22BET - FAQ

Age Limit
22BET
22BET is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling CommissionCuracao

FAQ

Најдете ги најчесто поставуваните прашања за е-спорт обложување на 22Bet овде.

Како претставата може да ги подобри нивните шанси за победа?

Како и кај повеќето облици на коцкање, обложувалницата често ја има последната смеа. Но, играчите на еСпорт можат да ги подобрат своите шанси за победа во казиното на многу начини. За почеток, одговорното коцкање е високо охрабрено. Стратегијата и доброто разбирање на дури може да му помогнат на играчот да направи информиран избор.

Што се случува ако играчот ја заборави лозинката?

Од многу причини, може да има случаи кога играчот не може да пристапи до нивната сметка. Сепак, 22Bet го прави процесот на пронаоѓање лозинка полесен отколку што може да го добие; кликнете на врската „Заборавена лозинка“ и имајте ја врската за ресетирање на лозинката до вашата е-пошта. Овој процес треба да биде лесен. Сепак, одделот за услуги на клиентите е секогаш отворен да помогне во случај некој играч да доживее какви било проблеми при пристапот до нивните сметки.

Кога играчот треба да го искористи својот бонус?

И новите и постоечките еСпортови можат да ги искористат предностите од долгата листа на бонуси на 22Bet. Сепак, тајмингот е клучен, имајќи предвид дека повеќето од овие бонуси подлежат на барања за обложување, кои го дефинираат периодот во кој играчот треба да го искористи бонусот. Што се однесува до тајмингот, сè што треба да направи играчот е да обрне внимание на границите дефинирани во барањата за обложување. Ако не го искористи бонусот додека е сеуште активен, играчот може да ја изгуби понудата за бонус или шанса да го продолжи престојот во казиното

Зошто играчите уживаат во 22Bet eSports?

22Bet ги означува сите правилни полиња што се однесува до еСпортовите игри. Овој букмејкер нуди широк спектар на пазари, големи шанси и дарежливи бонус понуди за почеток. Играчите со проблеми ќе ги решат за неколку минути, благодарение на поддршката за корисници 24/7.

Кој е ограничен да игра?

Исто така, вреди да се напомене дека има многу ограничени нации, од кои некои се меѓу најголемите економии во светот. Играчите од земји како Русија, Обединетото Кралство, Кина, Обединетите Арапски Емирати, Швајцарија, Естонија и Малта можеби нема да пристапат до 22Bet. Сепак, постојат многу начини да се заобиколат овие ограничувања, како што е користење на VPN.

Каде може играчот да пристапи до достапните еСпорт облози?

Играчите можат да пристапат до достапните игри за еСпорт на 22Bet само со посета на нивната официјална веб-страница или користејќи ја официјалната апликација. Која опција и да ја користи играчот, едноставно кликнување на „секцијата за еСпорт“ на менито за навигација ќе ги открие сите достапни еСпорт настани во тој момент и ќе им овозможи да почнат да поставуваат облози.

Кои бонус понуди може да ги побара играчот на еСпорт?

22Bet нуди долга листа на стимулации за играчите на еСпорт, која може да се користи и за спортско обложување. Покрај бонусот за добредојде, играчите на еСпорт може да ги искористат предностите на новите промоции кои се движат од парични награди, дневни бесплатни вртења, бонуси за повторно вчитување, па дури и бонус за несреќна серија на загубени облози.

Дали е 22Bet безбеден и сериозен?

Познат е фактот дека 22Bet е на пазарот веќе неколку години. Сепак, ова на ниту еден начин не покажува негативно светло на неговата веродостојност. На крајот на краиштата, немаше негативни наслови за овој давател на обложување. Фактот дека 22Bet има карипска лиценца од Курасао дополнително го нагласува тоа безбедно и сигурно.
Ќе?

Може ли да ставам облози за еСпорт додека сум во движење

Да. 22Bet разбира дека повеќето играчи денес претпочитаат да обложуваат со помош на нивните паметни телефони, наместо да седат зад компјутер. Така, 22Bet обезбедува целосен пристап до eSports игрите, покривајќи ги сите можни пазари заедно со која било друга обложувачка активност поврзана со 22Bet.

Total score8.7
Добрите

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2018
ЈазициЈазици (39)
Јапонски
Австро-германски
Азербејџански
Албански
Англиски
Арапски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грузиски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Казахстански
Кинески
Корејски
Македонски
Норвешки
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Фински
Француски
Хинди
Холандски
Хрватски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (12)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни спинови
Бонус без депозит
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонусКешбек бонус
Неделен бонус
ВалутиВалути (68)
Јордански динари
Јужноафрикански ранд
Јужнокорејски вон
Австралиски долари
Азербејџански манати
Албански Лек
Алжирски динари
Американски долари
Анголски кванзи
Аргентински пезоси
Бангладешки таки
Бахреински динари
Белоруски рубли
Боливиски боливианос
Босна и Херцеговина конвертибилни марки
Боцвански пули
Бразилски реали
Бугарски лева
Венецуелски боливари
Гански цеди
Грузиски лари
Дански круни
Дирхами од ОАЕ
Евра
Египетски фунти
Ерменски драми
Етиопски бирс
Замбиски квачи
Израелски нови шекели
Индиски рупии
Индонезиски рупии
Ирански риали
Исландски крон
Казахстански тенгес
Камбоџански ријал
Канадски долари
Кениски шилинзи
Кинески јуани
Колумбиски пезоси
Кувајски динари
Марокански дирхами
Мозамбиски метикали
Нигериски наири
Омански риали
Парагвајски гварани
Перуанскиот Нуево Сол
Полски злоти
Романски леу
Руандски франци
Руски рубли
Сингапурски долари
Српски динари
Судански фунти
Судиски ријали
Танзански шилинзи
Тајландски бах
Туниски динари
Турски лири
Узбекистан сом
Украински гривни
Унгарски форинти
Уругвајски пезоси
Хонг Конг долари
Хрватски куни
Чешки круни
Чилеански пезоси
Швајцарски франци
Шведски круни
Видови поддршкаВидови поддршка (2)
Е-пошта за поддршка
Разговор во живо
ДржавиДржави (163)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Грузија
Данска
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Иран
Ирска
Исланд
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Куба
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Обединети Арапски Емирати
Оман
Остров Ман
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Португалија
Руанда
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сенегал
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Србија
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Тувалу
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Уругвај
Филипини
Финска
Фиџи
Франција
Хаити
Хонг Конг
Хондурас
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чешка
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (73)
CS:GODota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
First Person Baccarat
Greyhounds
Injustice 2League of Legends
Live Cow Cow Baccarat
Live Fashion Punto Banco
Live Oracle Blackjack
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Rocket LeagueStreet FighterTekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Видео Покер
Виртуелни спортови
Возење велосипед
Голф
Гребки
Зимски спортови
Казино Холдем
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Лакрос
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Сурфање
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Шах
ЛиценциЛиценци (2)
Curacao
UK Gambling Commission
Методи за депозитМетоди за депозит (74)
ATM Online
Alfa Bank
Alfa Click
Apple Pay
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
BPay
Bank Wire Transfer
Bitcoin
Bitcoin Cash
Boku
Boleto
Bradesco
CEP Bank
Credit Cards
Crypto
Dankort
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EcoPayz
EnterCash
Entropay
Ethereum
Euroset
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
Google Pay
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
Multibanco
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
PAGOFACIL
Pago efectivo
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Sberbank Online
Siru Mobile
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Trustly
UnionPay
Visa
WebMoney
Yandex Money
ePay
ePay.bg
Придружна програмаПридружна програма (1)
22bet Partners
СофтверСофтвер (50)
1x2Gaming
BGAMING
Belatra
Betdigital
Betsoft
Big Time Gaming
Booming Games
Booongo Gaming
Casino Technology
EGT Interactive
Elk Studios
Endorphina
Felix Gaming
Fugaso
GameArt
Gameplay Interactive
Gamevy
Habanero
Inbet Games
Iron Dog Studios
Join Games
Lightning Box
Microgaming
Mr. Slotty
Multislot
NetEnt
NextGen Gaming
Noble Gaming
Nolimit City
OMI Gaming
Oryx Gaming
PariPlay
Platipus Gaming
Play'n GO
PlayPearls
Playson
Pragmatic Play
Quickspin
Red Rake Gaming
Red Tiger Gaming
Rival
Side City Studios
Spigo
Spinomenal
Thunderkick
Tom Horn Gaming
TopTrend
Wazdan
Xplosive
ZEUS PLAY