888 Casino - Bonuses

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

Bonuses

888 нуди неколку бонуси за играчите, сите дизајнирани да привлечат нови играчи на платформата и да ги одржуваат постојните. Играчите можат да ги користат повеќето бонуси за да обложуваат на еСпорт настани. Кога ќе се исполнат сите барања за обложување, добивките од бонусите може да се префрлат од бонусот на сметката за готовина и да се подигнат.

Бонус и депозит на 888

Главниот тип на бонус за кој сите играчи се квалификуваат кога ќе се приклучат на давателот на обложување е Бонус за добредојде. Сумата на бонусот се заснова на износот на првиот депозит. 888 нуди 100% од првиот направен депозит, до максимален износ од 200 долари.

Има и уште еден бонус за нови клиенти, кој се заработува со ставање на првиот облог. Играчите добиваат 30 долари во бесплатни облози за првиот облог од 10 долари. Тие исто така добиваат дополнителни 10 долари за да се користат само во казино игри. 888 нуди и специјални бонус награди, кои може да вклучуваат зголемени тројки и специјални дополнителни облози.

Процес на регистрација на 888

Процесот на пријавување е релативно лесен и трае само околу една минута за да се заврши. Играчот треба да кликне на копчето „приклучи се сега“ што се наоѓа во горниот десен агол на веб-страницата на 888 за да го започне процесот.

Со тоа ќе се отвори формулар во кој играчот треба да ги внесе своите податоци. Потребните информации вклучуваат име, адреса на е-пошта, локација, датум на раѓање и пол. Играчот, исто така, мора да ги прифати условите и условите за да продолжи со процесот на регистрација.

Следниот чекор во процесот е креирање на сметката на играчот. За тоа, играчот треба да избере корисничко име и сигурна лозинка. Тој, исто така, треба да избере соодветно безбедносно прашање и да даде одговор на него. Тој, исто така, треба да обезбеди мобилен број и да ја избере претпочитаната валута што ќе ја користи на неговата сметка.

После тоа, сè што ќе остане е да потврдите дека податоците за контакт се валидни со кликнување на врската испратена до додадената адреса на е-пошта. Играчот потоа може да депонира пари на неговата сметка и потоа да продолжи да ужива во искуството 888.

Барања за бонус на 888

Сите понудени бонуси на 888 имаат неколку барања кои играчите треба да ги исполнат. Неисполнувањето на некој од условите обично значи дека играчот ја изгубил наградата за бонус. Подолу се дадени некои од главните барања за обложување бонус.

Облогот мора да се стави со помош на бонусот: Кога играчот става облог користејќи пари од примарната сметка или ограничени средства, обложувањата нема да ги исполнат барањата за обложување бонус.

Играчот треба да го обложи износот на бонусот 30 пати: Играчот може да повлече сума на бонус и добивки кои произлегуваат од бонусот само откако ќе обложи износ еднаков или повеќе од 30 пати поголем од износот на првичниот примен бонус.

Играчот мора да го обложи бонусот пред да истече: По добивањето на бонусот, играчот треба да го обложи и да ги исполни сите услови за обложување во рок од 90 дена од доделувањето на бонусот. Ако не се стори тоа, играчот ќе го изгуби бонусот и сите добивки поврзани со бонусот.

Играчот треба да ги претвори добивките од бонус во достапни средства пред да постави барање за повлекување: Ако играчот поднесе барање за повлекување, тој ги губи сите негови ограничени средства и сите поврзани добивки кои сè уште не се префрлени на примарната сметка и не се одразени на расположливите средства.

Различни игри различно придонесуваат за барањата за обложување: Сите игри на 888 можат да придонесат за исполнување на барањата за обложување. Сепак, некои игри придонесуваат многу повеќе од другите. На пример, еСпортовите придонесуваат повисок процент од глупостите. Така, играчите треба мудро да ги изберат игрите на кои се обложуваат за да ги исполнат барањата.

Географската локација може да влијае на барањата за обложување: Бонусите понудени од 888 се отворени за сите регистрирани членови. Сепак, членовите од одредени држави, територии или јурисдикции можеби нема да се квалификуваат за бонуси или можеби ќе треба да исполнат различни барања за обложување. Подобноста за сите бонуси е исто така ограничена на еден играч за секое домаќинство.

Total score9.0
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 1997
ЈазициЈазици (15)
Јапонски
Англиски
Германски
Дански
Италијански
Кинески
Корејски
Полски
Португалски
Руски
Унгарски
Француски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (7)
Бесплатни спинови
Бонус без депозитБонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ВалутиВалути (6)
Американски долари
Британски фунти стерлинг
Дански круни
Евра
Канадски долари
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (15)
Јапонија
Јужна Кореа
Италија
Канада
Кина
Латвија
Обединето Кралство
Полска
Португалија
Романија
Русија
Унгарија
Франција
Чешка
Шпанија
ИгриИгри (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat Dragon Bonus
CS:GODota 2
European Roulette
Golden Wealth Baccarat
Greyhounds
King of GloryLeague of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Prestige Live Roulette
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
The Oscars
UFC
Valorant
Wheel of Fortune
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Евровизија
Еспорт
Кошарка
Крикет
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трки со коњи
Тротинг
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Хокеј на мраз
ЛиценциЛиценци (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
Придружна програмаПридружна програма (1)
Uffiliates
СофтверСофтвер (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic