Casumo - Countries

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Countries

Со својот чист и јасен интерфејс и еднодецениско искуство во опслужување и на почетниците и на ветераните обложувачи, Casumo лесно може да се нарече една од најдобрите страници за е-спорт обложување.

Овие фактори се зошто Casumo привлекува илјадници обложувачи ширум светот. Со оваа широка база на играчи, тие ги нудат своите услуги во повеќето земји.

Прифатени земји

Се разбира, дури и ако Casumo ги отвори своите услуги за обложување на поголемиот дел од светот, на некои земји и територии не им е дозволен пристап до веб-страницата од многу причини. Casumo е доста строг со спроведувањето на правилата за да се осигура дека и eSportsbook и обложувачите се заштитени.

Следната листа ги содржи дозволените земји наведени на веб-страницата Casumo.

 • Австрија
 • Канада
 • Данска
 • Финска
 • Германија
 • Индија
 • Ирска
 • Јапонија
 • Нов Зеланд
 • Норвешка
 • Шведска
 • Обединето Кралство
 • Остатокот од светот и остатокот од Европа

Ограничени земји

И покрај тоа што може да изберете „Остаток од светот“ и „Остатокот од Европа“ во изборот на земја на главната веб-страница на Casumo, постојат ограничувања за некои територии што ќе послужат како исклучок од овие избори.

Земјите од следнава листа на Ограничени територии имаат сериозни стратешки недостатоци во нивните системи за борба против перење пари, финансирање тероризам и финансирање пролиферација. Спротивно на тоа, други го ограничуваат обезбедувањето онлајн казина или спортско обложување.

Списокот не е комплетен; треба да се чита во комбинација со договорната дефиниција на Касумо за Ограничени територии. Може да варира од време на време поради регулаторни промени, дејствија за спроведување или економски интереси.

 • Авганистан
 • Албанија
 • Барбадос
 • Белорусија
 • Боцвана
 • Буркина Фасо
 • Бурунди
 • Камбоџа
 • Централноафриканска Република
 • Кина (ПР)
 • Регионот Крим
 • Куба
 • Демократска Република Конго
 • Еритреја
 • Фиџи
 • Франција
 • Гана
 • Хаити
 • Иран
 • Ирак
 • Израел
 • Италија
 • Киргистан
 • Лаос
 • Либерија
 • Либија
 • Маурициус
 • Монголија
 • Мароко
 • Мјанмар
 • Никарагва
 • Северна Кореа
 • Пакистан
 • Палестински територии
 • Панама
 • Филипини
 • Полска
 • Русија
 • Руанда
 • Сенегал
 • Сомалија
 • Јужен Судан
 • Шри Ланка
 • Судан
 • Сирија
 • Тринидад и Тобаго
 • Турција
 • Уганда
 • Соединетите Американски Држави
 • Вануату
 • Јемен
 • Зимбабве
Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GODota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)