1xBet Неодамнешни зделки за обложување на еспорти

Новости

2022-10-06

1xBet станува официјален партнер за обложување на TSM во Индија

1xBet, еден од врвни еСпорт обложувалници, постојано го зголемува својот список за спонзорства за еСпортови. Овој пат, обложувалницата и ТСМ, американска организација за еСпорт, се договорија за едногодишен аранжман. Договорот го назначи 1xBet како призната подружница за обложување за категоријата Battlegrounds Mobile India. 

1xBet Неодамнешни зделки за обложување на еспорти

Како резултат на тоа, униформата на тимот сега ќе го има амблемот 1xBet. Ќе се води и промотивна кампања во која глумат играчите на TSM BGMI. Покрај тоа, настаните ќе бидат домаќини на неколку бесплатни на социјалните мрежи за нивните следбеници.

1xBet Портпаролот Алекс Сомерс рече дека ТСМ БГМИ е млад тим со сериозни амбиции. Тимот веќе освои награди на важни натпревари за еСпорт оваа година. TSM е меѓу најдобрите натпреварувачи во дисциплината BGMI, што се гледа од нивниот последен триумф во Nodwin x Loco All-Stars Invitational.

Од своја страна, СВП на продажбата на TSM, Нед Воткинс, рече дека се воодушевени што започнале да работат со обложувалницата 1xBet. Слично на тоа како тимот за еСпорт е еден од лидерите во BGMI, сите се свесни дека оваа компанија е лидер на меѓународниот пазар на обложување. Како резултат на тоа, љубителите на Esports во Индија наскоро ќе бидат сведоци на плодовите на соработката на 1xBet и TSM BGMI.

OG Esports партнери со 1xBet

Букмејкерот и врвниот тим за еСпорт потпишаа партнерство неодамна. Односот ќе овозможи OG да продолжи да произведува врвни видео материјали, вклучувајќи го и патот кон Меѓународната серии и други содржини поврзани со брендот 1xBet.

На нивното Дота 2 и CS: GO список маици и јакни, Тимот ОГ ќе го носи логото на 1xBet. Бизнисот изјави дека бидејќи ќе ја подобри својата понуда на содржини, нејзиниот нов партнер ќе биде клучен во иднина. 

Според претставникот на 1xBet, Алекс Сомерс, тие веруваат дека организацијата ја постигнала посветеноста на стотици илјади поддржувачи во секој агол на планетата. Достигнувањата се должат на нивната победа над The International само една година по нејзиното формирање.

Сомерс понатаму истакна дека ОГ може да ја разгори страста на обожавателите поради извонредните изведби и оригиналните перспективи за CS: ОДИ и Dota 2. Обложувалницата е уверена дека претстои убава авантура која ќе ја обележат спектакуларните победи.

1xBet станува официјален спонзор на MIBR

Еден од водечките еСпорт тимови во Бразил, MIBR, го најави букмејкерот како нов спонзор. Да се биде главен спонзор на тимот ја подобрува вклученоста на обложувалницата во професионалните еСпорт и ја зајакнува нејзината врска со CBCS.

Сите тимови треба да ја забрзаат својата потрага по високи перформанси во 2022 година поради инвестициите. Според извршниот директор на тимот за еСпорт, Роберта Коељо, MIBR предвидува дека оваа година ќе биде плодна и дека потенцијалните ефекти од пандемијата ќе бидат помалку сериозни. 

Тимот ќе инвестира во бројни кампови за подигање, натпревари, искуства, можно враќање во нашата куќа за игри во САД и, се надеваме, титули.

Алекс Сомерс, портпаролот на 1xBet, рече дека се воодушевени што поддржуваат еден од врвните еСпорт тимови во светот и дека се среќни што се дел од нивниот раст. Портпаролот понатаму истакна дека тие се заинтересирани да бидат сведоци на она што ќе го доживее тимот и неговата база на навивачи во следните три години.

Особено популарен во Бразил, MIBR е добро познат бренд за еСпорт со обожаватели ширум светот. Според Twitter Gaming Insights, MIBR беше трет најтвитуван за тимот ширум светот во 2020 година. Оваа изјава несомнено ја демонстрира моќта на брендот MIBR наспроти компаниите во развој кои прогресивно даваат поддршка и инвестираат во проширување на целокупното сценарио.

Кој е 1xbet?

1xbet е источноевропска копнена обложувалница која е основана во 2007 година. 1xCorp NV ја води, а во 2011 година се појави и на интернет. Покрај тоа што поседува локални лиценци во Нигерија, Русија, Кенија и Мексико, лиценцирана е и во Курасао. 

Повеќе од 100 нации, вклучувајќи ги Канада, Индија и Норвешка, може да ја користат спортската книшка. Покрај широкиот опсег на услуги, јазици на веб-локации и избори за плаќање, тој е познат по тоа што дава исклучително високи коефициенти на практично сите спортови и пазари.

Дали е популарен букмејкерот 1xbet?

Групата 1xBet има репутација за градење сигурни сојузи. Обложувалницата ги спонзорира Бразилската фудбалска лига, италијанската фудбалска лига, шпанската Ла Лига и францускиот CAF. 1xBet има заеднички вложувања со ФК Барселона и Олимпик Лион. Двејн Браво исто така го претставува брендот во Индија како нејзин амбасадор.

1xBet се искачи на врвот на онлајн игрите и стана меѓу најдобрите еСпорт обложувалници во индустријата. Новиот главен спонзор, активен во повеќе од 130 нации, поддржува престижни спортски тимови и организации ширум светот, како што се Барселона и меѓународните ESL турнири.

На нивната веб-страница има по нешто за секој љубител на спортот и обложувач. Дури и најпребирливите потрошувачи ќе најдат многу опции за обложување еСпорт. Корисниците оценуваат повеќе од илјада настани дневно, од добро познати до специјализирани. Со лиценца за eGaming Курасао, 1xBet работи со онлајн бизниси за игри и спортско обложување.

Најнови вести

Основи на коефициенти за обложување еспортски
2022-12-01

Основи на коефициенти за обложување еспортски

Новости