Betsson - Bonuses

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Bonuses

Промоциите се еден од најпривлечните аспекти на Бетсон. Мнозинството обложувачи се регистрираат на оваа веб-локација за да ги побараат понудените бонуси и да ги искористат во целост. Еве некои од понудите за спортски книги достапни на оваа платформа од ова пишување.

Бонус за добредојде

Сите нови членови во Betsson имаат право на 100% бонус за регистрација (до 100 евра) + 10 евра бесплатен облог. Од нив се бара да депонираат најмалку 10 евра за целосно да ја искористат оваа понуда. Човек не може да го бара овој бонус за добредојде ако уживал во него претходно или ако нивната адреса одговара на постоечки играч.

Имено, оваа промоција доаѓа со неколку одредби и услови. На пример, неговиот услов за обложување е 12 пати поголем од неговата вредност со коефициент од најмалку 1,50. Играчите кои го прават својот прв депозит преку Neteller или Skrill не ги исполнуваат условите за оваа понуда, која истекува во рок од еден месец.

Меѓународниот мултипли

Ова е уште една возбудлива понуда достапна во Betsson во овој момент. Тоа им овозможува на обложувачите да добијат бесплатен облог од 10 евра за да се обложуваат на претпочитаниот е-спорт. Тие мора прво да стават квалификациски облог од 20 евра или повеќе пред да се одлучат за да се квалификуваат за оваа промоција.

Вкупните коефициенти на квалификациските облози треба да бидат 1,50 или поголеми и мора да се стават со вистински, а не со бонус, пари. Корисниците можат да ја бараат оваа понуда само еднаш неделно.

Неделно извлекување од 10.000 евра

Секој обложувач кој сака да добие удел од 10.000 евра неделно треба да размисли да ја искористи оваа промоција. Тие мора да се одлучат и да стават облог од најмалку 20 евра (коефициент 1,50+) на одреден еСпорт.

Неделното извлекување од 10.000 евра е достапно и за новите членови на Betsson и за постоечките.

Акра осигурување

Промо функцијата на Betsson's Accra Insurance е за акумулаторски облози кои комбинираат пет различни спортови. Овие облози се подобни за рефундирање од 20 евра доколку обложувачот ги стави со вистински пари. Тие ќе ја добијат оваа понуда само ако нивниот облог за акумулатор има минимум четири победнички селекции и една поразена нога.

Имено, системските облози не се бројат, а на коцкарите им е дозволено да бараат само три рефундации дневно.

Бесплатен облог за футу

Бесплатната облога Footy е меѓу најдобрите понуди на Бетсон за викенд во моментов. Тоа им овозможува на обложувачите да уживаат во бесплатен облог од 5 евра. Членовите треба само да стават облог во вредност од 15 евра или повисоко во спортската книшка на Betsson за да го подигнат. Еден од е-спортовите на кои се обложуваат треба да има коефициент од 1,50+.

Бетсон им дозволува на обложувачите да го користат својот бесплатен облог од 5 евра во првите три дена од добивањето на кој било еСпорт со коефициент 1,20+.

Бонус и депозит Betsson

Вреди да се одбележи дека повеќето од понудите на Бетсон имаат потреба од обложувачници да депонираат одредена сума. На пример, кога се заинтересирани за бесплатен облог, тие мора да бидат подготвени да вложат најмалку 15 евра. Ако не го сторат тоа, оваа понуда не е за нив.

Кога ги прават потребните депозити, обложувачите треба да бидат внимателни при изборот на нивните платежни системи. Додека некои методи на депозит ги прават подобни за понудите, други може да ги дисквалификуваат.

Процес на пријавување во Betsson

Процесот на пријавување на Betsson е јасен. Обложувачите мора да поминат низ него за да профитираат од услугите и понудите на оваа компанија, вклучувајќи го и бонусот за добредојде. Деталите потребни за време на оваа постапка вклучуваат адреса на е-пошта и телефонски број на коцкар. Но, тие не се обврзани да ги скенираат нивните лични карти или конкретни сметки за комунални услуги.

Барања за бонус во Betsson

Секој бонус обезбеден во Betsson има свои барања. На пример, мора да се депонира минимум 10 евра за да се квалификува за бонусот за регистрација. Тие исто така мора да бидат нови на оваа платформа. Понудата на Акра осигурување ги обврзува обложувачите да се обложуваат на најмалку пет спортови, со само еден изгубен облог.

Betsson има различни страници кои ги објаснуваат барањата на различни понуди. Играчите треба да поминат низ нив за да ги разберат што треба и што не треба на бонусите за кои се надеваат дека ќе тврдат дека најдобро ќе ги искористат.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet