Pixel.bet Патување до еСпортската проминенција

Новости

2022-06-16

Некаде на почетокот на јануари 2018 година, Pixel.bet го објави своето тврдење на сцената за обложување еСпорт, откако започна посветена страница за обложување еСпорт. Pixel.bet го таргетираше само европскиот пазар во првите години, работејќи под лиценца за игри во Курасао. Ова значеше дека давателот на обложување не беше достапен во ОК бидејќи немаше лиценца од Комисијата за коцкање на ОК во тоа време.

Pixel.bet Патување до еСпортската проминенција

Првично лансирана во бета режим, нивната платформа се обидуваше да покрие еСпорт турнири, вклучувајќи ги и главните како League of Legends (LoL), Heroes of the Storm, Starcraft, Dota 2 и Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) кои редовно се појавуваат на еСпорт турнирите. Ова можеби беше добра вест за љубителите на eSports, но тогашниот извршен директор на Pixel.bet, г-дин Ричард Смит, имаше планови да ја прошири покриеноста на еСпортот и да обезбеди посветена платформа наместо игрите за еСпорт да бидат заглавени во мало ќоше во обложување. страница која се фокусираше на фудбалот или тенисот според неговите зборови.

Сопственост

За време на Pixel. Раните години на обложувалницата, во септември 2018 година, Leo Vegas Group, шведска компанија за игри, купи 51% од акциите во Pixel Holding Group Ltd. .облози. Од соопштението објавено од Pixel.bet, ова почетно партнерство имаше за цел да ја премести компанијата во следната фаза, овозможувајќи и „да се подготви за пошироко лансирање“. Покрај тоа, LeoVegas го зголеми својот удел во Pixel за 34% по растот на eSports во последниве години за дополнително да ги зајакне своите напори.

Клучни партнерства

Playson допира во мрежата на Pixel.bet

Партнерствата несомнено играат значајна улога во работењето на ЛеоВегас. ЛеоВегас и Pixel.bet соработката беше инструментална. Овој потег овозможи Pixel.bet да вклучи некои од најдобрите титули на Playson во нивното широко портфолио за игри. Сепак, Playson беше примарен корисник во ова партнерство, бидејќи го зајакна својот ангажман на германските и скандинавските пазари, каде главно работи LeoVegas.

Од комерцијалното партнерство на Playson, извршниот директор на Pixel.bet, Ерик Кристиансен, ги пофали напорите помеѓу овие два даватели на игри, при што Playson донесе врвен пакет содржини и импресивни карактеристики на игра.

Pixel.bet партнери со PandaScore

Неодамна, PandaScore, давател на податоци и шанси за еСпорт во живо, склучи договор со Pixel.bet. Со овој договор, PandaScore ќе им обезбеди на Pixel.bet нивните иновативни графички контроли за статистика за eSports дизајнирани да им дадат на играчите на Pixel.bet eSports клучни статистики за играчите за да им помогнат да направат информирани избирања.

Со текот на годините, играчите на Pixel.bet отсекогаш се потпираа на надворешни податоци додека ставаа облози. Недостатокот на официјални податоци е виновен за борбата со која се соочуваат давателите на еспортски обложувања да им обезбедат на своите фанови вистинската содржина. Партнерството Pixel.bet/PandaScore е поздравено како прво од ваков вид во индустријата за обложување еСпорт.

Флавиен Гилошо, извршниот директор на PandaScore, останува оптимист во врска со ова партнерство, наведувајќи дека успехот во еСпортското обложување е заснован на здравото расудување и малку среќа. Како што го изрази своето задоволство од договорот, тој исто така ја истакна својата желба да биде партнер со други водечки сајтови за обложување е-спорт.

Преглед на Pixel.bet

Pixel.bet е несомнено иновативна дестинација за игри за ентузијастите на еСпортови. Гејмерите ја поставија оваа платформа, што значи дека гејмерското искуство понудено овде е прилагодено за нив. Благодарение на неговата импресивна мешавина на забава и професионализам, вистинското разбирање на потребите на гејмерите останува очигледно низ оваа платформа.

Неодамна, Pixel.bet лансираше посветена платформа за еспорт обложување која ветува неспоредлива креативност и иновации во нивното покривање. Оваа платформа ги штиклира сите полиња во следните области.

Обложување пазари и коефициенти

Ако има област каде што Pixel.bet напредува, тоа треба да биде на нивните обложувачки пазари и коефициенти. Веб-страницата нуди различни типови на облози на буквално секој настан на еСпорт. Покрај обичните облози за победници, страницата обезбедува долга листа на опции за обложување како што се убиства и хендикеп. Pixel.bet работи исклучително добро во овој оддел, а повеќе пазари за обложување и шанси наскоро би можеле да бидат на пат.

Дизајн на веб-страница

Дизајнот на веб-страницата на Pixel.bet е импресивен на многу начини. За почеток, нивната нова страница е супер лесна за навигација и лоцирање. Розовата, виолетова и виолетова шема на бои на страницата со зелени нагласува ветува неодолив дизајн кој мами секој обложувач.

Во живо

Обложувачите на еСпорт денес многу ја ценат функцијата за пренос во живо. Pixel.bet нуди врски за пренос во живо на сите свои страници за да им помогне на обложувачите да ги следат игрите кога ставаат облози. Нивната функција за пренос во живо ги опфаќа и игрите пред натпреварот и игрите во живо и е поддржана од Twitch (интерактивна услуга за пренос во живо).

Со импресивна разновидност на пазари за обложување еСпорт, заедно со мноштво други карактеристики, останува очигледно дека Pixel.bet служи спорт меѓу најдобрите страници за обложување е-спорт. Исто така, фактот дека обложувалниците нудат дел за казино е доказ за фактот дека Pixel.bet го има интересот на играчите во срцето. Но, со оглед на тоа што еСпортот е нивниот примарен фокус, најдобро е да се остави приказната за казиното за уште еден ден.

Најнови вести

Најнови вести за обложување на NewBee
2022-09-22

Најнови вести за обложување на NewBee

Новости