Нови сајтови за обложување

Со глобалниот пораст на еСпорт натпреварите, спортските книги привлекуваат клиенти кои сакаат да се обложуваат на тимови и индивидуални учесници на турнирите. Имено, обложувањето на видео игри се очекува да достигне пазарна вредност од 13 милијарди долари до 2025 година. Популарноста на е-спортот предизвикува нова генерација на места за коцкање.

Компаниите користат технологија и иновации за да создадат економски можности од бумот на еСпортот. Од мобилно обложување до спортски клубови, еСпортските обложувалници создаваат нова рамка за поддршка на меѓународниот раст за ентузијастите за обложување. Еве неколку искусни брендови, кои лансираат нови веб-локации за обложување игри.

Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
WriterАна Стојановска (Ana Stojanovska)Writer
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Еспортски платформи

Неодамна се приклучи извршниот директор на FansUnite, Скот Бартон на Канада Одборот на Здружението за игри. Како извршен директор, тој ги надгледува деловните операции и развојот за лиценцирање на игри и еСпорт обложување. Од започнување турнири до истражување на блокчејн технологија за еСпорт обложување, FansUnite е на најсовремена. Оператор на онлајн казино за врвни еСпортови, технологија и содржини за игри, FansUnite обезбедува клучни партнерства и се фокусира на спортот и забавата управувана од технологијата.

Со обезбедување на законски можности за онлајн игри во спортот, казината и еСпортот, брендот остава свој белег во индустријата. Компанијата ја користи моќта на интернетот за да го подобри само обложувањето за еСпортови, од социјални обложувања до спортски книги.

Иако FansUnite е искусен бренд, неговото неодамнешно спојување во 2020 година со Askott Entertainment предизвикува нови области на развој за ентузијастите за еСпортови, вклучително и нови веб-страници. Организацијата е лиценцирана на повеќе локации, вклучувајќи ги Малта, Островот Ман и Обединетото Кралство.

Од 2018 година, FanDuel е признат провајдер за обложување еСпорт. Добро позната по својот договор за обложување со големи спортски организации, како што е НБА, компанијата го прошири спортското и еСпортското обложување. Само во Њујорк, даночните приходи од онлајн спортско обложување може да пораснат и до 500 милиони долари до 2025 година, поттикнати од експанзивната база на клиенти на FanDuel.

Секоја нова мобилна компанија за спортско обложување што ќе склучи договор со државата Њујорк ќе плати данок од 51 отсто на бруто приходот. Во 2019 година, FanDuel беше првиот оператор кој понуди обложување на натпревари за еСпорт во САД Како што се шири бизнисот, лансираше нови веб-страници за еСпорт.

Придобивките од новите сајтови за обложување

Поголеми бонуси и промоции

Новите еСпортски обложувалници нудат низа бонуси и промоции за да привлечат нови клиенти. Како и казината, веб-страниците за еСпорт привлекуваат обложувачници со големи бонуси за добредојде. Популарен е и стандарден за повеќето онлајн обложувалници за еСпорт. По уплатата, новиот сопственик на сметка добива пари за обложување од куќата. Обично, поттикот им овозможува на играчите да научат како да се обложуваат пред да потрошат лични средства.

На бонус за добредојде го мами обложувачот да продолжи да се обложува на еСпортските платформи за обложување, претворајќи ги во долгорочен клиент. Бонусите обично доаѓаат со одредби. Обложувачите мора да ги прочитаат ситните букви пред да положат чамец со готовина, надевајќи се на соодветен бонус. Бонусите обично се ограничуваат за да се заштити куќата. Може да се применуваат и други ограничувања, како што е минималниот услов за обложување пред да се повлечат добивките.

Облози без ризик

Обложувањето без ризик изгледа речиси премногу добро за да се верува. Меѓутоа, за да привлечат нови клиенти, некои еСпортски установи нудат бесплатно обложување. На пример, ако играчот се обложи со 10 долари, тој може да добие дополнителен влог од 5 долари. Платформата може да постави совпаѓачки облог со друга игра.

На пример, ако обложувачот стави облог од 40 долари на League of Legends, тој може да добие бесплатен облог од истиот износ на друг популарен турнир за видео игри за еСпорт. Овие бесплатни облози без ризик им овозможуваат на новите корисници да уживаат во обложувањето и да ги научат правилата на играта.

Бонусите за акумулатор

Обложувачите може да добијат бонуси врз основа на бројот на облози. Со тоа што им дава поттик на коцкарите за секој нов облог, куќата го мами обложувачот да учествува во акумулаторите. Процентите на бонуси може да се разликуваат, во зависност од платформата за обложување еСпорт.

Начини за плаќање

Од PayPal до Bitcoin, голем број на начини на плаќање се достапни за обложувачите на еСпорт. Кога коцкар планира да обложи голема сума пари, тој избира сигурна финансиска платформа. ЕСпортските обложувалници имаат договор со добро почитувани даватели на плаќања. Некои популарни начини на плаќање вклучуваат MasterCard или Visa кредитни картички и PayPal.

Како што коцкањето со еСпорт се шири низ целиот свет, расте бројот на начини на плаќање преку Интернет за обложување еСпорт. Банкарските трансфери и дигиталните паричници се натпреваруваат со традиционалните начини на плаќање, како што се банкарските трансфери, за да обезбедат услуги за пренос на плаќање за депозити и повлекувања за обложување еСпорт.

Атрактивни шанси

Обложувачите секогаш претпочитаат поволни коефициенти. Обложувањето ESports обезбедува три типа шанси, вклучувајќи фракционо, децимално и американски. За обложувалниците кои пишуваат децимални коефициенти користејќи децимали, како што е 1,50, приносите на победникот се добиваат од множење на облогот со децимален број. На пример, обложувач кој обложува 10 долари ќе добие 15 долари на облог со коефициент 1,50. Обложувачот добива добивка од 5 долари на добивка од 15 долари.

Шансите во фракциони форми, како што е 3/1, му даваат на обложувачот профит врз основа на 1-виот број. На пример, за секој облог од 10 долари со коефициент 3/1, обложувачот заработува 30 долари, плус облогот од 10 долари за вкупно враќање од 40 долари. Американските коефициенти вклучуваат знак минус за фаворизираниот тим и знак плус за тимот со помала веројатност да победи. Бројот што следи по симболот е показател за можната добивка на облог од 100 долари. Обложувачите во еспорт ширум светот бараат најповолни шанси за да освојат што е можно повеќе пари.

Колекција на игри

Конкуренција помеѓу Веб-страници за обложување еСпорт е жесток. Затоа, робусната колекција на игри може да помогне да се привлечат коцкари. Некои популарни сајтови се фокусираат само на една одредена игра, како Лига на легенди. Некои веб-локации за обложување формираат ексклузивни партнерства со одредени брендови за игри.

Други нудат различни избори за натпревари и турнирски избори за коцкарите да стават облог. Колекцијата на игри е еден од најважните аспекти за привлекување нови и искусни обложувачи во еСпортска обложувалница.

Иновативни технологии

Новите технологии за еСпорт обложување му обезбедуваат на секој обложувач беспрекорно искуство. Од блокчејн технологија до инстант генератори на коефициенти, компаниите истражуваат нови и иновативни начини за следење на натпревари, турнири и облози.

Обложувањето на конкретни резултати, како на пример кои учесници во играта ќе завршат на првите места, е поттикнато од новите достигнувања. Од обложување до плаќања, онлајн технолошките иновации им го олеснуваат ефикасното функционирање на еСпорт платформите.

Поддршка со голема реакција

Со милиони коцкари на интернет, поддршката е од суштинско значење за да се обезбедат задоволни клиенти. Платформите користат различни методи за да им овозможат на клиентите да комуницираат со онлајн поддршката. Со поддршка за разговор, обложувачот може да поднесе прашање преку chatbox и да разговара со претставник за услуги на клиентите во реално време.

Некои платформи нудат деноноќна услуга за клиенти преку телефонски број 800. Поддршката за е-пошта им овозможува на коцкарите да поднесат барање и да добијат одговор во рок од 24 часа. Највисоките платформи за обложување еСпорт ги нудат сите овие опции за посетителите на веб-локациите кои имаат прашања.

Мобилни апликации

Корисниците на мобилни телефони предизвикуваат раст во еСпорт коцкањето. Милиони коцкари се обложуваат со паметни телефони. За компаниите, од суштинско значење е да се пласираат на овој важен пазарен сегмент и да се обезбедат робусни мобилни решенија. Платформите за обложување кои користат најсовремена технологија го нудат истото обложувачко искуство на мобилни телефони што го доживуваат коцкарите на веб-страницата на брендот.

Како ги оценуваме и прегледуваме новите обложувалници

Следењето на случувањата во индустријата за еСпорт е од клучно значење за прегледување на новите веб-локации за обложување за да им се обезбеди на читателите информации за тоа како овие платформи се усогласуваат со трендовите и случувањата на пазарот.

Од ударни вести до податоци, обезбедувањето пристап до информации за новите платформи им помага на читателите да донесат информирани одлуки за тоа кои претпријатија ги нудат најдобрите услуги за обложување. Еве некои од критериумите што ги користиме за да ги оцениме платформите за обложување еСпорт.

Безбедност и сигурност

Веб-страниците бараат силни безбедносни протоколи за да се осигураат дека деталите за сопственикот на сметката се безбедни. Експертите во индустријата користат шифрирање, овластување со 2 фактори, барања за лозинка и други безбедносни мерки за заштита на корисничките информации. Одделенијата за внатрешна технологија често вршат проверки за да ги прегледаат трансакциите и да обезбедат дека платформата работи на највисоко безбедносно ниво.

Разновидност на пазарот за обложување

Обложувачите бараат различни начини за обложување. Од обложување на натпревари до обложување за тоа кој тим ќе заврши во првите пет, обложувањето на еСпорт станува се пософистицирано секоја година. Користејќи иновативна технологија, платформите можат ефикасно да следат различни видови облози.

Шансите за обложување

Коцкарите ги споредуваат платформите за обложување еСпорт за да ги најдат најдобрите коефициенти. Читателите може да одлучат за обложувалниците, кои постојано нудат поволни шанси за имателите на сметки преку прегледување на податоците. Потпирајќи се на експертски историски податоци, професионалните обложувачи развиваат стратегија за победа. Шансите играат витална улога во помагањето на обложувачите да се обложуваат и ефективно изберете фаворизирани тимови и индивидуални играчи.

Во живо

Со цел да се обложување на турнири, од клучно значење е коцкарите да ги гледаат натпреварите во живо. Преносот во живо им овозможува на обложувачите да го следат дејството во реално време пред да стават облог. Читајќи за можностите за пренос во живо, нашите читатели остануваат конкурентни.

Бидејќи пазарот на еСпорт продолжува со брзиот развој и иновациите, од витално значење е да останете во знаење за промените во индустријата и за платформите кои ги нудат најдобрите севкупни услуги за ентузијастите за обложување еСпорт. Нашата веб-страница обезбедува вредна услуга со следење и известување за развојот на пазарот.

Одговорно играње

Од витално значење за обложувачите е самостојно да се следат за да избегнат ризично однесување. За тинејџерите, родителското следење е од витално значење за да се обезбеди безбедност на младите. Зависноста од коцкање долго време се смета за проблем за возрасни. Меѓутоа, неодамнешните студии покажуваат дека милиони млади на возраст од 14 до 21 година се зависни од онлајн коцкање. Ова се вознемирувачки статистички податоци за пазарот на еСпорт, кој често се грижи за тинејџерите кои играат видео игри.

Родителите и старателите мора да преземат дополнителни мерки на претпазливост, како што се онлајн родителска контрола за да се осигураат дека тинејџерите си играат безбедно. За возрасни, платформите за обложување еСпорт може да обезбедат опции за откажување од игра откако ќе потрошите одредена сума пари. Упатувања до организации кои обезбедуваат помош за зависност од коцкање се нудат и на лиценцирани веб-страници за обложување еСпорт.

About the author
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
Ана Стојановска (Ana Stojanovska)
About

Ана Стојановска е динамична личност во светот на онлајн играње во Северна Македонија. Со страст кон технологијата и локалните нијанси, таа се специјализира за локализација на содржината на онлајн казина за да резонира со македонските ентузијасти.

Send email
More posts by Ана Стојановска (Ana Stojanovska)