Рангирање на најдобрите обложувалници за еСпорт со Q Card

Qcard Mastercard е возбудлив производ од Нов Зеланд. Комбинира картичка за бескаматни плаќања кај избрани трговци на мало во Нов Зеланд со Mastercard. Ова има очигледни предности за поединци кои уживаат во игра на еСпорт обложувалница. Qcard Mastercards ја обезбедува вообичаената пристапност, безбедност и удобност на Mastercard.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Qcard методот на депозит обезбедува лесен пристап преку Интернет за информации за плаќање на веб-страницата и апликацијата. Поддршката за корисници е исто така навремена, а клиентите ќе бидат изненадени од разновидноста на картичката. Исто така, на корисниците им обезбедува награди и промоции. Сепак, некои клучни ограничувања и такси важат за картичката, па да ја погледнеме опцијата за плаќање Qcard.

За Qcard

Qcard е основана во Нов Зеланд и претходно беше во сопственост на Fisher & Paykel Finance Ltd. Картичката започна како начин клиентите да купуваат стоки од трговците на мало, а потоа да ги вратат подоцна.

Периодот без камата им овозможи на клиентите да извршат поевтино плаќање со Qcard пред да се направат дополнителни промени во каматата. Австралиска компанија наречена FlexiGroup ја презеде компанијата во 2015 година, а компанијата продолжи со бизнис моделот на компанијата.

Клиентите можат да го користат производот QMastercard како и секоја друга Mastercard. Може да се користи за купување преку Интернет и депозити кај трговци или Qcard Сајт за обложување еСпорт по избор. Картичката може да се користи и кај избрани трговци на мало во Нов Зеланд. Обложувачите можат да купат во која било продавница во земјава и да го искористат периодот без камата. Картичката може да се користи на банкомати и продавници на Mastercard во странство.

Корисниците можат да плаќаат со директно задолжување, Bpay и автоматски плаќања од онлајн платформата. За исплатата на сметката може да се користи и чек. Сепак, може да потрае пет дена за да се расчисти.

Како да направите депозит со Qcard

За депонирање на веб-локација за обложување Qcard eSport потребни се неколку едноставни чекори. Прво, мора да се добие Qcard за да се направи депозит. Ова може да се примени преку веб-локацијата или кај избраните трговци на мало.

Депонирањето на веб-локација за eSport започнува со одење на веб-локација за обложување Qcard eSport и навигација до страницата за банкарство или благајна. Потоа, изберете Mastercard од опциите за депозит. Подобрите ќе бидат насочени да го додадат износот на депозитот.

Следниот чекор е да одговорите на некои безбедносни прашања како што се името на вашата картичка и бројот на картичката. Поединците можат да го додадат датумот на истекување и CVC кодот на задната страна од картичката.

Наведете го износот за депонирање на Qcard. Одговорете на други безбедносни прашања како што се името на кредитната картичка, бројот на картичката, датумот на истекување и CVC-шифрата на картичката. Имајте предвид дека ќе има и минимален лимит и депозит. Ова ќе зависи од секоја локација за обложување на Qcard eSports. Се применуваат и такси.

Како да направите повлекување со Qcard

Победата на страницата за еСпорт значи дека е време да се повлечете. Mastercard често се користи од онлајн казина, но не сите од нив. Играчот се движи до делот за благајна или банкарство на веб-страница и избира Mastercard како a

Начин на плаќање со Qcard. Онлајн казина обично бараат детали за предната и задната кредитна картичка како депозити. Повлекувањата треба да бидат потврдени од онлајн казиното, што може да потрае неколку дена или повеќе.

Контактирајте со поддршката за повеќе информации за барањата за повлекување на казиното. Исто така, постојат минимални и максимални ограничувања за повлекување од онлајн казино. Исто така, лесно е да се повлечете на мобилни телефони со одење во онлајн казино и повлекување од соодветниот дел. Ова може да се заврши на десктоп верзијата на веб-локацијата или со користење на апликација и одење на страницата за повлекување.

Добрите и лошите страни со Qcard

Добрите

 • Добијте Mastercard за депозити и повлекувања на еСпортските обложувалници
 • Добијте производи однапред без надомест и плаќајте без камата за три месеци кај избраните трговци на мало
 • Безбеден и безбеден начин за правење депозити веб-страници за еСпорт
 • Направете купувања од трговците на мало ширум светот и повлекувајте ги на банкомати во странство

Конс

 • Високи каматни стапки
 • Некои купувања завршуваат поскапи од првобитната цена откако ќе се додаде каматата
 • Трговците на мало нудат тримесечни зделки без камата за производи како намирници кои промовираат лошо трошење
 • Исцрпни такси

Опции за поддршка на корисници на Qcard

Qcard има безбедна и шифрирана платформа за плаќање Qcard. Исто така, има многу корисничка поддршка. Услугата за клиенти е соодветна, а поддршката за корисници е достапна во Нов Зеланд и во странство. Услугата за клиенти е повеќе од доволна за да се осигура дека прашањата може да се сфатат сериозно. Еве уште неколку детали;

 • Телефон на трговец: 0800 22 22 55
 • Телефон на клиентите: 0800 119 100
 • Клиенти во странство: +64 9 580 7399

Пишувањето е исто така уште еден метод за испраќање кореспонденција.

Columbus Financial Services Ltd – Тим за решавање спорови, приватна торба 94013 Auckland 2241

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)