Casumo рецензија за кладилници

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Casumo

Casumo испорачува секакви казино игри на обложувачници од 2012 година, па затоа во никој случај не е нова страница. Сепак, тие во последно време се проширија во спортско и еспортско обложување, поддржани со цврсти лиценци за обложување и строги безбедносни мерки.

Casumo нуди уникатен пристап кон еспортското обложување бидејќи започна како онлајн казино, а потоа додаде услуга за спортско обложување, која еволуираше за да ги вклучи обложувањата за е-спорти заедно со своите потрадиционални натпревари за спортско обложување.

За разлика од другите страници за е-спорт обложување, оваа има попријателско чувство и нуди некои пристојни стимулации, па ајде да започнеме со овој преглед на Casumo.

About

Casumo е една од најиновативните и најинвентивните компании за онлајн казино и спортско обложување во Европа, која вработува над 300 луѓе од канцеларии во Малта и Гибралтар. Фирмата беше лансирана во Шведска во 2012 година. Нашите стоки сега се достапни во бројни високо регулирани региони, вклучувајќи ги Шведска, Данска, Обединетото Кралство, Германија и други пазари во развој на глобално ниво, предмет на релевантното законодавство.

Games

Додека повеќето традиционални обложувалници се откажаа од еСпортскиот бум, Casumo продолжува да ги развива своите опции за обложување еСпорт за играчите. Counter-Strike Global Offensive (CSGO) и Legends of Legends се само неколку примери од различните достапни игри.

Одделот за еСпорт има широк спектар на активности за поддршка и многу пазари за обложување, како што ќе откриете ако ги проверите оценките на е-победникот. На пример, Casumo ви овозможува да ставате облози на 16 различни пазари за стандарден турнир за екстремни мајстори CSGO intel.

Прикажи ги сите игри што може да ги играш на Casumo

Languages

Кога избирате онлајн казино, проверете дали го поддржува вашиот мајчин јазик поради бројните предности и придобивки што тоа може да ги обезбеди.

Не можете секогаш да се потпрете на Google Translate или други преведувачки услуги бидејќи тие може да се неточни, а некои информации за веб-локациите за казино може да се застарени.

Countries

Со својот чист и јасен интерфејс и еднодецениско искуство во опслужување и на почетниците и на ветераните обложувачи, Casumo лесно може да се нарече една од најдобрите страници за е-спорт обложување.

Овие фактори се зошто Casumo привлекува илјадници обложувачи ширум светот. Со оваа широка база на играчи, тие ги нудат своите услуги во повеќето земји.

Mobile

Casumo е одлична опција за оние кои сакаат да играат игри од нивниот мобилен уред. 

Благодарение на одличната веб-страница погодна за мобилни телефони, обложувачите можат да играат многу казино игри користејќи уреди како таблети или паметни телефони од дланка. Тие исто така имаат апликација што обложувачите можат да ја преземат на официјалната веб-страница на Casumo.

Security

Само затоа што Casumo изгледа убаво, тоа не значи дека е лесен знак за измамници и измамници. Тоа е заклучен трезор каде што вашите лични и финансиски податоци се цврсто чувани за заштита и на страницата и на нејзината клиентела преку следните мерки:

Total score10.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2012
ЈазициЈазици (5)
Англиски
Германски
Норвешки
Фински
Шведски
БонусиБонуси (7)
Reload бонус
Без обложувачки бонусБесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Депозит бонус
ДржавиДржави (6)
Германија
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (49)
CS:GODota 2
First Person Baccarat
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Soho Blackjack
UFC
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Бакара
Бенди
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Еспорт
Зимски спортови
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (6)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
iWallet
СофтверСофтвер (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)
Casumo Esports ги обновува своите бонус понуди
2022-08-25

Casumo Esports ги обновува своите бонус понуди

Casumo Esports, во сопственост и управуван од Casumo Services Limited, е меѓу најпопуларните еСпорт обложувалници. Меѓу главните причини за неговото одобрување е тоа што нуди импресивна низа пазари за обложување еСпорт. Покрај тоа, давателот на обложување е лиценциран во неколку јурисдикции, што го прави достапен не само за обложувачите од сите страни на светот, туку и доверлив Сајт за игри за еСпорт

Casumo Esports ги обновува своите бонус понуди
2022-08-25

Casumo Esports ги обновува своите бонус понуди

Casumo Esports, во сопственост и управуван од Casumo Services Limited, е меѓу најпопуларните еСпорт обложувалници. Меѓу главните причини за неговото одобрување е тоа што нуди импресивна низа пазари за обложување еСпорт. Покрај тоа, давателот на обложување е лиценциран во неколку јурисдикции, што го прави достапен не само за обложувачите од сите страни на светот, туку и доверлив Сајт за игри за еСпорт