1xBet

Age Limit
1xBet
1xBet is not available in your country. Please try:
Методи за депозит
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Curacao

About

Светот на е-спортот може да биде многу збунувачки за оние кои не се навикнати на него. Сепак, никој не може да негира дека е исто така многу возбудлив и интересен. Истото може да се каже и за онлајн казина. 

Кога ќе додадете eSports во мешавината, тогаш работите стануваат уште покомплицирани за некој кој не знае ништо за оваа индустрија. За среќа, оваа статија ќе ви покаже како да најдете добра страница за обложување еСпорт, за да не морате да поминувате низ сите маки што честопати ги имаат играчите.

Games

Со толку многу игри што се случуваат ширум светот, eSports стана една од најпопуларните опции за обложување. До обложување на е-спорт на 1xBet, мора да се знаат различните турнири и првенства достапни за секоја игра.

Има многу настани со награден фонд вреден милиони долари со тимови од целиот свет. 1xbet esports live е една од најпопуларните опции за еспортско обложување на 1xbet

Withdrawals

За да се повлече од 1xBet, играчот треба:  

  • Најавете се на сметката
  • Кликнете на „копчето за повлекување“. Ова се наоѓа во истото мени каде што е депозитот.
  • Во прозорецот што се појавува, изберете го претпочитаниот начин на плаќање и внесете ја сумата на пари што сакаат да ја подигнат.
  • Кликнете на „поднеси“

Bonuses

Тие се особено популарни кај е-спортот бидејќи веб-локацијата се обидува да ја зголеми популарноста на е-спортските обложувања. На играчите им се препорачува редовно да ја проверуваат страницата за овие случајни бонуси.

Постои и бонус без депозит. Ова се квалификува кога играчите се обложуваат на акумулатор со коефициент не помал од 0,4 или прават три влогови. За да се постигне ова, мора да се биде пријавен гејмастер.

Payments

1xBet обезбедува широк опсег на опции за плаќање како што се Visa, Mastercard и Neteller. Достапните опции се наведени на нивната веб-страница. Други начини на плаќање вклучуваат Skrill, криптовалути, Qiwi, WebMoney, виза електрон, PayPal, Payza, Euteller, Epay, Paysafecard итн. 

Криптовалутата е релативно нов начин на плаќање. Сепак, добива огромна популарност поради неговите огромни придобивки. Тие вклучуваат ниски трансакциски трошоци, анонимност и промоции кои казината ги даваат за да ги промовираат начините на плаќање.

Account

Има многу едноставни чекори што треба да се следат кога некој сака да креира сметка со 1xBet. На играчот ќе му треба корисничко име, лозинка, адреса на е-пошта и телефонски број, исто како и другите слични сајтови.

Tips & Tricks

1xBet е една од ретките обложувалници што им дава шанса на играчите да си ги вратат парите доколку нивниот облог изгуби.

За е-спорт трикови на 1xbet, сè што треба да направат играчите е да стават облог од 50 долари или повеќе во кој било тим. Тие ќе дадат дополнителни 10 долари бесплатно за обложување во живо. Доколку избраниот тим победи, добивките ќе се кредитираат директно на сметката на играчот. Ако изгубат, играчот го добива својот првичен влог назад. Единственото нешто е што ова може да се користи само еднаш по клиент, а има неколку мали правила што треба да се следат и максимален облог од 50 долари.

Нивниот бонус без депозит е одличен начин за привлекување нови играчи. Играчите ги добиваат овие пари однапред по последователни загуби. Ако избраниот тим победи, сите добивки ќе се додадат директно на состојбата на сметката на играчот доколку изгубат иако нема изгубени пари од страна на играчот.

Responsible Gaming

Најдобар начин да се коцкате одговорно е да ги ограничите депозитите и внимателно да внимавате колку некој троши. За да бидете сигурни дека обложувањето нема да влијае на другите области од животот, мудро е да одредите буџет за обложување и да се држите до него без разлика на се.

Support

Клиентите можат да контактираат со тимот за услуги на клиентите на 1xBet преку е-пошта или преку телефон. Тие имаат 24-часовен тим за поддршка на корисници достапен на неколку јазици. Играчот треба да отиде на нивната главна локација и да кликнете на „Поддршка на клиенти“ во горната лента за навигација за да пристапи до овие информации. Тие ќе ја видат опцијата Разговор во живо, која може да ја користат за да разговараат со некого веднаш.

Deposits

Депонирањето во 1xBet бара неколку многу едноставни чекори. Играчите можат да изберат од многу различни опции за плаќање кои се сигурни и доверливи. Овде, ги споделуваме чекорите за депонирање пари за да можете да започнете да се обложувате на вашите омилени е-спортови.

Security

Според многу од нивните играчи и независни рецензенти, веб-страницата е што е можно побезбедна и тие немаат проблеми како измама. 1xBet исто така обезбедува високо ниво на безбедност со SSL шифрирање за сите трансакции на страницата и заштита од DDoS напади.

FAQ

1xBet е едно од најпопуларните онлајн казина и обложувалници што може да се најдат. Играчите поставуваа многу прашања низ годините кои може да бидат корисни за секој нов или искусен играч да ги реши своите проблеми. Овде ги собравме најпопуларните прашања за 1xBet.

Total score9.2

Брзи казино факти

Year foundedYear founded: 2011
ЈазициЈазици (29)
Јапонски
Англиски
Белоруски
Бугарски
Виетнамски
Германски
Грчки
Дански
Еврејски
Естонски
Индонезија
Ирски
Италијански
Кинески
Корејски
Литвански
Полски
Португалски
Романски
Руски
Словачки
Српски
Тајландски
Турски
Унгарски
Холандски
Чешки
Шведски
Шпански
БонусиБонуси (10)
High Roller бонус
Reload бонус
Бесплатни облози
Бесплатни спинови
Бонус за бесплатни пари
Бонус за добредојде
Бонус за натпревар
Бонус за пријавувањеБонус кодовиДепозит бонус
ДржавиДржави (181)
Јамајка
Јапонија
Јемен
Јордан
Јужен Судан
Јужна Африка
Јужна Кореа
Џибути
Авганистан
Австралија
Австрија
Азербејџан
Албанија
Алжир
Ангвила
Ангола
Андора
Аргентина
Аруба
Бангладеш
Барбадос
Бахами
Бахреин
Белизе
Белорусија
Бенин
Бермуда
Божиќниот остров
Боливија
Босна и Херцеговина
Бразил
Брегот на Слоновата Коска
Британска територија на Индискиот Океан
Британски Девствени Острови
Брунеи
Бугарија
Буркина Фасо
Бурунди
Бутан
Вануату
Венецуела
Виетнам
Габон
Гамбија
Гана
Гватемала
Гвајана
Гвинеја
Гвинеја-Бисао
Гренада
Гренланд
Грузија
Доминика
Доминиканска Република
Египет
Еквадор
Ел Салвадор
Еритреја
Ерменија
Естонија
Етиопија
Замбија
Зимбабве
Израел
Индија
Индонезија
Ирак
Иран
Ирска
Исланд
Казакстан
Камбоџа
Камерун
Канада
Катар
Кајмански Острови
Кенија
Кејп Верде
Кина
Киргистан
Кирибати
Кокосови Острови
Колумбија
Комори
Конго
Коста Рика
Кувајт
Кукови Острови
Лаос
Лесото
Либан
Либерија
Либија
Литванија
Лихтенштајн
Луксембург
Мавританија
Мадагаскар
Макао
Македонија
Малави
Малдиви
Малезија
Мали
Маршалските Острови
Маурициус
Мексико
Мозамбик
Молдавија
Монако
Монголија
Мороко
Мјанмар
Намибија
Науру
Непал
Нигер
Нигерија
Никарагва
Ниуе
Нов Зеланд
Нова Каледонија
Норвешка
Обединети Арапски Емирати
Оман
Островите Питкерн
Островот Буве
Островот Норфолк
Пакистан
Палау
Палестински територии
Панама
Папуа Нова Гвинеја
Парагвај
Перу
Руанда
Русија
Самоа
Сан Марино
Саудиска Арабија
Свазиленд
Сејшели
Сиера Леоне
Сингапур
Сирија
Словачка
Соломонови Острови
Сомалија
Србија
Судан
Суринаме
Танзанија
Тајван
Тајланд
Таџикистан
Того
Токелау
Тонга
Тринидад и Тобаго
Тунис
Туркменистан
Турција
Уганда
Узбекистан
Украина
Унгарија
Уругвај
Филипини
Финска
Франција
Хаити
Холандски Антили
Хонг Конг
Хондурас
Хрватски
Централноафриканска Република
Црна Гора
Чад
Чиле
Швајцарија
Шри Ланка
ИгриИгри (76)
CS:GODota 2
Dragon Tiger
Dream Catcher
FIFA
French Roulette Gold
Greyhounds
Injustice 2League of Legends
Live Fashion Punto Banco
Live Grand Roulette
Live Multiplayer Poker
Live Progressive Baccarat
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Mortal Kombat
Pai Gow
Punto Banco
Street FighterTekken
UFC
Австралиски фудбал
Амерички фудбал
Бадминтон
Бакара
Бејзбол
Биатлон
Бинго
Блек Џек
Бокс
Ватерполо
Видео Покер
Возење велосипед
Галски фудбал
Голф
Гребки
Евровизија
Еспорт
Казино Холдем
Карибски Студ
Карлинг
Кено
Кошарка
Крепс
Крикет
Мајонг
Мотоспорт
Одбојка
Пикадо
Пинг Понг
Покер
Покер со три карти
Политика
Рагби
Ракомет
Рулет
Сик Бо
Скијање
Слотови
Снукер
Спорт
Спортско обложување
Тексас Холдем
Телевизија
Тенис
Трка на бродови
Трки со коњи
Тротинг
Флорбол
Формула 1
Фудбал
Фудбалско обложување
Футсал
Хокеј на мраз
Хурлинг
Шах
ЛиценциЛиценци (1)
Curacao
Методи за депозитМетоди за депозит (91)
ATM Online
Abaqoos
Alfa Bank
Alfa Click
AstroPay
AstroPay Card
AstroPay Direct
Bank Wire Transfer
Bank transfer
BankLink
Bitcoin
Boku
Boleto
Carte Bleue
China Union Pay
Credit Cards
Crypto
Debit Card
DineroMail
Dogecoin
EPS
EasyPay
EcoPayz
Entropay
Euteller
Fast Bank Transfer
FastPay
GiroPay
HSBC
Instant Banking
LifeCell
Litecoin
Lobanet
MaestroMasterCard
Megafon
Megafone
Mobile payments Beeline
Moneta
MoneySafe
Multibanco
MyCitadel
Neosurf
Neteller
Nexi
Nordea
Otopay
PAGOFACIL
PayKasa
PayKwik
PaySec
Paybox
Payeer
Paysafe Card
Paysec THB
Perfect Money
Postepay
Prepaid Cards
Privat24
Przelewy24
QIWI
Quick Pay
Rapida
Redpagos (by Neteller)
Santander
Sberbank Online
Sepa
Skrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Tele2
Teleingreso
Ticket Premium
Todito Cash
TrustPay
Trustly
UTEL
UnionPay
Vimo Wallet
Visa
Wallet One
WeChat Pay
WebMoney
Webpay (by Neteller)
Yandex Money
eKonto
ePay
ePay.bg
iDEAL
moneta.ru
oxxo
СофтверСофтвер (27)
Amatic Industries
Aristocrat
Betgames
Betsoft
Booongo Gaming
Endorphina
Euro Games Technology
Evolution Gaming
Ezugi
Future Gaming Solutions
GameArt
Igrosoft
Inbet Games
Inspired
LuckyStreak
Microgaming
NetEnt
Novomatic
Play'n GO
Playtech
Pragmatic Play
Red Rake Gaming
TVBET
Tom Horn Enterprise
Topgame
XPro Gaming
ZEUS PLAY