Betsson - Games

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Games

Иако еСпортовите се достапни само некое време, повеќето традиционални обложувачи не можат да се заситат од нив. Еден од факторите за објаснување на овој нов тренд е овие електронски спортови кои им овозможуваат да искусат нешто поинакво. Тие се исто така повозбудливи од плејадата редовни спортови.

Спротивно на некои спортови на пазарот за обложување, обложувачите можат да се обложуваат на еСпорт во секое време од годината. Има многу опции за игра, што им овозможува да ги откријат оние што резонираат со нивните срца.

Најомилени еСпортови во Betsson

Бетсон нуди коефициенти за денешните највозбудливите еСпорт игри. Оваа платформа за игри ги охрабрува своите членови да спроведат опширно истражување за одреден електронски спорт пред да стават облог на него. Најсуштинските детали што треба да се дознаат се стапките на победи на тимовите, статистиката и управувањето.

Почнувајќи од ова пишување, делот за еСпорт на Бетсон ги има овие опции:

Контра-штрајк: Глобална офанзива

Valve и Hidden Path Entertainment ја создадоа оваа видео игра. CS: ОДИ е дел од серијата Counter-Strike, која се состои од игри со шутер од прво лице со повеќе играчи. Овие еСпортови доаѓаат со два тима - терористи и контратерористи, кои работат еден против друг.

CS: GO има девет начини на игра: Deathmatch, Competitive, Deolition, Casual, Arms Race, Danger Zone, Retakes, Wingman и Flying Scoutsman. Секоја од овие карактеристики има уникатни карактеристики за да се разликува од друга.

Лига на легенди

Со околу 100 милиони играчи месечно, League of Legends (LoL) е на листата на најпопуларни е-спортови во светот. Riot Games, угледен креатор на видео игри и организатор на еспортски турнири, ја разви оваа игра со повеќе играчи на онлајн битка арена (MOBA).

Еспорт ентузијастите играат LoL поради неговата конкурентна природа. Riot редовно ја ажурира оваа видео игра за да се погрижи играчите да не се досадуваат. Учењето како да се игра LoL е исто така некомплицирано.

Дота 2

Ова е уште еден еСпорт на кој можат да се обложуваат членовите на Betsson. Valve ја создаде и објави оваа видео игра MOBA. Обложувачите што ставаат облози на Dota 2 треба да гледаат што повеќе игри и турнири што можат. Ова им овозможува да разберат Обложување Dota 2 пазарите и форматот на оваа игра.

Коцкарите исто така треба да смислат ефикасна стратегија за обложување.

ФИФА еСпорт

ФИФА еСпорт е новото лудило, особено кај љубителите на фудбалот. За среќа, Бетсон нуди листа на претстојните турнири и натпревари на кои членовите треба да се обложуваат. Тие треба да ги знаат коефициентите на ФИФА пред да ги стават своите облози. Тие вклучуваат хендикепи, облози во сала, вкупни голови, облози за натпревар и турнирски облози.

Rainbow Six Siege

Виножито Шест на Том Кленси е популарен во еспортската сцена денес. Оваа тактичка игра со шутер од прво лице има натпреварувачка сцена што ги привлекува гејмерите кон неа. Иако не доаѓа со толку многу или големи настани како CS: GO, сепак има многу да им понуди на играчите, вклучително и неспоредлива возбуда.

Кога коцкар во Бетсон сака да избегне забуна при ставање облози на оваа игра, тој треба да ги сфати различните видови облози што се достапни.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet