Betway рецензија за кладилници

Age Limit
Betway
Betway is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

За Betway

Betway е еден од нашите испробани и доверливи Еспорт , тој е основан во 2006 . Betway моментално е на 8 место од 10 според нашата оцена esportranker-mk.com . Ние ги оценуваме страниците за еспорт обложување врз основа на прегледите на нивните играчи, целокупното обложување, изборот на игри, бонуси и многу повеќе.

Е-спорт понудени на Betway

На Betway можете да ги најдете сите популарни игри на кои може да се обложувате: Rainbow Six Siege, Valorant, Dota 2, CS:GO, Еспорт . Кога ќе ја посетите esportranker-mk.com , можеби дефинитивно ќе сакате да ги погледнете нивните извонредни бонуси од Еспорт .

Прифатени методи на депонирање на Betway

За среќа, може да играте од многу различни земји, на пример од . Betway нуди и различни начини на плаќање. Секогаш кога станува збор за депозити и повлекувања, на Betway можете да изберете од MasterCard, Maestro, MuchBetter, PayPal, Visa и многу повеќе.

Зошто да играте во Betway ?

Ние, во Еспорт ги рангираме страниците за обложување е-спорт за да ви го олесниме изборот. esportranker-mk.com може да ви биде најдобар пријател кога станува збор за обложување. Betway беше оценет како 8 на нашата листа, што се издвојува по безбедноста, списокот на спортови и целокупното обложувачко искуство.

Betway навистина се грижи за потребите на своите играчи. Тие се многу дарежливи со нивниот избор на игри, бонуси и методи за депонирање: MasterCard, Maestro, MuchBetter, PayPal, Visa .

Ако имате прашања во врска со одговорното играње или ви треба помош, посетете ги веб-локациите подолу за дополнителни информации.

Total score8.0

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2006
ЈазициЈазици (10)
Австро-германски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Португалски
Фински
Француски
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (6)
Reload бонус
Бонус за добредојдеБонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонус
Неделен бонус
ДржавиДржави (18)
Јапонија
Австрија
Бангладеш
Боливија
Бразил
Германија
Еквадор
Индија
Ирска
Канада
Мексико
Нов Зеланд
Норвешка
Панама
Перу
Финска
Чиле
Шведска
ИгриИгри (109)
Live 3 Card Brag
Live Bet on Poker
2 Hand Casino Hold'em
All Bets Blackjack
Auto Live Roulette
Azuree Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
Baccarat Multiplay
Bet on Teen Patti
Blackjack Party
CS:GOCall of Duty
Classic Roulette Live
Crazy Time
Deal or No Deal Live
Dota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
European Roulette
Exclusive Blackjack
Ezugi No Commission Baccarat
First Person Baccarat
First Person Blackjack
First Person Dragon Tiger
French Roulette Gold
Gonzo's Treasure Hunt
Greyhounds
Infinite Blackjack
Jackpot Roulette
League of Legends
Lightning Dice
Lightning Roulette
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Blackjack Early Payout
Live Blackjack Salon Prive
Live Blackjack VIP
Live Cashback Blackjack
Live Grand Roulette
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Lightning Baccarat
Live Mega Ball
Live Mega Wheel
Live Money Drop
Live Multiplayer Poker
Live Speed Baccarat
Live Speed Blackjack
Live Speed Roulette
Live Super Six
Live Texas Holdem Bonus
Mega Sic Bo
Monopoly Live
Multiplay Blackjack Live
No Commission Baccarat
Online Pokies
Pai Gow
Rainbow Six Siege
Roulette Double Wheel
Side Bet City
Teen Patti
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бакара
Бејзбол
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Галски хурлинг
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Зимски спортови
Кабади
Казино Холдем
Карибски Студ
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Руми
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Сурфање
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (11)
AAMS Italy
Belgian Gaming Commission
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Dirección General de Juegos y Sorteos Mexico
Malta Gaming Authority
Ministry of Interior of the State of Schleswig-Holstein
Swedish Gambling Authority
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (34)
AstroPay
Bank Wire Transfer
Boleto
Citadel Internet Bank
ClickandBuy
Direct Bank Transfer
EPS
EZIPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
GiroPay
Instant Bank
Instant bank transfer
Klarna
Lobanet
MaestroMasterCardMuchBetter
Neosurf
Neteller
POLi
PayPalPaysafe Card
Przelewy24
QIWI
Rapid Transfer
Skrill
Sofort
Trustly
Ukash
Visa
WebMoney
eKonto
СофтверСофтвер (8)
Blueprint Gaming
Crazy Tooth Studio
Evolution Gaming
IGT (WagerWorks)
Just For The Win
NetEnt
Oryx Gaming
Pragmatic Play