888 Casino рецензија за кладилници - FAQ

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission
Total score9.0
Добрите
+ Голем бонус без депозит
+ Режим за преземање
+ Дневни џекпот награди

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (24)
Бахреин
Бразил
Естонија
Ирска
Италија
Канада
Катар
Кувајт
Литванија
Малта
Мексико
Мороко
Нов Зеланд
Обединети Арапски Емирати
Обединето Кралство
Перу
Португалија
Романија
Саудиска Арабија
Унгарија
Финска
Хрватски
Чиле
Шпанија
ИгриИгри (68)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
Blackjack Surrender
CS:GODota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Stud Poker
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic

FAQ

Сите прашања се одговорени во кладилницата за е-спорт на казино 888. Најдете ги тука најчесто поставуваните прашања за обложување е-спорт во 888 Казино.

Како може играчот да почне да се обложува на 888?

Играчот треба да започне со регистрирање за сметка на 888. Отворањето сметка е бесплатно и потребни се само неколку минути за да се заврши. Сепак, играчите мора да се осигураат дека се подобни пред да отворат сметка. Факторите за подобност вклучуваат возраст и географска локација. Играчот исто така мора да депонира пари на неговата нова сметка за обложување за да започне со обложување.

Како може играчот да депонира пари на неговата сметка?

Депонирањето пари бара играчот да има доволно средства на неговата банкарска сметка. Потоа може да продолжи на страницата за депозит и да го избере соодветниот начин на плаќање што сака да го користи и износот што ќе го депонира. Различни начини на плаќање може да го поттикнат играчот да следи различни чекори. Ако сè е направено правилно, средствата ќе бидат обработени во рок од неколку минути.

Дали спортските облози се ограничени на спортски експерти?

На секој обложувач му е дозволено да се обложува на спорт, без разлика на неговото спортско знаење. Тоа е затоа што резултатите од облозите никогаш не зависат од тоа колку некој знае за игрите. Сепак, ако имате одредено знаење за спортот и настаните, обложувањето може малку да го олесни. Тоа е затоа што играчот може да донесе повеќе информирани одлуки за обложување без да мора да прави многу истражување.

Дали играчите можат да се обложуваат на еСпорт?

888 нуди добра разновидност на еСпортски настани на кои играчите можат да се обложуваат. Играчите можат да изберат кој било од нивните омилени еСпорт настани и да стават облог, вклучително и на натпревари кои веќе се во тек. Тоа е благодарение на функцијата за обложување во живо на 888sports.

Која е минималната сума за депозит и повлекување?
Минималниот износ што играчот може да го депонира на неговата сметка е 10 долари. Сепак, тоа е дозволено само за некои од начините на плаќање. На пример, депонирањето преку жичен трансфер бара минимум 100 долари. Минималниот износ за повлекување е исто така 10 долари.

Кои се времињата на обработка на депозит и повлекување?

Времето кое е потребно за да се обработат депозитите и повлекувањата зависи од користениот начин на плаќање. Сите депозити обично траат помалку од десет минути, освен неколку начини на плаќање, што може да потрае и до неколку работни дена. Обработката на повлекување трае многу подолго, со најкратко време од 2 до 3 дена, а најдолго од 7 до 10 дена.

Дали играчите можат да се обложуваат со помош на нивните паметни телефони?

Членовите можат да обложуваат на кој било спортски настан користејќи ги нивните паметни телефони. Тоа е затоа што 888-те страници се погодни за мобилни телефони. 888, исто така, има неверојатни апликации за паметни телефони за сите нивни брендови, што им олеснува на играчите да уживаат во обложувањето на нивните мобилни уреди.

Дали 888 нуди бонус за добредојде на новите членови?

888 нуди бонуси за добредојде на сите нови клиенти. Износот на бонусот може да достигне до 100% од првиот депозит што го прави новиот клиент. Сепак, максималниот износ на бонус што го добива клиентот не може да надмине 200 долари. Освен бонусот за добредојде, има и многу други бонуси и промотивни понуди во кои можат да уживаат сите корисници.

Дали некој играч може да се приклучи на ВИП клубот?

ВИП клубот е резервиран само за елитните и најверните членови на 888. Доаѓа со бројни поволности, како што се пропусница за сите ексклузивни настани и ВИП-промоции. ВИП членовите добиваат и приспособено управување со личните сметки.