Betsson - FAQ

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Овде можете да ги најдете најпоставуваните прашања што ги поставуваат резервациите за е-спорт обложувалницата Betsson.

Дали Betsson е легитимна веб-страница за обложување еСпорт?

Да. Betsson е лиценцирана, безбедна и реномирана страница за обложување еСпорт, која исто така нуди широк спектар на онлајн казино игри за коцкари ширум светот.

Дали обложувачите можат слободно да се регистрираат во Betsson без разлика од каде доаѓаат?

Не. Иако Бетсон е познат по тоа што им служи на обложувачниците ширум светот, тој има одредени ограничувања во земјата. Овие се главно поради конфликтните закони за коцкање поставени од овие јурисдикции. Играчите треба да ја посетат страницата за ограничувања на страницата на оваа обложувачка компанија за да проверат дали нивната земја е прифатена или не.

Некои ограничени земји се Авганистан, Австрија, Сирија, Малезија, Маурициус, Португалија, Словенија и Руанда.

Имајте предвид дека за да се одобри пријавувањето во Betsson, коцкарот мора да има најмалку 18 години или да ја достигне законската возраст за коцкање во земјата на живеење.

Колку пати играчот може да го побара својот бонус за регистрација на Betsson?

Еднаш. Тие мора да бидат нов член во Betsson и да имаат само една сметка за обложување. Оваа понуда за пријавување важи само еден месец по регистрацијата на обложувач. Човек мора да ги исполни неговите барања за обложување за успешно да го бара.

Кои правила ги има Бетсон за филијали?

Подружниците во Betsson мора да ги користат точните информации кога се регистрираат за Affiliate програмата. Можеби ќе треба да достават документација за да ги потврдат нивните детали за да помогнат во одобрувањето на нивните филијали сметки. Може да вклучува доказ за моменталната адреса и изводи од банка. Некои други правила се:

  • Филијалите не треба да ги рекламираат услугите на Betsson на несоодветна публика како што се деца под 18 години.
  • Исто така, им е забрането да ги користат нивните партнерски врски на „несоодветни веб-страници“. Примерите вклучуваат оние кои промовираат насилство од која било форма или дискриминираат луѓе врз основа на нивниот пол, сексуалност, раса, религија итн.
  • Подружниците мора да се придржуваат до законите за приватност на податоците во земјите на живеење на нивните клиенти.
  • Подружниците мора да ги добијат потребните лиценци за да работат во нивните јурисдикции.

Поединците заинтересирани да станат подружници треба да ја прочитаат страницата за партнери на Betsson за целосно да разберат што се очекува од нив.

Ако обложувач сака да ја избрише својата Betsson сметка, што треба да направи?

Кога обложувач сака да ја затвори својата Betsson сметка, треба да се обрати за поддршка преку support-en@betsson.com. Пред да го направат овој потег, тие мора прво да се погрижат да немаат никакви понуди што чекаат од претходно направени облози. Тие исто така треба да ги подигнат сите пари што ги имаат на нивните сметки за обложување.

Дали коцкарот ќе ја добие својата исплата веднаш по повлекувањето?

Кога обложувачот ќе ги добие своите пари по повлекувањето зависи од начинот на плаќање што ќе го избере. Некои опции за повлекување се моментални, додека други траат неколку минути, часови или денови.

Кога обложувачите можат да контактираат со тимот за услуги на клиентите на Betsson?

Коцкарите во Betsson имаат слобода да стапат во контакт со тимот за поддршка на клиентите на оваа гејмерска платформа секогаш кога имаат проблем. Тоа може да биде поврзано со различни работи, како што се регистрација на сметка, депозити и повлекување. Опцијата за поддршка што некој ја избира зависи од итноста и преференциите.

На пример, обложувачите кои сакаат итен одговор можат да го изберат објектот за разговор во живо. Е-поштата е најдобра за оние на кои не им пречи да чекаат неколку минути или еден час.

Зошто Бетсон би ја прекинал сметката на обложувач?

Бетсон ќе ја укине сметката на коцкар доколку прекршат некое од нивните правила и услови. На пример, некој може да има две или повеќе сметки или да ја сподели својата сметка со трети лица.

Кој е актуелниот извршен директор на Betsson?

Понтус Линдвол. Тој е извршен директор на Бетсон од септември 2017 година.

Каде се централите на Бетсон?

Стокхолм, Шведска.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet