CampoBet рецензија за кладилници - Games

Age Limit
CampoBet
CampoBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
Trustly
Trusted by
Malta Gaming AuthoritySwedish Gambling Authority
Total score8.0
Добрите
+ Голем избор на провајдери за игри
+ Казино и спортско обложување
+ Брзи повлекувања

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2019
ЈазициЈазици (8)
Англиски
Норвешки
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Фински
Шведски
БонусиБонуси (1)
Бонус за добредојде
ВалутиВалути (2)
Евра
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (10)
Бразил
Канада
Нов Зеланд
Норвешка
Обединето Кралство
Полска
Русија
Унгарија
Финска
Шведска
ИгриИгри (52)
CS:GODota 2King of GloryLeague of Legends
MMA
Punto Banco
Rainbow Six SiegeStarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Спортско обложување
Тенис
Флорбол
Фудбал
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (2)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (1)
Trustly
Придружна програмаПридружна програма (1)
7StarsPartners
СофтверСофтвер (37)
1x2Gaming
All41 Studios
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Booongo Gaming
EGT Interactive
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Golden Rock Studios
GreenTube
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Play'n GO
Playson
Playtech
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickspin
Rabcat
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Stormcraft Studios
Tom Horn Enterprise
Tom Horn Gaming
Triple Edge Studios
Wazdan
Yggdrasil Gaming

Games

Обложувачите ќе забележат дека CampoBet нуди широк спектар на популарни титули за е-спорт. Најпопуларните игри за обложување на CampoBet се League of Legends, CS: GO и StarCraft 2.

И покрај тоа што има ограничен број на еСпортови за коцкање, се чини дека CampoBet ги одбра игрите внимателно. Сите тие се добро познати и се предмет на годишни натпревари. Специфичните облози за секое големо натпреварување стануваат достапни како што настанот напредува.

Најпопуларни еСпортови

Обложувачите исто така треба да забележат дека CampoBet е повеќе од едноставна платформа за обложување еСпорт. Наместо тоа, нуди широк спектар на опции за игри. Ова може да објасни зошто веб-локацијата не го префрлила својот фокус на поспецијализирани игри.

Не само што Counter-Strike: Global Offensive е една од најпопуларните игри со шутер во прво лице ширум светот, туку обложувањето на CS: GO е исто така многу популарно на CampoBet. Има многу различни игри и многу важни натпревари, како што е CS: GO Major Championship.

Пазарите за обложување се со умерена големина и малку под просекот во индустријата. Со стандардните сценарија за победници на натпревар, ќе најдете помеѓу пет и дваесет други пазари за обложување врз основа на вашиот избран настан и натпревар.

Така, иако ова не е оптимално за оние кои сакаат егзотика, тоа ќе ги задоволи случајните обложувачи кои бараат двонасочен облог.

Обложување во живо еСпортско обложување

Услугите за обложување во игра и во живо на CampoBet се удобни и едноставни за користење. CampoBet има добар избор на еСпорт облози во игра со фер шанси.

Луѓето можат гледајте ја eSports играта и ставајте облози на истиот екран на CampoBet, што е дури и подобро отколку што нудат повеќето страници за обложување еСпорт. Функцијата за пренос во живо им овозможува на луѓето кои се обложуваат на еСпорт да донесуваат побрзи одлуки и побрзи повици.

Овие работи покажуваат дека CampoBet се грижи за своите еСпорт-покровители. Дополнително, тоа покажува дека тие ги ценат и разбираат поединците кои ставаат облози за еСпорт, што е позитивен знак за секој што бара долгорочна страница за обложување еСпорт.

Лига на легенди

Во октомври 2009 г League of Legends (LoL), исто така познат како Лигата, беше објавена како мултиплеер онлајн игра. Оттогаш, играта станува сè попопуларна. Луѓето кои играат League of Legends можат да играат и во CampoBet, кој има многу маркети за нив и големи парични награди.

Ако некој обложувач сака RTS игри, ќе му се допадне и LoL. Тоа е брза тимска игра која привлекува многу луѓе.

Во игрите пред Световите, има неколку натпревари кои се достапни. Најдобрите играчи во рангирањето на Лигата на легендите и најдобрите тимови во нивните земји се натпреваруваат за титулата Светски шампион во Лигата на легендите на овој годишен турнир.

DotA 2

Dota 2 е стратешка игра во реално време што бара брзи стратешки избори и координација.

Облозите DotA 2 се прифаќаат од огромното мнозинство на услуги за обложување е-спорт. Достапно е на повеќето специјализирани натпревари и еднократни настани, со категории на облози, како што се обложување од глава до глава на индивидуални натпревари и шампиони на турнири, како што е The Invitational.

Обложувачите на Dota имаат плејада алтернативи и шанси за обложување во живо. Обложувањето во игра, особено на CampoBet, е повозбудлив тип на коцкање бидејќи можете да гледате како се одвива акцијата во живо додека ја развивате вашата стратегија за обложување врз основа на развојот на натпреварот.

Кралеви на славата

Кралот на славата е значајна е-спорт игра во Кина, која привлекува десетици илјади гледачи и може да се пофали со значителен награден фонд. Една од уникатните карактеристики на KOG е тоа што е еден од ретките мобилни ексклузивни е-спорти.

Иако фановите може да гледаат игри на голем екран, YouTube или на други платформи, сите официјални натпревари се одржуваат на мобилни уреди. Дополнително, таа е игра за бесплатна игра, што придонесува за нејзината континуирана привлечност.

Во Кралот на славата, обложувачите на CampoBet можат да ставаат облози на различни променливи. Тука спаѓаат победниците на натпреварите, точните стрелци, победниците на колото, првиот тим што ќе извади крв и првиот тим што ќе сруши купола. Овие ставки се исто така достапни во популарните MOBA како што се Dota 2 или League of Legends.

Повик на должност

Серијата видео игри Call of Duty е популарна. Нејзиното ново натпреварување на елитно ниво има за цел да го достигне врвот на поредокот, додека внимава на целата слика. Благодарение на целата жестока конкуренција и големите настани, пазарот за е-спортови Call of Duty цвета во моментов. Следствено, побарувачката за обложување Call of Duty се очекува да се зголеми.

Ова е долгогодишен сектор за е-спорт, но Call of Duty League (CDL) го воскресна.

Call of Duty League има потенцијал да биде следната голема работа во еспорт секторот. Покрај тоа што е неверојатно успешен, ги ангажира врвните таленти на Call of Duty и вклучува тимови како директни чинители во бизнисот.

Храбар

ВАЛОРАНТ, шутер во прво лице развиен од Riot Games, стана следниот хит за е-спорт. CS: GO, Overwatch и League of Legends влијаеја на неговото тактичко снимање и специјализираните ликови.

VALORANT наиде на топол прием од обожавателите. 1,7 милиони луѓе го гледаа Twitch на играта во неговиот врв, а бројот на неделни најавувања за да се искачи на рангот на VALORANT продолжува да биде во милиони. Храбрите е-спортови и храброто коцкање го привлекоа вниманието на таа огромна публика.

Вреди да се обложите на Шампионската турнеја, Game Changers, Red Bull Campus Clutch и Шампионат на освојувачи во ВАЛОРАНТ.