Betinia

Age Limit
Betinia
Betinia is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Trusted by
Malta Gaming Authority

Betinia

Основано во 2020 година, казиното „Бетинија“ бурно ги прифаќа обложувањата за е-спорт на Интернет. Привлекувајќи глобални клиенти со широк спектар на игри, сајтовите за обложување е-спорт добиваат 4,5 од 5 ѕвезди во прегледите на интернет. Платформата работи со реномирана MGA лиценца број MGA/B2C/486/2018, која му беше издадена на сопственикот, Romix Ltd. Веб-страницата iGaming им нуди на гејмерите најдоброто од двата света, широк избор на казино игри и возбудлива палета на спортски книги можности за обложување.

Оперативни во земји од целиот свет, како што се Русија, Финска, Германија, Норвешка, платформата се подготвува за статус на главен играч во пејзажот на дигитални игри. Со обложување во живо и промоции, веб-страницата е преполна со поволности за почетници и за искусни коцкари.

Сопствениците на сметки може да кликнат на копчето за главното мени на обложувалницата за е-спорти во горниот десен агол на веб-страницата за да се движат за да се обложуваат на видео игри. Ползејќи низ турнири, неделни предизвици, виртуелни игри и ВИП-програма, има многу за разгледување. Корисниците на Betinia сметаат дека интуитивната и лесна за употреба веб-страница е добредојден додаток на пазарот. Со врските за најава и регистрација кои лесно се разликуваат со задебелени бои, веб-локацијата нуди едноставен процес за искусување на обложување со видео игри.

Пријавете се

Едноставно изберете бонус за добредојде од двата достапни за egaming обложување. Внесете го вашето име за најава, лозинка, име за најавување и информации за бонус кодот. Регистрантите потврдуваат дека ги разбираат условите и условите на Betinia. Наведете име, датум на раѓање и број на мобилен телефон. Изберете локација и валута за да започнете.

Обложување на е-спорт

Функционалноста се среќава со симулираната возбуда со искуството на Betinia со онлајн обложување за игри фокусирани на клиенти. Без пренос во живо, виртуелните претстави нудат увид во вистински шанси за обложување е-спорт. Дополнително, со подобрениот избор на опции за обложување е-спорт, има многу на кои играчите на спортската книшка можат да се обложуваат. Еве некои од опциите за избор:

Кошарка

Ако гледањето на виртуелните противници како ја дрибла топката од обрач до обрач не е доволно, Betinia им нуди на клиентите можност за обложување во живо на фаворизирани тимови, играчи и резултати за еспортска кошарка. Со брза акција и интензивна конкуренција, обожавателите се собираат на веб-страницата за да уживаат во игрите со обрачи и да дознаат кој ќе победи.

Коњи

Виртуелните трки со коњи се речиси исто толку возбудливи како и вистинските. Конкуренцијата за обложување Betinia преку Интернет е жестока. Додека се обложуваат во Betinia, клиентите кои сакаат да го изберат победникот. Од најбрзиот коњ до врвните финишери, ставањето облог ги носи клиентите на Betinia еден чекор поблиску до искуство исполнето со акција.

Мотоспорт

Слушајќи ги моторите на конкурентите рикаат додека виртуелните болиди се движат низ патеката. Отворен пат е напред, а целта е на повидок. Гејмерите гледаат во реално време за да видат дали облогот вредел. На крајот, соберете ги добивките или повторно започнете со возбудливиот процес на обложување.
Betinia нуди стандардни индустриски опции за обложување за е-спортови, како што се гол-гол, хендикеп, 1x2 и највисок резултат. За обложувачите, возбудата е зголемена поради можноста за гледање игри како што се случуваат во реално време.

Начини на плаќање во Betinia

Беспрекорните трансакции се прошируваат на опциите за плаќање на Betinia. Веб-страницата нуди широк избор на реномирани опции за плаќање. Со некои од најсигурните методи за пренос во светот, платформата обезбедува пристап до депозити и повлекувања преку MasterCard, Visa, Skrill, Neteller и низа други провајдери. Од дигитални паричници до банкарски картички, парите на клиентите се во добри раце. Корисниците може да очекуваат банкарски брендови со глобална репутација на списокот да изберат опција за трансфер на средства.

Угостител за меѓународна публика, веб-страницата исто така прифаќа разновидна низа на валути. Некои од прифатените валута вклучуваат индиски рупии, евра, американски долари, норвешки круни, полски злоти и новозеландски долари. За нови сметки, разумно е да се депонира најмалку 20 долари. Сепак, нивото на лојалност на клиентот ги одредува лимитите за повлекување и депозит. Новите регистранти може да се квалификуваат за дарежлив бонус за добредојде од 100 проценти до 100 евра.

Кеш Аут

Клиентите може да се заработат од опциите за обложување во живо и пред натпреварот. Процесот за наплата пред натпреварот бара од корисникот да избере да го стори тоа пред да започне натпреварот. Во спротивно, сопственикот на сметката ќе почека да заврши натпреварот за да се уплати. Готовинските аути не секогаш се усогласуваат со првичните коефициенти и се пресметуваат врз основа на реално време. Временските рамки за готовина се разликуваат во зависност од типот на избраниот начин на плаќање.

Бонуси и промоции на Betinia

Конкуренцијата во индустријата за спортски книги и казино е жестока. Новите деца на блокот, како што е Бетинија, ги исплаќаат бонуси и промоции да остане конкурентен и да привлече нови играчи. Со мноштво дарежливи понуди, платформата им дава убави промоции на новите и повратните обложувачи.

Бонус за казино

По пријавувањето за обложување и играње, обложувачите добиваат а дарежлив бонус за добредојде. Понудата за добредојде на казиното е 100 проценти, но може да надмине 120 проценти со важечки купонски код. Бетинија ја наградува лојалноста. Колку подолго игра играчот, толку е поголема веројатноста дека ќе добие бонус. Всушност, бонусот за добредојде е почеток на smorgasbord на промоција, кој вклучува понуди за враќање на готовина, засилувања на акумулаторите и бонуси за повторно вчитување.

Специфичен бонус за регионот

Играчите од различни региони добиваат бонуси специфични за регионот. Канадските играчи може да бараат бонуси од 100 проценти за почетниот депозит и 120 проценти бонус се совпаѓаат до $750CA, вклучувајќи 200 вртења обезбедени бесплатно. Слични бонус понуди се достапни за глобалните клиенти. Сепак, во зависност од локацијата, точните износи на бонуси и промотивни понуди може да се разликуваат. Исто така, бонусите и промоциите се предмет на промена од ден на ден. Бидејќи казиното продолжува да се натпреварува на пазарот, нуди атрактивни стимулации за да ја зголеми својата база на клиенти.

Зошто да се обложувате во Бетинија?

Оваа популарна платформа за казино-спортски книги обезбедува беспрекорно искуство со обложување во еспорт. Спојувајќи ја возбудата на спортската победа со имагинативните опции за обложување, Betinia привлекува светски клиенти. Иако веб-страницата е релативно нова, нејзините сопственици успеаја да развијат добитна комбинација на функционалност и забава. Со атрактивни бонуси и промоции, новите гејмери се пријавуваат во последно време за да ја испробаат веб-страницата. Собирајќи позитивни онлајн критики, веб-страницата го обезбедува своето место меѓу глобалните омилени.

Виртуелен тек

Обложувачите може да следат спорт и да извезуваат турнири со опциите за виртуелен пренос, што прикажува виртуелна репрезентација на резултатите од игрите во реално време. Овие карактеристики им помагаат на обложувачите да донесуваат информирани одлуки.

Опции за плаќање

Со некои од најпрепознатливите брендови ширум светот, опциите за плаќање на Betinia им се спротивставуваат на спортските книги за казино од највисоко ниво. Клиентите се уверени за безбедни трансакции кога депонираат пари од еден од неколкуте достапни дигитални паричници, банкарски картички или други опции за плаќање.

Со лесен за користење веб-интерфејс и привлечна графика, најсовремената технологија на Betinia создава пријатна средина. Додека се справува со сложени трансакции зад сцената, веб-страницата нуди едноставно казино игри. Без разлика дали уживаат во веб-локацијата од компјутерски десктоп или мобилен уред, клиентите ја добиваат истата врвна услуга за клиенти. Со поддршката достапна деноноќно 24/7, веб-локацијата го задржува својот фокус на клиентите со агентот кој одговара на прашања преку разговор, телефон или е-пошта.

Total score7.2

Брзи казино факти

ЈазициЈазици (7)
Англиски
Германски
Норвешки
Полски
Руски
Унгарски
Фински
БонусиБонуси (9)
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавување
ВИП бонус
Депозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ДржавиДржави (4)
Нов Зеланд
Норвешка
Полска
Унгарија
ИгриИгри (47)
CS:GODota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
King of GloryLeague of Legends
MMA
StarCraft 2Valorant
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Виртуелни спортови
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Казино Холдем
Кошарка
Крепс
Крикет
Мини Бакара
Мотоспорт
Одбојка
Онлајн обложување
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сквош
Скијање
Слотови
Снукер
Тенис
Флорбол
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (1)
Malta Gaming Authority
Методи за депозитМетоди за депозит (9)
СофтверСофтвер (27)
1x2Gaming
Amatic Industries
BF Games
Betsoft
Big Time Gaming
Casino Technology
Edict (Merkur Gaming)
Elk Studios
Evolution Gaming
Hacksaw Gaming
Inspired
Iron Dog Studios
Leap Gaming
Microgaming
NetEnt
NetGame
Nolimit City
Play'n GO
Playtech
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
Spinomenal
Tom Horn Enterprise
Wazdan