888 Casino Преглед на еСпортско обложување 2024 - FAQ

888 CasinoResponsible Gambling
CASINORANK
9/10
БонусБонус $100 + 88 бесплатни вртења
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
Поддржано
Потврдено
Безбедно
Голем бонус без депозит
Режим за преземање
Дневни џекпот награди
888 Casino is not available in your country. Please try:
FAQ

FAQ

Какви видови игри нуди 888 Casino? Во 888 Casino, ќе најдете широк спектар на игри за да одговараат на вкусот на секој играч. Тие нудат широк избор на слотови, вклучувајќи класични слотови, видео слотови и прогресивни слотови за џекпот. Ако игрите на маса се повеќе во ваш стил, тие ги имаат сите класици како блек џек, рулет, бакара и покер. Можете исто така да уживате во игри со дилери во живо за извонредно искуство во казино.

Како може играчот да почне да се обложува на 888?

Играчот треба да започне со регистрирање за сметка на 888. Отворањето сметка е бесплатно и потребни се само неколку минути за да се заврши. Сепак, играчите мора да се осигураат дека се подобни пред да отворат сметка. Факторите за подобност вклучуваат возраст и географска локација. Играчот исто така мора да депонира пари на неговата нова сметка за обложување за да започне со обложување.

Како може играчот да депонира пари на неговата сметка?

Депонирањето пари бара играчот да има доволно средства на неговата банкарска сметка. Потоа може да продолжи на страницата за депозит и да го избере соодветниот начин на плаќање што сака да го користи и износот што ќе го депонира. Различни начини на плаќање може да го поттикнат играчот да следи различни чекори. Ако сè е направено правилно, средствата ќе бидат обработени во рок од неколку минути.

Дали спортските облози се ограничени на спортски експерти?

На секој обложувач му е дозволено да се обложува на спорт, без разлика на неговото спортско знаење. Тоа е затоа што резултатите од облозите никогаш не зависат од тоа колку некој знае за игрите. Сепак, ако имате одредено знаење за спортот и настаните, обложувањето може малку да го олесни. Тоа е затоа што играчот може да донесе повеќе информирани одлуки за обложување без да мора да прави многу истражување.

Дали играчите можат да се обложуваат на еСпорт?

888 нуди добра разновидност на еСпортски настани на кои играчите можат да се обложуваат. Играчите можат да изберат кој било од нивните омилени еСпорт настани и да стават облог, вклучително и на натпревари кои веќе се во тек. Тоа е благодарение на функцијата за обложување во живо на 888sports.

Која е минималната сума за депозит и повлекување?
Минималниот износ што играчот може да го депонира на неговата сметка е 10 долари. Сепак, тоа е дозволено само за некои од начините на плаќање. На пример, депонирањето преку жичен трансфер бара минимум 100 долари. Минималниот износ за повлекување е исто така 10 долари.

Кои се времињата на обработка на депозит и повлекување?

Времето кое е потребно за да се обработат депозитите и повлекувањата зависи од користениот начин на плаќање. Сите депозити обично траат помалку од десет минути, освен неколку начини на плаќање, што може да потрае и до неколку работни дена. Обработката на повлекување трае многу подолго, со најкратко време од 2 до 3 дена, а најдолго од 7 до 10 дена.

Дали играчите можат да се обложуваат со помош на нивните паметни телефони?

Членовите можат да обложуваат на кој било спортски настан користејќи ги нивните паметни телефони. Тоа е затоа што 888-те страници се погодни за мобилни телефони. 888, исто така, има неверојатни апликации за паметни телефони за сите нивни брендови, што им олеснува на играчите да уживаат во обложувањето на нивните мобилни уреди.

Дали 888 нуди бонус за добредојде на новите членови?

888 нуди бонуси за добредојде на сите нови клиенти. Износот на бонусот може да достигне до 100% од првиот депозит што го прави новиот клиент. Сепак, максималниот износ на бонус што го добива клиентот не може да надмине 200 долари. Освен бонусот за добредојде, има и многу други бонуси и промотивни понуди во кои можат да уживаат сите корисници.

Дали некој играч може да се приклучи на ВИП клубот?

ВИП клубот е резервиран само за елитните и најверните членови на 888. Доаѓа со бројни поволности, како што се пропусница за сите ексклузивни настани и ВИП-промоции. ВИП членовите добиваат и приспособено управување со личните сметки.