Лео Вегас го превзема обложувањето со еспорти

Новости

2022-04-21

Нема сомнение дека Лео Вегас е едно од најдобрите онлајн казина денес. Шведската компанија е позната по своето фантастично портфолио на казино игри благодарение на огромната мрежа на добавувачи на софтвер за казино. Значи, без разлика дали се работи за најновите онлајн казино игри или оние автентични игри со дилери во живо, Лео Вегас има се.

Лео Вегас го превзема обложувањето со еспорти

Додека започна како казино, компанијата го прошири своето портфолио на производи со додавање на спортска книшка наречена Лео Вегас Спорт во 2016 година, непосредно пред фудбалскиот турнир УЕФА Евро 2016. Ова беше потег кој навистина се исплатеше сега кога коцкарите во казино кои исто така се занимаваат со обложување имаат едношалтерска страница за коцкање каде што можат да играат игри во казино и да се обложуваат на една платформа.

Со успехот на спортското обложување, компанијата додаде и виртуелни спортови. Играчите сега можеа да се обложуваат на виртуелен фудбал, виртуелен моторспорт, виртуелни трки со коњи, виртуелен тенис и песови, меѓу другите спортови. Но, тогаш, виртуелните спортови не се толку привлечни за секој обложувач колку што им недостига тој човечки допир.

Доаѓањето на еспортското обложување

Во екот на пандемијата, кога заклучувањето и мерките за ограничување го принудија спортот да запре, Лео Вегас го искористи моментот фокусирајќи се на пазарите за обложување еСпорт. Ова беше стратешки потег сега кога, во тоа време, немаше натпревари за обложување, освен неколкуте во земјите што не откажаа спортски настани.

Игри за обложување во Лео Вегас

Една од најдобрите карактеристики на Лео Вегас е широк спектар на еСпорт игри за обложување. Игрите ги опфаќаат жанровите како што се игрите со стрелање во прво лице (FPS), игрите на онлајн битката арена за повеќе играчи (MOBA), стратегијата, спортската симулација итн.

Игри со стрелец во прво лице (FPS)

FPS игрите се многу популарни на еСпорт сцената, како и на обложувањето. Лео Вегас е дом на многу FPS игри со пазари за обложување во текот на целата година.

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) е еден од најпопуларните еСпортови во оваа обложувалница. Развиен од Hidden Path Entertainment и Valve, овој мултиплеер шутер во прво лице собира два тима во различни режими на игра, секој режим со своите цели. на

Друга најдобро оценета FPS видео игра на која обложувачите можат да се обложуваат во Leo Vegas Sport е Valorant. Ова е најновото издание на Riot Games, и покрај тоа што е на сцената само две години, обложувањето Valorant хит на теренот. Играта носи два тима во модерна борбена поставеност во блиска иднина.

Други игри со шутер во прво лице на кои треба да се обложувате во Лео Вегас се Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Call of Duty и Overwatch.

Мултиплеер онлајн битка арена (MOBA)

MOBA игрите се серија на стратешки игри кои водат два тима во битка на предефинирано бојно поле кое постојано се намалува. Лео Вегас, исто така, се грижи за обложувачите кои се во МОБА игрите.

Dota 2 е една од најпопуларните MOBA игри претставени на пазарите за обложување во Лео Вегас. Развиена од Valve, Dota 2 е мултиплеер онлајн битка арена игра во која учествуваат два тима од пет. Целта е да се брани базата и да се уништи базата на непријателот.

Обложувачите исто така имаат можност да се обложуваат на League of Legends, уште една најдобро оценета видео игра MOBA. Во Лигата на легендите, два тима од по пет играчи се квалификуваат, при што секој тим има задача да брани половина од својата карта додека се обидува да ја окупира половината на противникот.

Други МОБА игри на кои може да се обложувате на оваа обложувачка локација ги вклучуваат Smite и Heroes of the Storm.

Спортска симулација

Лео Вегас Спорт, исто така, има пазари за обложување за неколку спортски симулациски игри за обичните љубители на спортови кои не се во FPS и MOBA игрите. Како што сугерира името, овие се е-спортски игри кои имитираат вистински спортови, на пример, фудбал, кошарка и моторспорт.

Најдобриот спортски симулатор за обложување во Лео Вегас е ФИФА. Развиено од EA Sports, обожавателите на фудбалски обложувања го сакаат поради реализмот што програмерите го внесоа во играта. Исто така, постојат многу пазари за обложување во ФИФА, како што се победник на турнирот, победник на натпреварот, победник на полувреме/цело време, збирки, хендикеп итн.

Покрај ФИФА, Лео Вегас покрива и турнири во Pro Evolution Soccer (PES).

Бонуси за обложување е-спорт на Лео Вегас

Исто како и повеќето сајтови за обложување еСпорт, Leo Vegas Sports има многу стимулации да ја задржи својата база на клиенти и, се разбира, да привлече нови обложувачи.

Има профитабилен бонус за добредојде за новите обложувалници кој на играчите им нуди натпревар на износот што го депонираат за прв пат. На пример, барањето бонус за депозит од 100% и депонирањето на 100 американски долари дава вкупно 200 долари. Покрај бонусот за добредојде, Лео Вегас има бонуси за повторно вчитување што одговараат на износот што обложувачите го депонираат во одредени денови.

Лео Вегас Спорт е еден од најдобрите еСпортски обложувалници бидејќи има многу опции за обложување. Без разлика дали се работи за обложување Dota 2, League of Legends, Hearthstone, Call of Duty, CS: GO или Valorant, оваа страница има сè што сакаат обложувачите на еСпортови. По четврти пат по ред, Лео Вегас ја освои наградата „Онлајн казино на годината“ на Глобалните награди за игри во Лондон во 2021 година. Исто така, се очекува да биде нарушен во категоријата „Онлајн букмејкер на годината“ во 2022 година на годинешната церемонија.

Најнови вести

Најнови вести за обложување на NewBee
2022-09-22

Најнови вести за обложување на NewBee

Новости