888 Casino рецензија за кладилници - Security

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission
Total score9.0
Добрите
+ Голем бонус без депозит
+ Режим за преземање
+ Дневни џекпот награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (24)
Бахреин
Бразил
Естонија
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Малта
Мексико
Мороко
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Перу
Португалија
Романија
Саудиска Арабија
Унгарија
Финска
Хрватски
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (68)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
Blackjack Surrender
CS:GODota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Stud Poker
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic

Security

Со зголемувањето на случаите на компјутерски криминал во последно време, 888 ги презеде сите можни безбедносни мерки за да се осигура дека сите пари и приватни информации на нивните клиенти се безбедни во секое време. Некои од безбедносните карактеристики се нагласени подолу.

Лозинки и најавувања

888 гарантира дека сите регистрирани корисници имаат единствени комбинации на лозинки и кориснички имиња. Вклучено е и безбедносно прашање кое ќе се користи во случај лозинката да биде компромитирана на кој било начин. Лозинката се брои како прва одбранбена мерка која помага да се спречат неовластени лица да пристапат до сметката на играчот.

Потврда за возраст и лична карта

888 обично бара од корисниците да обезбедат дополнителни документи за потврдување на идентитетот, обично само при првото барање за повлекување. Тоа помага да се осигура дека само вистинскиот сопственик на сметка може да повлече средства. Проверката на возраста, исто така, помага да се спречат малолетници или незаконски играчи да пристапат до услугите.

Најнова шифрирање

Компанијата 888 ги користи најновите и најбезбедните технологии за шифрирање за да ги обезбеди своите онлајн платформи. Тоа го прави речиси невозможно за хакерите да ги прекинат трансакциите што ги прават корисниците или да добијат пристап до приватните детали на корисникот, како што се банкарските информации.

Играчите треба да се погрижат нивните лозинки да бидат безбедни и бескомпромисни. Сите непознати активности во сметката на играчот може да бидат показател за компромисна лозинка.