Новости

Најнови вести за обложување на NewBee
2022-09-22

Најнови вести за обложување на NewBee

NewBee е кинеска eSports организација. Во одреден момент, NewBee беше топ-4 тим на глобалното рангирање на Dota2 и второрангиран тим во Кина. Нивниот успех ја натера заедницата Dota 2 да го нарекува NewBee како тим на соништата. Џанг „Ксијао8“ Нинг го формираше тимот, додека Ванг „Ниува“ Јуе, кинески милијардер, беше спонзор на тимот.

Најнови вести за обложување на StarCraft II
2022-09-15

Најнови вести за обложување на StarCraft II

Натпреварот TeamLiquid StarLeague9 за StarCraft II беше објавен во јуни 2022 година. Овие настани ќе започнат на 29 јули и ќе траат до 4 септември. Тие ќе се одржуваат онлајн и офлајн на Течност на тимотобјект за обука. По првичниот онлајн турнир, најдобрите 12 натпреварувачи ќе бидат пренесени во Холандија за да учествуваат офлајн во тренинг објектот на Team Liquid.

Најновиот пакет за грижа за заедницата на PUBG
2022-09-08

Најновиот пакет за грижа за заедницата на PUBG

PUBG е една од најпознатите игри за еспорт обложување во моментов, и има многу страници за еспорт обложување каде играчите можат да се обложуваат на играта. Фактот дека тимот зад PUBG континуирано воведува промени за подобрување на играта е една од причините зошто таа доби толку огромен број следбеници.

N1 Bet and Partners нудат уникатни промоции
2022-09-01

N1 Bet and Partners нудат уникатни промоции

Група на партнери N1, матичната компанија на N1 Bet, го објави победникот на својата нова промотивна кампања наречена 'Mystery Drops'. Нудејќи шанса да освојат профитабилен тенџере, промото им овозможува на играчите двојна забава додека играат Slot Hunter. 

Casumo Esports ги обновува своите бонус понуди
2022-08-25

Casumo Esports ги обновува своите бонус понуди

Casumo Esports, во сопственост и управуван од Casumo Services Limited, е меѓу најпопуларните еСпорт обложувалници. Меѓу главните причини за неговото одобрување е тоа што нуди импресивна низа пазари за обложување еСпорт. Покрај тоа, давателот на обложување е лиценциран во неколку јурисдикции, што го прави достапен не само за обложувачите од сите страни на светот, туку и доверлив Сајт за игри за еСпорт

Тимскиот дух го стекнува W0nderful Sniper
2022-08-18

Тимскиот дух го стекнува W0nderful Sniper

Преку нивните Дота 2 поделба, Team Spirit доживеа огромна популарност. Најдобрите финиши во неколку натпреварувања, каде што ги победија познатите спортисти, им помогнаа на нивната слава. Навивачите го гледаа триумфот на искачувањето на Тим Спирит на еден од највозбудливите турнири за сведочење, The International 10. 

Најава за учесници за DreamHack 2022 година
2022-08-11

Најава за учесници за DreamHack 2022 година

Според Twin Galaxies и Гинисовата книга на рекорди, DreamHack е најголемата LAN забава и компјутерски фестивал на глобално ниво. Настанот го прикажува најбрзиот и најмногу интернет сообраќај во светот. Ентузијастите можат да предвидат неколку значајни претстојни настани преку онлајн обложување е-спорт. Овие турнири се пренесуваат во живо на различни платформи.

Водич за обложувалници: претстојни настани во ракетната лига 2022 година
2022-08-04

Водич за обложувалници: претстојни настани во ракетната лига 2022 година

Индустријата за игри на еСпорт е извонредна атракција веќе со години. И додека има секакви титули за стрелците, повеќето гејмери на еСпортови стануваат малку опасни со генерички наслови и предвидливи режими на игра. Ракетна лига играчите се многу среќни. Овој наслов на еСпорт се издвојува во својот жанр по тоа што дава солидна привлечност, благодарение на неговиот фасцинантен концепт. Брзо напред, Rocket League може да се пофали со импресивна листа на натпреварувачки настани.

Злобни генијалци кои даваат речиси сигурни облози
2022-07-28

Злобни генијалци кои даваат речиси сигурни облози

Evil Geniuses е тим за е-спорт во Северна Америка. Овој тим за е-спорт е една од најстарите франшизи за еспорт во светот. Основана е во Викторија, Британска Колумбија, во 1999 година. Тимот располага со колекција на играчи и тимови од различни жанрови.

Нинџите во пижами ја продолжуваат доминацијата во еСпортот
2022-07-21

Нинџите во пижами ја продолжуваат доминацијата во еСпортот

ЗЕТА дивизијата обезбеди финале Турнеја на храбри шампиони Плејофот на Мастерс Рејкјавик со клучна победа два спрема еден над Нинџи во пижами. Двете екипи влегоа во елиминацискиот меч со скор еден-еден во групната фаза, победувајќи против Фнатик и загубија од ДРХ.

Valorant го тресе пазарот со нови изданија
2022-07-14

Valorant го тресе пазарот со нови изданија

Valorant е водечкиот стрелец во прво лице создаден од Riot Games. Необичниот маркетинг план на Riot со помош на стримери веќе постави повеќекратни рекорди на Twitch. Популарноста се должи и на оригиналноста на играта и на уникатната маркетиншка техника на Riot која го направи Valorant избор за онлајн обложување е-спорт.

Претстојни CS: GO настани
2022-07-07

Претстојни CS: GO настани

Милиони обожаватели секојдневно следат е-спорт низ целиот свет. Field Level Media објавува серија прегледи за да ги изложи фановите на најпопуларните титули, тимови и личности. Игрите покриваат различни формати, видови на натпревари и распореди.

Fnatic сè уште е омилен на навивачите во еСпортското обложување
2022-06-30

Fnatic сè уште е омилен на навивачите во еСпортското обложување

Fnatic Still a FanFnatic е еден од најдобрите тимови на онлајн сцената за обложување еСпорт. Како една од најстарите еСпорт организации, тимот може да се пофали со голема репутација на големите еСпорт турнири.

Melbet воведува опсег на награди
2022-06-23

Melbet воведува опсег на награди

Веб-страницата на букмејкерот Мелбет е една од најневеројатните локации за љубителите на спортско обложување. Играчите можат да се коцкаат со добри шанси и веднаш да подигнат пари. Melbet е веб-страница која е многу прифатлива за корисниците. По завршувањето на брзиот процес на регистрација, корисниците ќе можат веднаш да започнат со обложување. Првиот депозит исто така не е претерано низок, на 1 €.

Pixel.bet Патување до еСпортската проминенција
2022-06-16

Pixel.bet Патување до еСпортската проминенција

Некаде на почетокот на јануари 2018 година, Pixel.bet го објави своето тврдење на сцената за обложување еСпорт, откако започна посветена страница за обложување еСпорт. Pixel.bet го таргетираше само европскиот пазар во првите години, работејќи под лиценца за игри во Курасао. Ова значеше дека давателот на обложување не беше достапен во ОК бидејќи немаше лиценца од Комисијата за коцкање на ОК во тоа време.

Parimatch ја напушта Русија, се шири во Индија
2022-06-09

Parimatch ја напушта Русија, се шири во Индија

Parimatch е меѓу најдобрите веб-локации за е-спорт обложување што е доверливо, каде обложувачите секогаш можат да обложуваат на нивните омилени е-спортови, турнири или фудбалски клуб. Паримач нуди обложување во живо, тековни спортски вести и пласман на првенства. Давателот на обложување, исто така, обезбедува детална статистика и дневна аналитика. Играчите можат да се обложуваат на над дваесет спортови од повеќе од педесет земји. Овие настани опфаќаат над двесте лиги со повеќе од 500 дневни спортски настани.

Prev1 / 3Next