Betsson - Withdrawals

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Барањето повлекувања во Betsson е исто толку лесно како и депозитите, сè додека обложувачот го избере истиот начин на плаќање што го користел за финансирање на својата сметка. Минималниот лимит за повлекување на оваа добро позната платформа е 20 евра. На коцкарите им е дозволено да подигнат само најмногу 3.000 евра дневно.

Како да ги повлечете парите на Betsson esports

Времето на обработка за повлекувања варира од еден до друг систем на плаќање. На пример, потребни се околу 48 часа за член на Betsson да ја добие својата исплата преку Trustly. Сепак, визата може да потрае до три работни дена.

Кога коцкар сака да побара повлекување, треба да го стори следново:

  • Најавете се на нивната сметка на Betsson
  • Кликнете на иконата „Корисник“, а потоа „Повлечете“
  • Наведете ја сумата што сакаат да ја повлечат
  • Кликнете на „Повлечете“ за да го финализирате процесот

Зошто барањето за повлекување не би било во Бетсон?

Понекогаш, Бетсон може да го откаже барањето за повлекување на обложувачот. Која било од причините подолу може да го поттикне ова:

  • Коцкарот избра метод што не е достапен во нивната земја
  • Депозитот не беше обложен како што се бараше пред да се поднесе барањето
  • Бетсон смета дека сметката на обложувачот е небезбедна и таа мора да помине низ различни безбедносни проверки пред да биде одобрено повлекувањето
  • Бетсон побара документи за верификација, а обложувачот не успеа да ги достави во рок од 72 часа

Ако повлекувањето е неуспешно, Бетсон контактира со коцкарот преку е-пошта за да ја објасни причината за падот. Оние кои имаат прашања во врска со тоа како можат да го решат ова прашање, се советуваат да контактираат со агентите за грижа за корисници на платформата.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet