Betsson - Support

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Support

Betsson дава приоритет на услугата за клиенти од врвна класа за своите членови. Ова ја покажува нејзината посветеност да се издвојува од повеќето платформи за обложување и да нуди супериорни искуства за игри.

Разновидниот, повеќејазичен тим за поддршка на оваа веб-локација за обложување е компетентен. Секој од неговите членови има поминато долгогодишно искуство и поседува највисоко ниво на професионализам. Ова им овозможува брзо и учтиво да одговорат на прашањата на обложувачите, не искористувајќи ги најкорисните информации.

Опциите за поддршка на корисниците на Betsson се:

  • Е-пошта: support-en@betsson.com
  • Телефон: +356 22603000 – идеален за сите корисници. Има и функција за враќање на повик за да му овозможите на Betsson да ги повикува гејмерите во погодно време.
  • Разговор во живо: Достапно во Центарот за помош на оваа страница

Времето на одговор на овие методи за поддршка варира. Додека е-поштата се движи помеѓу 30 и 60 минути, разговорот во живо е околу 30 секунди. Потребни се околу 15-60 минути за платформата да ги повика обложувачите откако ќе наведат кога се достапни. Оние што го повикуваат Бетсон преку телефонската телефонска линија може да добијат некој од нивните експерти за услуги на клиентите во рок од неколку минути.

Професионалците за грижа за корисници на Betsson се достапни 24/7 за погодност.

Страна со ЧПП на Betsson

Кога коцкар не сака да се обрати до тимот за поддршка на Betsson и сè уште му треба помош, постои алтернатива. Центарот за помош на оваа платформа има дел ЧПП со детални одговори кои би можеле да помогнат да се решат различни прашања за следново:

  • Отворање сметка на Betsson и нејзино потврдување.
  • Наоѓање критични информации како што се игри, правила на игра, услови и услови на платформата и емитување формални поплаки.
  • Платни системи и детали во врска со депозитите и повлекувањата.
  • Достапни игри, вклучувајќи еСпорт и онлајн казино игри.
  • Обезбедени промоции на нови и стари членови.
  • Безбедност

Како можат играчите да го изберат најдобриот метод за поддршка?

Некои почетници обложувалници признаа дека се збунети кога одлучуваат за најдобриот начин да стапат во контакт со тимот за поддршка на Бетсон. Па, правењето избор станува парче торта кога се земаат предвид карактеристиките или практичноста на одреден метод.

На пример, да претпоставиме дека некој се обидува да избере помеѓу повик и разговор во живо. Вториот може да се пофали со брзина и е најдобрата опција за членовите на кои им треба одговори што е можно побрзо. Повиците се погодни за оние на кои не им пречи да чекаат неколку минути и не се љубители на пораки.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet