Dafabet како лидер на пазарот во еСпортско обложување

Новости

2022-05-26

Dafabet, еден од најдобрите брендови за спортско обложување, денес е позната по својата доминација во еСпортската обложувачка сцена. Компанијата е водечки снабдувач на пазари за обложување еСпорт во сите конкурентни натпревари и турнири за еСпорт.

Dafabet како лидер на пазарот во еСпортско обложување

Но, она што мора да се нагласи е дека успехот не дојде лесно. Дафабет имаше долгорочна стратегија да се наметне не само како моќник за онлајн коцкање, туку и како лидер на пазарот во еСпортското обложување.

За да разберете зошто Dafabet се фокусираше на еСпорт обложување, прво е неопходно да се разбере колку е голема индустријата за обложување еСпорт.

Еспорт и еСпорт обложување

Индустријата за еСпорт е во подем. Според најновите статистички податоци, индустријата за еСпорт вреди неверојатни 1,28 милијарди долари во 2021 година и ќе процвета во индустрија од 2,89 милијарди долари до 2025 година.

Интересно е што обложувањето еСпорт е поголемо од самиот еСпорт. Извештајот на Grand View Research покажа дека индустријата за обложување еСпорт вреди 66,98 милијарди долари во 2020 година и ќе порасне со CAGR од 10,1% од 2021 до 2028 година. луѓето се во еСпорт обложување.

Горенаведените статистики го формираат камен-темелникот на интересот на Dafabet да се фокусира на обложувањето со еСпорт. Но, слонот во собата е, што доведе до успехот на Dafabet како една од најдобрите еСпортски обложувалници? Па, постојат неколку фактори како што е дискутирано подолу.

Договорот за спонзорство на Dafabet Fnatic од 2015 година

Дафабет беше една од обложувалниците кои го увидоа потенцијалот на еСпортското обложување. За да го искористи моментот, компанијата го спонзорираше Fnatic, еден од најдобрите еСпорт тимови денес. Во зделката, логото на брендот Dafabet беше прикажано на маиците на играчот на Fnatic. И покрај тоа што договорот заврши, тој одигра значајна улога во зголемувањето на досегот на Dafabet сега кога Fnatic е познато име во индустријата за еСпорт.

Сеопфатна покриеност со еСпорт

Клучниот двигател за успехот на Dafabet како лидер на пазарот за обложување еСпорт е неговото сеопфатно покривање на еСпорт турнирите и натпреварите. Многумина Обложувалници за еСпортови концентрирајте се само на врвните еСпортови. Но, Dafabet е обложувачница со едно застанување каде што играчите можат да се обложуваат на сите видеоигри вклучени во еСпорт сцената. Тие вклучуваат Dota 2, Valorant, FIFA, Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, FIFA, Apex Legends итн.

Сеопфатна покриеност на еСпорт турнири

Освен што ги покрива сите мејнстрим еСпортови, Дафабет нуди пазари на сите еСпорт настани, од настани од Ниво 1 до најпрестижните турнири. Ова е нешто што многу обложувалници не го прават. На повеќето спортски книги за еСпорт, обложувачите можат да најдат пазари за обложување само за големите турнири, но тоа не е случај со Dafabet. Ова значи дека на обложувачите им се гарантирани пазарите за обложување еСпорт во текот на целата година.

Бонуси за обложување на еспорти

Еден од најдарежливите брендови за спортско обложување е Dafabet; нема сомнеж. Во основата на маркетинг стратегијата на компанијата, успехот е профитабилен бонуси и промоции. За да биде еден од лидерите на пазарот во индустријата за обложување еСпорт, Dafabet прилагоди ексклузивни бонуси и промоции за обложувачите на еСпортови.

Dafabet има многу бонуси за добредојде за новите обложувачи на еСпорт. Новите играчи кои сакаат да се обложуваат на еСпорт добиваат огромни совпаѓања на нивните првични депозити веднаш по регистрацијата. Покрај пакетот за добредојде, постоечките обложувачи на еСпорт добиваат третмани за повторно вчитување на бонуси. За почеток, бонусите за повторно вчитување се совпаѓаат со износите што веќе регистрираните обложувачи на еСпорт ги депонираат во одредени денови кога промоцијата е активна.

Улогата на мобилните обложувања

Помина времето кога коцкарите мораа да седат пред компјутери за да се обложуваат. Денес, светот станува подвижен. Ова е тренд што Дафабет го разбира. За да биде во тек со трендот на мобилни телефони, Dafabet го олесни мобилното обложување со развивање на мобилни платформи за коцкари. Ова е аспект што не може да се игнорира кога се проценуваат факторите што го поттикнаа растот на Dafabet како еСпортска обложувалница.

Обложувачите на Dafabet eSports можат да уживаат во игрите додека се во движење, благодарение на платформата оптимизирана за мобилни уреди на Dafabet, достапна преку кој било мобилен прелистувач. Покрај прелистувачот, Dafabet има домашни апликации достапни за платформите iOS и Android. Овие мобилни платформи им нудат на играчите непречено и беспрекорно обложување.

Флексибилно банкарство

Коцкарите секогаш сакаат обложувалница која има флексибилно и сигурно банкарство. Ова е нешто што Дафабет јасно го разбира. Веб-страницата соработува со водечките начини на плаќање преку Интернет за да ги олесни лесните, брзи и сигурни депозити и повлекувања.

Покрај искористувањето на сите популарни портали за плаќање, Dafabet им овозможува на играчите да се коцкаат користејќи ги сите популарни фиат валути, како и криптовалути како што е биткоинот. Со оглед на тоа што многу ентузијасти за обложување еСпорт претпочитаат криптовалути, достапноста на биткоинот е непроценлив додаток.

Завиткување

Иако има десетици еСпорт обложувалници, Dafabet се издвојува. Операторот има поставено ефикасна маркетинг стратегија за да доминира во индустријата за обложување еСпорт. Бидејќи еСпортот станува сè поголем од ден на ден, Dafabet навистина ќе остане еден од најдобрите обложувалници за еСпорт.

Најнови вести

Најнови вести за обложување на NewBee
2022-09-22

Најнови вести за обложување на NewBee

Новости