Betsson - Account

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Account

Обложувачите веќе убедени дека Бетсон е најдобрата обложувалница за нив, можат да продолжат со креирање на нивните сметки за обложување. Постапката за пријавување е брза и едноставна.

Како да поставите сметка во Betsson

Подолу се дадени чекорите што треба да ги следат коцкарите кога поставуваат сметка во Betsson:

Посетете ја веб-страницата на Betsson и кликнете на иконата „Креирај сметка“ на горната десна страна на платформата.

Пополнете го формуларот за регистрација. Обложувачите мора прво да ја внесат својата е-пошта и да обезбедат единствена, силна лозинка. Потоа, од нив се бара да дадат детали како што се нивното целосно име, локација, претпочитана валута, телефонски број, датум на раѓање и пол. Исто така, мора да се потврди дека ја прочитале страницата со услови и услови на Betsson, нејзината политика за приватност и дека ја достигнале законската возраст за коцкање.

Завршете ја процедурата за пријавување со кликнување на зелената икона „Креирај сметка“ на дното од формуларот.

Потврдете го нивниот мобилен број со внесување на кодот за потврда испратен до нивните телефони преку текстуална порака.

Што да избегнувате кога креирате сметка во Betsson

Регистрирањето сметка во Betsson е едноставно. Но, некој може да доживее компликации во тој момент, или подоцна, ако направат некои непромислени грешки. Еве неколку работи од кои обложувачот треба да се воздржи за време на процесот на регистрација.

  • Давање неточни детали – Бетсон има строга процедура за верификација. Мора да потврди дека обложувач е она што тие тврдат дека се пред да ја одобрат нивната сметка. Затоа, треба да се обезбедат точни лични податоци и легална документација за да се потврди нивниот идентитет. Некои сомнителни коцкари создаваат сметки со фалсификувани документи. Ако Бетсон ги открие, нивните сметки се ограничени или затворени, дури и ако тие се членови со години.
  • Користење на VPN – Ако обложувач користи VPN кога се регистрира во Betsson, неговата сметка не е одобрена. Ова значи дека платформата веќе знае дека ја кријат својата моментална локација и тие би можеле да бидат во некоја од ограничените земји.
  • Креирање на повеќе сметки – На членовите на Betsson им е дозволено да имаат само една сметка. Ако некој се обиде да отвори друг, нивната регистрација ќе биде неуспешна. Но, тие може да стапат во контакт со тимот за поддршка на страницата за да го затворат својот стар пред да се обидат да се регистрираат по втор пат.
  • Избор на валута што нивниот платежен систем не ја поддржува – Ова е повеќе професионален совет за коцкари кои ловат за задоволувачки средби за обложување во Бетсон. Треба да се избере валута обезбедена од нивниот претпочитан начин на плаќање за да се платат прифатливи провизии за трансакции кога се прават депозити и повлекувања.
Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet