Betsson - Deposits

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Deposits

Обложувачите треба да забележат дека некои начини на плаќање може да бидат достапни во една јурисдикција, а ограничени во друга. Затоа, тие мора да се погрижат нивните земји да поддржат специфичен систем пред воопшто да размислат за негово користење.

Коцкарите на оваа платформа можат да прават депозити и повлекувања користејќи ги своите мобилни уреди.

Како да направите депозит во Betsson

Играчите имаат лесно време да депонираат пари во Betsson кога ги следат овие чекори:

 • Најавете се на нивната сметка на Betsson
 • Кликнете на „Депозит“
 • Изберете го претпочитаниот систем за депозити од прифатените опции
 • Внесете ги деталите за плаќање каде што е потребно
 • Кликнете на „Депозит“ за да го потврдите плаќањето

Во Betsson, депозитите се моментални, освен банкарските трансфери, за кои се потребни 2-3 работни дена за да се рефлектираат средствата на сметката на коцкар. Иако најмалиот износ што може да се депонира на оваа страница е 10 евра, максимумот може да биде дури 8.000 евра.

Betsson не бара од своите членови да плаќаат никакви такси за депозити. И покрај тоа, банките, е-паричниците и кредитните картички може да наплатат надомест за услуга.

Членовите на Betsson можат да ги финансираат своите сметки или да повлекуваат исплати користејќи различни опции за плаќање обезбедени од оваа платформа. Тие вклучуваат:

 • Виза
 • MasterCard
 • Маестро
 • PayPal
 • Скрил
 • Нетлер
 • EcoPayz
 • Доверливо
 • банкарски трансфер
 • Интерак онлајн
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet