Casumo - Account

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Како да отворите/регистрирате сметка

Во споредба со другите онлајн казина, страницата за регистрација на Casumo е единствена. Тоа е естетски попривлечен и ги води обложувачите низ процесот, што го прави совршен за обложувачите кои првпат не се јасни што да прават и парче торта за искусни обложувачи.

 1. Првиот чекор е да ја отворите веб-страницата Casumo во вашиот прелистувач и да погледнете лево. Лево, веднаш под копчето „Најави се“, кликнете на опцијата „Регистрирај се“.

Ќе се појави живописна страница за регистрација за да се регистрирате и ќе треба да пополните формулар за регистрација во два чекора.

 1. За почеток, внесете ја вашата адреса за е-пошта, изберете лозинка и изберете соодветен прекар. Вашата лозинка мора да биде долга најмалку шест знаци, вклучувајќи букви и една цифра/специјален знак (!, %#). За да отидете на следниот чекор, кликнете на зеленото копче „Продолжи“.
 2. Мора да наведете дополнителни лични информации на секундарната страница на регистрацијата.

Деталите што ќе треба да ги дадете се следните:

 • Име
 • Презиме
 • Пол
 • Дата на раѓање
 • Адреса на улица
 • Поштенски број
 • Градот
 • Изберете земја
 • Телефонски број
 1. За да ја завршите регистрацијата во Casumo Casino, кликнете на опцијата „Креирај сметка“.

Потврда на сметката

Casumo ќе побара од вас да ја потврдите вашата ново регистрирана сметка. Неопходно е да го потврдите вашиот идентитет што е можно побрзо за да не наидете на никакви проблеми додека се обидувате да извршите повлекување.

Можеби ќе треба да поднесете документација за следново за да го потврдите вашиот идентитет:

 • Вашата возраст
 • Вашиот идентитет
 • Земјата на живеење

За да го направите тоа, можете да ги користите следниве документи:

 • пасош или лична карта со фотографија
 • доказ за извор на плаќање
 • доказ за адреса (по можност сметка за струја, не постара од шест месеци).

Можеби ќе треба да обезбедите и доказ за приход, како што се:

 • договор за вработување или уплатница
 • договор за продажба (продажба на имотот)
 • сертификат за акции (продажба на хартии од вредност)
 • тестамент (наследство)
 • потврда за добивка/извод од банка (добивки од лотарија/обложување/казино)

Како да се најавите

По процесот на регистрација, шансите се обложувачите се возбудени да уживаат во една од многуте акции за обложување еСпорт што ги нуди Casumo. Прво, треба да се најавите на вашата сметка за да започнете да ги користите сите услуги и карактеристики на страницата. Најавувањето на вашата сметка е исто толку лесно како и регистрирањето.

Преземете ги следните чекори:

 1. Отворете ја официјалната веб-страница на Сasumo
 2. Кликнете на копчето „Најави се“ што се наоѓа на врвот на страницата
 3. Внесете ги вашите податоци: најава и лозинка
 4. Кликнете на копчето „Најави се“ и започнете со обложување.

Ако сте ја заборавиле лозинката, можете да ја ресетирате со кликнување на „Ја заборавивте лозинката?“ врска. Потоа, само следете ги чекорите за да го вратите пристапот до вашата сметка.

Како да отклучите сметка

Добивањето вест дека вашето казино ја замрзнало или блокирало вашата сметка може да биде доста стресно. На крајот на краиштата, тоа ги загрозува вашите средства и награди. Casumo може да замрзне сметка поради различни причини, вклучувајќи премногу неуспешни обиди за најавување, проблем со процедурата KYC или какви било прекршувања на нивните Услови и правила.

Обложувачите сигурно прашуваат што можат да направат во моментов за да им се отклучат сметките. Силно се препорачува да ја контактирате поддршката за корисници што е можно поскоро.

 1. Отворете ја е-поштата што ја користевте за да се регистрирате за сметка на Casumo.
 2. Подгответе е-пошта и упатете ја на hey@casumo.com.
 3. Опишете го вашиот проблем во темата, како „Сметката ##### е блокирана“
 4. Разговарајте за проблемот детално во телото на е-поштата. Можеби ќе треба да вклучите:
  • Добро исцртан опис на деталите за вашата регистрација,
  • Уредот што се користи за креирање на сметката и
  • Скенирана копија од лична карта со фотографија и други докази за идентитет и скенирани копии од потврди за депозит направени во Casumo. Запомнете дека е подобро да ги испратите овие скенови во PDF формат.

Како да затворите сметка

Ако е така посакувано, секој обложувач може да ја затвори својата сметка на Casumo во секое време. Постојат два начини да го направите ова, кои ќе бидат објаснети. Casumo ќе ги врати сите преостанати средства назад на сметката на сопственикот во двата случаи.

Првиот начин е со контактирање на Поддршка за корисници. Еве ги следните чекори што може да ги преземете:

 1. Отворете ја сметката за е-пошта што е поврзана со вашата сметка на Casumo.
 2. Испратете е-пошта до hey@casumo.com.
 3. Во полето Предмет, напишете „БАРАЊЕ ДА ЈА БРИШИ МОЈАТА СМЕТКА“
 4. Сега, испратете им е-пошта со барање да ја отстранат вашата сметка од нивната база на податоци и да ги избришат сите податоци што ги имате со нив.

Да претпоставиме дека ја затворате вашата сметка затоа што верувате дека се развивате или среде зависност од коцкање. Во тој случај, постојат чекори кои Casumo ги презема за да ве заштити од овој проблем и себе си.

 1. Одете на нивната страница за одговорни игри.
 2. Кога ќе ве прашаат за затворањето на вашата сметка, наведете ја причината како „RG Reason“. На овој начин, Casumo ќе ги преземе неопходните чекори за да ве заштити и да спречи какви било пререгистрации од вас.

Имајте предвид дека ако креирате друга сметка под какви било околности и се дознае дека е ваша по затворањето на RG Reason, ова е еднакво на измама и, според тоа, прекршување на T&C. Ова ќе резултира со затворање на вашата сметка уште еднаш.

Total score10.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ВалутиВалути (4)
Британски фунти стерлинг
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (6)
Германија
Данска
Канада
Норвешка
Финска
Шведска
ИгриИгри (49)
CS:GODota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
Придружна програмаПридружна програма (1)
Casumo Affiliates
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)