Melbet воведува опсег на награди

Новости

2022-06-23

Веб-страницата на букмејкерот Мелбет е една од најневеројатните локации за љубителите на спортско обложување. Играчите можат да се коцкаат со добри шанси и веднаш да подигнат пари. Melbet е веб-страница која е многу прифатлива за корисниците. По завршувањето на брзиот процес на регистрација, корисниците ќе можат веднаш да започнат со обложување. Првиот депозит исто така не е претерано низок, на 1 €.

Melbet воведува опсег на награди

Melbet Group поседува лиценца од Курасао и лиценци во неколку други земји. Букмејкерот првпат се приклучи на пазарот во 2012 година и стана еден од врвни обложувалници во индустријата глобално. Бројот на посети месечно се проценува на милиони. Високите коефициенти, брзото повлекување и обемната линија се критичните причини за експлозивниот раст на компанијата за обложување Мелбет.

Melbet обезбедува софистицирана и привлечна платформа за обложување со голема побарувачка кај гејмерите. Реномираната организација за обложување нуди широк спектар на опции за спортско обложување. Официјалната веб-локација е достапна во десктоп форма, мобилна верзија и апликации за Android и iOS. Корисниците исто така можат да ги преземат апликациите и да ги инсталираат на своите компјутери.

Турнир за дневни игри Мелбет во Индија

Мелбет Турнирот за дневни игри е дневно наградно извлекување за активна игра во Брзите игри дел од промотивната понуда на букмејкерот. Колку повеќе пари обложува играчот, толку повеќе бонус поени ќе соберат. Овие поени се еден поблиску до освојување на главната награда на Apple iPhone 12.
Оваа промоција се однесува на сите игри во областа на Брзи игри, освен за:

 • PF коцки.
 • PF рулет.
 • PF Pokerlight.
 • Пачинко.
 • Спин и победи.
 • Мајмуни.
 • Среќно тркало.
 • Круна и сидро.
 • Дерби трки.
 • Респин слот.
 • Рулет.
 • Африкански рулет.
 • Greyhound трки.
 • покер.

Како се заработуваат поени

Melbet Daily Games Tournament води кампања со 15 награди. Облогот од 100 евра вреди 1 поен, додека влогот од 200 евра вреди 3 поени. Играчите кои вложуваат 500 евра добиваат 7 поени, додека оние кои обложуваат 1.000 евра добиваат 15 поени. Играчите кои ќе стават облози од 2.500 и 5.000 евра ќе добијат 40 и 85 поени, соодветно. Играчите со поголеми влогови заработуваат повеќе поени, при што 10.000 евра заработуваат 180 поени и 25.000 евра заработуваат 450 поени.

Првопласираниот ќе добие Apple iPhone 12. Другите играчи кои ќе завршат на второто до петнаесеттото место во поредокот ќе добијат 10-100 бесплатни вртења за Среќно тркало.

Секој ден во обложувалницата се врши извлекување на награди. Корисниците можат да го следат нивниот напредок на таблата на водачи онлајн на страницата за промоција. Списокот на наслови вклучени во понудата може да се промени, така што играчите треба да останат во тек. За да се квалификуваат за Мелбет дневниот турнир на игри, поединците мора да бидат регистрирани корисници на онлајн платформата.

Денешниот Мелбет акумулатор

Melbet Акумулаторот на денот е вредна карактеристика за сите обожаватели на акумулаторски облози. Функцијата му овозможува на секој клиент да го зголеми својот приход за 10% доколку победи.

Промоцијата на Melbet Accumulator of the Day е едноставна: онлајн платформата им овозможува на корисниците можност да изберат акумулаторски купон по случаен избор. Електронскиот ваучер обично ги содржи резултатите од пет одделни атлетски настани со поволни коефициенти. Компанијата се стекна и со дополнителен коефициент од 1,10. Ако влогот победи, играчот добива дополнителни 10% од вкупната заработка.

Како да учествувате во Мелбет акумулатор на денот

Играчите треба да се логираат на веб-страницата на Melbet. Ако некој веќе нема сметка на оваа страница, од него ќе се бара да креира сметка за игри. Акумулаторот на денот ќе се најде на десната страна на главната страница на страницата. Ако некому не му се допаѓа изборот на букмејкерот, треба да кликне на симболот за коцки за да му се претстави друга алтернатива на акумулатор. Играчите можат да го менуваат купонот онолку пати колку што сакаат додека не најдат соодветен. Колекциите се ажурираат секојдневно.

Акумулаторските влогови може да се обезбедат за време на настанот пред натпреварот и настанот во живо. Играчи Кликнете на копчето Додај во уплатница ако видат попуст што им се допаѓа. Потоа, треба да се оди малку повисоко, да се напише износот на облогот, а потоа да се кликне на опцијата Стави облог. Корисниците треба да бидат трпеливи за да овозможат пресметка на влогот на акумулаторот. Доколку се покаже како победник, некој ќе добие дополнителни 10% од својата заработка што е дополнителен коефициент од 1,10.

Кенискиот бизнисмен освои 500.000 KShs (4300 американски долари) во промоцијата на Melbet

Кампањата #TwendeEuroNaMelbet ја освои бизнисменот Исмаел Мохамед Ибрахим. На Исмаел му беше врачен чек од 500.000 KShs (околу 4.000 евра) утрото на 17 март 2022 година. Победата беше за промоцијата помеѓу април и мај минатата година. Победникот требаше да добие патување за двајца за да го гледаат Евро-турнирот. Но, тоа не беше можно поради ограничувањата на патувањето поради пандемијата COVID-19.

Според Мелбет Кенија, тие избрале да го заменат патувањето на Исмаел во еврото со патување AFCON. Исто така, празникот беше подеднакво неостварлив поради ограничувањата на патувањето. Конечно би донеле одлука да се задоволат со финансиска награда. Давателите пристигнаа кај Исмаел откако спроведоа случаен избор.

Исмаел на почетокот беше скептичен. Но, откако добил повик од Мелбет, тој потврдил дека е реален и ветил дека ќе ги искористи парите за промоција на својот бизнис. Тој беше воодушевен од победата, која ја опиша како неверојатна, откако првично се посомнева дека е измама. Меѓутоа, откако добил повик од Мелбет, се уверил дека тоа е вистина.

Најнови вести

Најнови вести за обложување на NewBee
2022-09-22

Најнови вести за обложување на NewBee

Новости