Betsson рецензија за кладилници

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

Betsson е широко признат обложувач со седиште во Шведска, лиценциран од Шведската управа за коцкање, Управата за игри на среќа на Малта и регулаторните тела на Република Ирска. BML Group Ltd го поседува и управува со него. 

Оваа платформа, која е во светот на коцкањето од 1963 година, ги задоволува различните потреби на илјадници вешти и неискусни обложувачи ширум светот. Неговата постојано зголемена популарност може да се должи на нејзината посветеност на искористувањето на квалитетни услуги за обложување. Подолу се дадени некои од извонредните карактеристики на Betsson кои му овозможуваат да остане пред многубројните конкуренти.

Целосна позадина и информации за Betsson

Games

Иако еСпортовите се достапни само некое време, повеќето традиционални обложувачи не можат да се заситат од нив. Еден од факторите за објаснување на овој нов тренд е овие електронски спортови кои им овозможуваат да искусат нешто поинакво. Тие се исто така повозбудливи од плејадата редовни спортови.

Спротивно на некои спортови на пазарот за обложување, обложувачите можат да се обложуваат на еСпорт во секое време од годината. Има многу опции за игра, што им овозможува да ги откријат оние што резонираат со нивните срца.

Withdrawals

Барањето повлекувања во Betsson е исто толку лесно како и депозитите, сè додека обложувачот го избере истиот начин на плаќање што го користел за финансирање на својата сметка. Минималниот лимит за повлекување на оваа добро позната платформа е 20 евра. На коцкарите им е дозволено да подигнат само најмногу 3.000 евра дневно.

Bonuses

Промоциите се еден од најпривлечните аспекти на Бетсон. Мнозинството обложувачи се регистрираат на оваа веб-локација за да ги побараат понудените бонуси и да ги искористат во целост. Еве некои од понудите за спортски книги достапни на оваа платформа од ова пишување.

Payments

Играчите во Бетсон имаат пристап до повеќе од десет сигурни платежни системи кога префрлаат средства во и надвор од нивните сметки за коцкање. Примери за нив се банкарски трансфер, Visa/Mastercard/Maestro, Trustly, Skrill, Neteller, Interac, Citadel, EcoPayz, Paysafecard, MuchBetter и PayPal.

За да ја подобри удобноста за своите корисници, оваа обложувачка страница поддржува повеќе валути како USD, SEK, NOK, PLN, EUR, PEN, CAD, BRL, CZK и CLP.

Account

Обложувачите веќе убедени дека Бетсон е најдобрата обложувалница за нив, можат да продолжат со креирање на нивните сметки за обложување. Постапката за пријавување е брза и едноставна.

Languages

Бидејќи Betsson ги нуди своите неспоредливи услуги на обложувачите во многу земји, поддржува различни јазици за да се осигура дека сите се чувствуваат како дома. 

Достапните опции вклучуваат англиски, турски, норвешки, германски, фински, португалски, шпански, дански, исландски, полски и италијански. Има икона на десната страна на страницата на Betsson за да им овозможи на обложувачите да го изберат јазикот што го претпочитаат.

Tips & Tricks

Бетсон е букмејкер од А-листа. Вреди да се посвети вниманието и времето на секој сериозен обложувач. Но, тие мора да бидат тактички за да го извлечат максимумот од тоа.

Првото нешто што треба да направи еден коцкар е да инвестира време во истражување на веб-страницата на Betsson. За да го направите ова, се препорачува да користите десктоп или паметен телефон. Со оглед на тоа што страницата на оваа обложувалница е интуитивна и реагира на мобилни телефони, тие се со помала веројатност да наидат на какви било проблеми.

Responsible Gaming

Бетсон се залага за одговорно коцкање за сите нејзини членови. Ова им помага да избегнат зависност и финансиски компликации. Исто така, им овозможува да уживаат во обложувањето онолку колку што треба и целосно да ги искористат предностите од врвните услуги на оваа шведска онлајн платформа за коцкање.

Support

Betsson дава приоритет на услугата за клиенти од врвна класа за своите членови. Ова ја покажува нејзината посветеност да се издвојува од повеќето платформи за обложување и да нуди супериорни искуства за игри.

Разновидниот, повеќејазичен тим за поддршка на оваа веб-локација за обложување е компетентен. Секој од неговите членови има поминато долгогодишно искуство и поседува највисоко ниво на професионализам. Ова им овозможува брзо и учтиво да одговорат на прашањата на обложувачите, не искористувајќи ги најкорисните информации.

Deposits

Обложувачите треба да забележат дека некои начини на плаќање може да бидат достапни во една јурисдикција, а ограничени во друга. Затоа, тие мора да се погрижат нивните земји да поддржат специфичен систем пред воопшто да размислат за негово користење.

Коцкарите на оваа платформа можат да прават депозити и повлекувања користејќи ги своите мобилни уреди.

Security

Повеќето ентузијасти за обложување секогаш ја сметаат безбедноста на платформата за игри за да и дадат шанса. Некои од прашањата што ги поставуваат пред да донесат одлука се:  

  • Дали веб-локацијата за игри користи напредна технологија за да ги држи хакерите подалеку?
  • Дали е лиценциран, или потребните органи го легализирале неговото работење?
  • Дали веб-локацијата за обложување има политика за приватност?
  • Каква е репутацијата на платформата? Ако претходните корисници се жалат дека биле измамени од одредена компанија, обложувачите треба да се држат настрана.

FAQ

Овде можете да ги најдете најпоставуваните прашања што ги поставуваат резервациите за е-спорт обложувалницата Betsson.

Total score7.9

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2001
ЈазициЈазици (11)
Англиски
Германски
Грчки
Исландски
Италијански
Норвешки
Полски
Српски
Фински
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојдеБонус за лојалност
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ДржавиДржави (14)
Аргентина
Боливија
Бразил
Венецуела
Канада
Норвешка
Обединето Кралство
Парагвај
Перу
Полска
Уругвај
Чиле
Шведска
Шпанија
ИгриИгри (47)
Live 3 Card Brag
CS:GODota 2League of Legends
MMA
Pai Gow
Punto Banco
Rainbow Six Siege
UFC
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Возење велосипед
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
СофтверСофтвер (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet
Светот на Betsson Esports обложување
2022-10-27

Светот на Betsson Esports обложување

Да помогне Бетсон група ја прошири својата онлајн спортска книшка во Соединетите Држави, процесорот за плаќање Nuvei соработува со шведската компанија за коцкање. Во Колорадо, Бетсон основаше бизнис кој го носи името Betsafe. Играчите можат автоматски да депонираат пари на нивните сметки за игри од нивните банкарски сметки користејќи ја можноста за инстант банкарски трансфер на Nuvei.

Светот на Betsson Esports обложување
2022-10-27

Светот на Betsson Esports обложување

Да помогне Бетсон група ја прошири својата онлајн спортска книшка во Соединетите Држави, процесорот за плаќање Nuvei соработува со шведската компанија за коцкање. Во Колорадо, Бетсон основаше бизнис кој го носи името Betsafe. Играчите можат автоматски да депонираат пари на нивните сметки за игри од нивните банкарски сметки користејќи ја можноста за инстант банкарски трансфер на Nuvei.