Ethan Tremblay

На кои титули за еСпорт треба да се обложувате
2023-02-02

На кои титули за еСпорт треба да се обложувате

Светот на е-спорт секојдневно се шири бидејќи повеќе луѓе ги гледаат и учествуваат во игрите. Сепак, поради проширувањето на еспортските настани, друг бизнис се прилагоди за да биде во тек со најновите трендови. Обложувањето на е-спорт штотуку беше достапно во бизнисот со обложување, така што страствените играчи, гејмери и обложувачници веројатно можат да заработат пари од нивните омилени настани. Доколку сте заинтересирани да ја испробате својата рака во обложување на е-спорт, следново е листа на врвни еСпортови кои сега се најпопуларни во овој сектор.

Водич за обложување на ФИФА за да ве подготви за враќањето на финалето на ФИФАе во 2023 година
2023-01-26

Водич за обложување на ФИФА за да ве подготви за враќањето на финалето на ФИФАе во 2023 година

Прашањето „Можам ли да се обложувам на еСпортови на ФИФА? прашуваат љубителите на фудбалот ширум светот. Како еден од најпопуларните еСпортови во светот, ФИФА природно покренува ваков вид на истрага. Секој ден, милиони навивачи играат ФИФА онлајн еден против друг. Многу луѓе станаа врвни професионалци за еСпорт на ФИФА и се натпреваруваат на највисоките нивоа на играта на големите првенства и турнири.

Единствениот храбар водич за обложување што ќе ви треба
2023-01-12

Единствениот храбар водич за обложување што ќе ви треба

Најновиот наслов од Riot Games, Valorant, гледа многу активности на конкурентното коло за игри. Вљубениците во обложување веројатно ќе забележат зголемување на пазарите за е-спорт кај нивната претпочитана обложувалница, а Valorant веројатно е една од достапните игри.

Обложување преку надгледување: практичен водич за почетници
2023-01-05

Обложување преку надгледување: практичен водич за почетници

Онлајн обложувањето е-спорт има свој дел од предизвици. Можеби е тешко да се дефинира обложувањето Overwatch, што е со бројните оператори и секој што треба да ги сфати точките за активирање во различни режими и можности на игра.

Не пропуштајте ги овие понуди за бонус

1xBet
1xBet
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот1xBet рецензија
22BET
22BET
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Добијте го бонусот22BET рецензија
Loot.bet
Loot.bet
100 € бонус за депозит
Начини на депонирање
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Добијте го бонусотLoot.bet рецензија
Close