Betsson - About

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Betsson е широко признат обложувач со седиште во Шведска, лиценциран од Шведската управа за коцкање, Управата за игри на среќа на Малта и регулаторните тела на Република Ирска. BML Group Ltd го поседува и управува со него. 

Оваа платформа, која е во светот на коцкањето од 1963 година, ги задоволува различните потреби на илјадници вешти и неискусни обложувачи ширум светот. Неговата постојано зголемена популарност може да се должи на нејзината посветеност на искористувањето на квалитетни услуги за обложување. Подолу се дадени некои од извонредните карактеристики на Betsson кои му овозможуваат да остане пред многубројните конкуренти.

Историја на обложувалниците за еспорти на Betsson

Betsson е широко признат обложувач со седиште во Шведска, лиценциран од Шведската управа за коцкање, Управата за игри на среќа на Малта и регулаторните тела на Република Ирска. BML Group Ltd го поседува и управува со него.

Оваа платформа, која е во светот на коцкањето од 1963 година, ги задоволува различните потреби на илјадници вешти и неискусни обложувачи ширум светот. Неговата постојано зголемена популарност може да се должи на нејзината посветеност на искористувањето на квалитетни услуги за обложување. Подолу се дадени некои од извонредните карактеристики на Betsson кои му овозможуваат да остане пред многубројните конкуренти.

Што треба да очекуваат обложувачите во Бетсон

Широк спектар на пазари за спортско обложување

Бетсон нуди доверлива спортска книшка за да им овозможи на обложувачите да се обложуваат на многу спортови, вклучувајќи фудбал, хокеј на мраз, тенис, кошарка, е-спорт, голф, крикет и пикадо.

Безброј онлајн казино игри

Бетсон е меѓу онлајн казина со најголем базен на игри за играчи. Тоа се слотови, џекпот, покер, рулет, блек џек, бакара и опции за живи казино од веродостојни развивачи на онлајн казино. Почнувајќи од ова пишување, листата на најпреферирани игри се состои од Sweet Bonanza, Wolf Gold, Sakura Fortune, Jammin Jars, Gonzo's Quest, Book of Dead и Valley of the Gods.

Сајтот Betsson доаѓа со поле за пребарување за да им овозможи на своите членови да ги лоцираат своите омилени игри. Ова им заштедува време, подобрувајќи ги нивните искуства.

Добрите и лошите страни со Бетсон

Како и со многу други платформи за коцкање, Бетсон има свои предности и недостатоци. Овие се како што следува:

Добрите

 • Постојат различни пазари за спортско обложување
 • Обезбедува конкурентни шанси
 • Нуди пренос во живо
 • Експертите за поддршка на корисници на Betsson се компетентни и доверливи
 • Оваа платформа обезбедува врвна безбедност
 • Достапни се великодушни промоции и бонуси
 • Интуитивна веб-локација која е без напор за навигација
 • Тој нуди различни начини на депозит и повлекување
 • Прифаќа над десет валути
 • Веб-страницата на Betsson е достапна на повеќе јазици
 • Има мобилна апликација
 • Таа служи на меѓународна публика
 • Тој нуди повеќе од спортско обложување, т.е. безброј онлајн казино игри

Конс

 • Betsson не е достапен во некои земји ширум светот, спречувајќи ги обложувачите од тие јурисдикции да уживаат во неговите услуги за обложување

Зошто да се обложувате во Бетсон?

Обложувачите кои размислуваат за обложување во Бетсон не треба да се сомневаат дека ова е фантастична платформа за нив. Еден од факторите што го докажува тоа е практичноста што ја обезбедува кога бараат исплати или повлекување.

Betsson нуди широк спектар на универзални начини на плаќање, за разлика од многу веб-локации за обложување во индустријата за коцкање во денешно време. Овие опции вклучуваат PayPal, American Express, Visa, MasterCard, Skrill, банкарски трансфер и EcoPayz. Оваа платформа разбира дека единствен систем можеби не е погоден за сите членови. Ова може да биде предизвикано од овие фактори:

 • Системот е ограничен во нивната јурисдикција
 • Наплаќа високи такси за услуги и е недостапен за обложувач
 • Доаѓа со долг, комплициран процес на пријавување
 • Еден член наишол на проблеми при користењето на услугите на системот и сè уште не ги решил
 • Коцкар не го претпочита порталот за плаќање поради лични причини

Во случаи кога обложувачот не сака да користи одредена опција за плаќање во Betsson, секогаш може да проба друга. Пред да донесат одлука, најдобро е да ги проверат сите негови карактеристики за да се уверат дека методот одговара на нивните потреби.

Ако обложувачот не знае како да го избере меѓународниот начин на плаќање за него, тимот за поддршка на Betsson е секогаш подготвен да помогне.

Веб-страница погодна за корисниците

Како што можат да потврдат многу од неговите членови, Бетсон доаѓа со атрактивна веб-локација која не е напор за истражување. Ова значи дека дури и оние кои прв патуваат нема да се мачат да ги најдат своите омилени е-спортски игри или други функции до кои сакаат да пристапат. Оваа страница е исто така одговорна за мобилни телефони, дозволувајќи им на обложувачите да обложуваат додека се во движење, се додека ги носат со своите паметни телефони.

Total score7.9
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (9)
Американски долари
Бразилски реали
Евра
Канадски долари
Норвешки круни
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Чилеански пезоси
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (3)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
Телефонска поддршка
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
Придружна програмаПридружна програма (1)
Betsson Group Affiliates
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet