играчите. Counter-Strike Global Offensive (CSGO) и Legends of Legends се само неколку примери од различните достапни игри.

Одделот за еСпорт има широк спектар на активности за поддршка и многу пазари за обложување, како што ќе откриете ако ги проверите оценките на е-победникот. На пример, Casumo ви овозможува да ставате облози на 16 различни пазари за стандарден турнир за екстремни мајстори CSGO intel.

Најпопуларни еспорти

Друга извонредна карактеристика на Casumo се многуте турнири достапни на страницата. Ќе откриете натпревари во Dota 2, CS:GO, League of Legends, Fortnight и Overwatch, кои ќе ви овозможат одлично искуство со онлајн игри.

Најпопуларната видео игра со стрелање во прво лице е Counter-Strike: Global Offensive или CS:GO. Може да се обложувате на ова во Casumo и други легални еСпортски книги.

Обложувањето пред натпреварот е популарна забава меѓу CSGO ентузијасти бидејќи им овозможува да го предвидат исходот на играта уште пред да започне. Зголемувањето на нивото на интерес за игра со ставање облог како овој се смета за посекојдневен коцкање.

Со ставање облози додека играта се уште е во процес, добро ќе се забавувате. Ова е познато како обложување во живо, а влоговите се позначајни и се менуваат во текот на играта како што тајмерот се намалува.

Обложување е-спорт во живо

Casumo нуди обложување во живо. Сепак, постои ограничување за овој настан: тоа е исклучиво фокусирани на главните е-спортови.

Ова значи дека помалку познатите игри претставени од платформата нема да имаат поддршка за обложување во живо. Спротивно на тоа, класичните титули како League of Legends, CSGO, HearthStone, League of Legends и FIFA ќе ја имаат оваа опција.

Платформата вклучува услуга за стриминг, која е минимална, но ги задоволува суштинските критериуми за правење сè на една локација. Стримингот е достапен истовремено со обложувањето во живо; е-спортовите што се вклопуваат во оваа категорија се најпознати, додека малите или оние во развој се на листата на чекање.

Лига на легенди

League of Legends (LoL), понекогаш позната како Лига, е арена за борба со повеќе играчи преку Интернет, која се зголеми во популарност од нејзиното лансирање во октомври 2009 година. Casumo, исто така, располага со мноштво пазари и огромни награди за League of Legends.

LoL е брза тимска игра на RTS која е доста возбудлива за сите видови фанови и обложувачи.

Бројот на достапни игри е значителен, особено во игрите што водат до Worlds. На овој годишен шампионат, најдобрите играчи во рангот на LoL и најдобрите тимови во нивните региони се борат за правото да ја преземат титулата Светски шампиони во Лигата на легендите.

Дота 2

Dota 2 е стратешка игра во реално време која бара многу тактички одлуки, интелигентни перспективи и висок стандард на тимска координација.

Мнозинството од Услугите за обложување е-спорт прифаќаат облози DotA 2. Достапно е на повеќето специјални спротивставувања и еднократни настани, со типови на влогови, вклучително и директно обложување на натпревари на ентитети и шампиони на турнири, како што е The Invitational.

Има многу можности и можности за обложувачите на Dota во врска со обложувањето во живо. Обложувањето во игра е попривлечна форма на обложување, особено за Dota, бидејќи ја следите акцијата во живо и ја базирате вашата стратегија за обложување на настаните на натпреварите.

Храбар

Најновата е-спорт сензација е стрелецот во прво лице на Riot Games ВАЛОРАНТ. Оригиналната комбинација на тактичко пукање и различни карактери на играта потсетува на CS:GO, Overwatch и League of Legends.

VALORANT беше пречекан со широки раце од навивачите од двата натпревари. Гледаноста на играта на Twitch достигна врв од над 1,7 милиони, а неделните најавувања на играчи за да се искачат на нивните VALORANT рангови сè уште се во милиони. Таа голема публика сега го префрли својот фокус на растечката VALORANT esports индустрија и Valorant обложувањето.

Некои од најзначајните настани во VALORANT се Шампионската турнеја, Game Changers, Red Bull Campus Clutch и Conquerors Championship - настани за кои сигурно се бара облог или два.

ФИФА

ФИФА е една од најпривлечните и најзабавните еспортски игри за гледање. Фасцинантно е да се гледаат професионални играчи на ФИФА како се борат еден против друг, постигнуваат спектакуларни голови и се справуваат со нивните играчи како да се целосно автоматски.

Тоа е фантастична еспортска игра со речиси реална конкуренција меѓу најдобрите играчи и тимови. Ова го прави привлечен и за искусни и за неискусни обложувачи - многу акција и многу облози.

ФИФА Еспорт драматично се прошири со текот на годините, со тоа што 2022 година беше година со три значајни натпреварувања организирани од ФИФА, вклучувајќи ги FIFAe Club Series 2022, FIFAe Nations Series 2022 и FIFAe World Cup 2022.

Повик на должност

Call of Duty е веќе познато име. Со своето ново натпреварување на елитно ниво, таа се стреми кон врвот на поредокот, додека останува фокусиран на големата слика. Благодарение на многу значајната конкуренција и турнири, еспортскиот сектор Call of Duty е на највисоко ниво на сите времиња. Со него доаѓа и зголемување на побарувачката за обложување Call of Duty.

Иако Call of Duty е-спорт секторот не е релативно нов, Call of Duty League (CDL) го воскресна.

Многу очекуваното Call of Duty League има потенцијал да стане следната голема работа во секторот за е-спорт. Тој е многу профитабилен, ги има сите врвни таленти на Call of Duty и ги интегрира тимовите како директни партнери.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GODota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)