Нови сајтови за обложување

Со глобалниот пораст на еСпорт натпреварите, спортските книги привлекуваат клиенти кои сакаат да се обложуваат на тимови и индивидуални учесници на турнирите. Имено, обложувањето на видео игри се очекува да достигне пазарна вредност од 13 милијарди долари до 2025 година. Популарноста на е-спортот предизвикува нова генерација на места за коцкање.

Компаниите користат технологија и иновации за да создадат економски можности од бумот на еСпортот. Од мобилно обложување до спортски клубови, еСпортските обложувалници создаваат нова рамка за поддршка на меѓународниот раст за ентузијастите за обложување. Еве неколку искусни брендови, кои лансираат нови веб-локации за обложување игри.

Flag

Врвни казина

mk Country FlagCheckmark

1xBet

mk Country FlagCheckmark
BonusДо 1500 € + 150 бесплатни вртења
Show less...Прикажи повеќе
Добијте го бонусот
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози
Show less...
Прикажи повеќе
 • Високо ролери казино
 • Се играше во многу земји
 • Најдобар избор на облози

Светот на е-спортот може да биде многу збунувачки за оние кои не се навикнати на него. Сепак, никој не може да негира дека е исто така многу возбудлив и интересен. Истото може да се каже и за онлајн казина.

BonusДо 600 долари
Show less...Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување
Show less...
Прикажи повеќе
 • Широк опсег на плаќања
 • 12000+ слотови
 • Достапно спортско обложување

22Bet работи од 2017 година. Таа е во сопственост на TECHSOLUTIONS NV, организација со седиште во Курасао. Благодарение на лиценцата за коцкање во Курасао, која важи до 23 ноември 2023 година, повеќето онлајн обложувачи ја сметаат за безбедна затоа што владата на Курасао е многу ценета во пејзажот за онлајн игри.

BonusДобијте го вашиот бонус за депозит од 100 €
 • Исклучителен опсег на игри за Esport
 • Голема разновидност на спортови
 • Промоции и бонуси со висока вредност
Show less...
Прикажи повеќе
 • Исклучителен опсег на игри за Esport
 • Голема разновидност на спортови
 • Промоции и бонуси со висока вредност

Loot.bet е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2016 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, Loot.bet стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

BonusДобијте до 500 € бонус за депозит
 • Промоции и бонуси со висока вредност
 • Натпревари
 • Методи за депонирање на криптовалути
Show less...
Прикажи повеќе
 • Промоции и бонуси со висока вредност
 • Натпревари
 • Методи за депонирање на криптовалути

ThunderPick е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2017 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, ThunderPick стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

Bonus100% до 100 € + 150 бесплатни вртења
 • Огромна разновидност на игри
 • Дарежливи бонуси
 • Добра поддршка за клиентите
Show less...
Прикажи повеќе
 • Огромна разновидност на игри
 • Дарежливи бонуси
 • Добра поддршка за клиентите

BetWinner е во сопственост и управуван од Marikit Holdings Limited и е основан во 2018 година. Ова ја прави страницата една од најновите на пазарот. Седиштето на компанијата исто така се наоѓа во земјата Кипар.

 • Пријателски на мобилен телефон
 • Прифатени бикоини
 • Достапна е спортска книшка
Show less...
Прикажи повеќе
 • Пријателски на мобилен телефон
 • Прифатени бикоини
 • Достапна е спортска книшка

Wazamba е веб-локација за онлајн казино и е-спорт обложување што започна со живот во 2019 година, што го прави едно од најмладите онлајн казина наоколу. Тој е лиценциран и регулиран во Курасао и е основан од Araxio Development DV, компанија која е добро позната по развојот на онлајн казина и игри. Wazamba стана познат како онлајн казино со добра репутација благодарение на широкиот опсег на достапни игри и одличниот дизајн на страницата. Сепак, тоа е ограничена веб-страница и не е достапна за играчите во доста голем број земји.

 • Бонус понуди за добредојде
 • 3500 игри
 • Достапно е инстант играње
Show less...
Прикажи повеќе
 • Бонус понуди за добредојде
 • 3500 игри
 • Достапно е инстант играње

Кога се обложувате на еСпорт, најдоброто нешто што треба да направите е да изберете провајдер на кој можете да му верувате. Обложувањето преку е-спорт преку Интернет со Nomini е добра идеја од неколку причини.

  Еспортот, како што го знаеме сега, е релативно нов, но конкурентните игри постои уште од ерата на Понг. Датира од 1972 година, годината кога беа лансирани домашните конзоли. Можете да се натпреварувате во Esports или поединечно или во тимови (мулти играчи). Професионалните гејмери развија свој вид на познати личности преку стриминг платформи како што се Твич и Јутјуб и посветија навивачки групи кои ги следат. Дали некогаш сте слушнале за League of Legends, Counter-Strike Leagues, Dota, Futsal, StarCraft или eSports Battle? Ivibet се покажа како одлична дестинација за врвни еСпорт игри.

  • Казино и спортско обложување
  • Виртуелни спортови
  • Вртења без лојалност
  Show less...
  Прикажи повеќе
  • Казино и спортско обложување
  • Виртуелни спортови
  • Вртења без лојалност

  Betmaster е интернет страница за коцкање која им служи на клиентите ширум светот обезбедувајќи им целосна платформа за обложување и избор на онлајн казино игри и алтернативи за спортско обложување.

   Мегапари е оператор на онлајн казино кој долго време им нуди онлајн казино игри и обложување со спортски книги на своите илјадници клиенти ширум светот. Ова и овозможи да стане една од најдобрите страници за обложување е-спорт. Иако веб-страницата беше основана дури во 2019 година, што ја прави релативно новодојденец во светот на онлајн обложувањето, таа брзо изгради репутација за себе како етаблиран играч.

   • Дневни Джакпот
   • Поддршка во живо достапна 24/7
   • 1000+ слот игри
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Дневни Джакпот
   • Поддршка во живо достапна 24/7
   • 1000+ слот игри

   Никогаш досега немало толку возбудливо време за онлајн обложување со е-игри, со околу 454 милиони луѓе кои гледале е-спортови во 2019 година. Се очекуваше таа публика да достигне 728,8 милиони, благодарение на врвните страници за е-спорт обложување како што е BetVictor.com. Спортската книшка ги следи своите корени уште од Виктор Чендлер во 1946 година како една од најстарите обложувалници. BetVictor се прошири за да ја лансира својата онлајн верзија во раните 2000-ти. Не треба да изненадува тоа што овие луѓе ги знаат работите во индустријата за коцкање и на тој начин можат само да им го понудат истото на играчите. Официјално регистриран во Гибралтар, BetVictor поседува лиценци за игри од Онтарио, Канада, Велика Британија и Ирска. Европското потекло може да биде голема причина поради која оваа обложувачница има многу европски лиги и неговата сеопфатна спортска книга.

   BonusДо 500 € + 200 бесплатни вртења
   • Пријателски на мобилниот телефон
   • Бонус понуди за добредојде
   • Достапна е спортска книшка
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Пријателски на мобилниот телефон
   • Бонус понуди за добредојде
   • Достапна е спортска книшка

   Од 2019 година, новоформираната веб-страница за обложување и обложување преку Интернет Rabona продолжува да обезбедува исклучителна услуга за своите клиенти, според онлајн прегледите. Со 4,8/5 и 7,6/10 од популарните страници за прегледи, спортската книшка се одвива добро во целина како популарна дестинација за ентузијасти за еспортско обложување. Управувана од Soft2bet, платформата нуди исплата од 95 проценти за некои спортови, како што се кошарката и фудбалот.

   BonusДобијте до 500 € бонус за повторно вчитување
   • 96% исплати
   • Бонус понуди
   • Пријателски на мобилен телефон
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • 96% исплати
   • Бонус понуди
   • Пријателски на мобилен телефон

   Зулабет казиното заработува име за себе на конкурентниот пазар за обложување е-спорт. Угостител за меѓународна публика, веб-страницата содржи англиски, германски и други јазици. Собирајќи угледни 3,5 од 5 ѕвезди во рецензии за казино, сајтовите за обложување е-спорт обезбедуваат постојан прилив на можности за дигитално обложување е-спорт. Zulabet нуди огромен избор на турнири и настани за обложување и привлекува глобални ентузијасти за е-спорт.

   • Пријателски на мобилен телефон
   • Одлична услуга за клиенти
   • Различни бонуси за добредојде
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Пријателски на мобилен телефон
   • Одлична услуга за клиенти
   • Различни бонуси за добредојде

   Основано во 2018 година, казиното LibraBet брзо станува омилено меѓу меѓународните корисници на спортски книги за еспортски обложувања. Привлекувајќи клиенти од целиот свет, страниците за е-спорт обложување нудат можности за обложување на некои од најпопуларните спортски и еспортски натпревари, настани и турнири во светот. Со зголемена популарност, LibraBet добива 8 од 10 ѕвезди во онлајн прегледите.

   BonusДобијте го вашиот бонус за прв депозит од 150 €
   • Најнови понудени игри
   • Дарежливи бонуси за добредојде
   • Одлична услуга за клиенти
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Најнови понудени игри
   • Дарежливи бонуси за добредојде
   • Одлична услуга за клиенти

   Казиното Малина е препознаено како еден од врвните нови играчи на пазарот за онлајн обложување е-спорт. Од 2019 година, платформата ги привлекува ентузијастите за е-спорт преку обезбедување обложување на некои од најпопуларните турнири за игри, натпревари, тимови и играчи. Малина продолжува да расте нудејќи илјадници можности за обложување на настани секој месец. Во сопственост на Araxio Development NV, лиценцата за е-игри на компанијата – бр. 8048/JAZ е овластена преку Antillephone NV

   • Неделни предизвици
   • Силна тема
   • ВИП нивоа
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Неделни предизвици
   • Силна тема
   • ВИП нивоа

   Основано во 2020 година, казиното „Бетинија“ бурно ги прифаќа обложувањата за еспорти на Интернет. Привлекувајќи глобални клиенти со широк спектар на игри, сајтовите за обложување е-спорт добиваат 4,5 од 5 ѕвезди во прегледите на интернет. Платформата работи со реномирана MGA лиценца број MGA/B2C/486/2018, која му беше издадена на сопственикот, Romix Ltd. Веб-страницата iGaming им нуди на гејмерите најдоброто од двата света, широк избор на казино игри и возбудлива палета на спортски книги можности за обложување.

   • Разиграно искуство со игри
   • 700+ игри и растење
   • Дарежлив бонус за добредојде
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Разиграно искуство со игри
   • 700+ игри и растење
   • Дарежлив бонус за добредојде

   Глобалната индустрија за онлајн игри беше проценета на 57 милијарди долари во 2021 година. Се очекува да расте со брз CAGR од 11,7% за да надмине 153 милијарди долари до 2030 година. Ова покажува колку онлајн казина и обложувалници се појавуваат секој ден. Како такво, може да биде фрустрирачки преместувањето од една обложувалница до друга, барајќи возбудливо искуство со игри. Обложувањето за е-спорт е само дел од пазарот на онлајн коцкање. Сепак, обложувањето на е-спорт добива забележлива видливост бидејќи повеќе класичните казина како Mr.play се трудат да го направат искуството уште повозбудливо за обложувачите.

   • Високи бонуси и ниски барања за обложување
   • Казино игри и спортско обложување
   • Достапна е 24/7 поддршка
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Високи бонуси и ниски барања за обложување
   • Казино игри и спортско обложување
   • Достапна е 24/7 поддршка

   Betfinal sportsbook има скоро една деценија искуство со подобрување на искуството за спортско обложување за милиони обложувачи ширум светот. Betfinal е во сопственост и управуван од Final Enterprises NV со лиценцирање од Органот за игри на среќа Курасао. Оваа страница за е-спорт обложување работи од 2013 година, давајќи и доволно време да ја подобри својата игра. Денес, сè за Betfinal има гламур на професионализам и еден тон забава.

   • Широк избор на спортско обложување
   • Резултати во живо и статистика во живо
   • Онлајн и живи казина
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Широк избор на спортско обложување
   • Резултати во живо и статистика во живо
   • Онлајн и живи казина

   Како една од најстарите обложувалници за е-спорт во Источна Европа, Parimatch нуди онлајн обложување еСпорт услуги во Белорусија, Кипар, Русија и Казахстан, според Bookmaker.bet. Од 2000 година, онлајн присуството на веб-локацијата продолжи да ги ангажира љубителите на еСпортовите во регионот.

   • Широк опсег на слотови
   • Прифаќа крипто
   • Пријателски за мобилни телефони
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Широк опсег на слотови
   • Прифаќа крипто
   • Пријателски за мобилни телефони

   Лансирана во 2020 година, Paripesa е една од најновите веб-локации што има извонредно искуство за обложување е-спорт, според онлајн прегледите. Обезбедувајќи услуги за обложување на е-спорт во Африка, Азија и Европа, страницата за обложување е-спорт нуди широк спектар на можности за обложување.

   Bonus100% до 100 €
   • Висок опсег на земји
   • Одлична спортска селекција
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Висок опсег на земји
   • Одлична спортска селекција

   Од 2015 година, Хелабет им донесе можности за обложување на глобалните обложувачи и еСпортски обложувалници во форма на онлајн дигитална забава. Со руско потекло, на Сајтови за обложување еСпорт првично доби лиценца за Курасао и се прошири во Азија, Европа и Африка. Сајтот за онлајн обложување Helabet има пристоен рејтинг со 7/10 позитивни критики за веб-страницата онлајн.

   • Голема разновидност на спортови
   • Промоции и бонуси со висока вредност
   • Обложување со спортски настани
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Голема разновидност на спортови
   • Промоции и бонуси со висока вредност
   • Обложување со спортски настани

   Новата спортска книшка на блокот, N1Bet, нуди можности за обложување е-спорт со силна листа на опции за обложување. Од 2021 година, сајтовите за е-спорт обложување на компанијата се натпреваруваат со главните играчи. Управуван од Dama NV и лиценциран од Curacao Gaming, обложувалницата за е-спорт се фокусира на локалните пазари. Неговата глобална експанзија на различни територии им овозможува на играчите да се обложуваат на видео игри во различни региони и различни јазици.

   BonusДобијте ја вашата понуда за добредојде од 200 €
   • Голема разновидност на спортови и еспорти
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Голема разновидност на спортови и еспорти

   Од 2007 година, Leon.bet обезбедува асортиман на дигитална забава, како што се интерактивни игри и можности за обложување еСпорт. Веб-страниците за обложување еСпорт на компанијата нудат извонредно искуство со игри со возбудата на обложувањето во живо. Веб-страницата за обложување има своја оценка со просечна до подобра оценка од просечната на веб-страниците за преглед. Имплементирајќи ги најдобрите практики во индустријата, платформата продолжува да расте во популарност со многу повторливи клиенти кои уживаат во нејзините различни опции за игри.

   • Казино за спортско обложување
   • Широк спектар на софтвери
   • Високи бонуси
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Казино за спортско обложување
   • Широк спектар на софтвери
   • Високи бонуси

   Иако е-спортот не секогаш имал исто влијание врз животите на обложувачите како сега, тие секогаш привлекувале восхит. Со зголемувањето на популарноста на Esports, растеше и околината. Еспортските обложувања брзо се здобија со популарност и продолжија да растат во популарноста заедно со Esports воопшто.

   • Широк избор на игри
   • Опции за плаќање Sofort и Crypto
   • ВИП услуга
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Широк избор на игри
   • Опции за плаќање Sofort и Crypto
   • ВИП услуга

   Новата спортска книга на мрежата Zodiacbet ги привлекува локалните, регионалните и меѓународните ентузијасти за е-спорт да го искусат веб-локацијата онлајн опции за обложување е-спорт. Од 2020 година, Zodiacbet работи под лиценца број 8048/JAZ2010-010, која Antillephone NV му ја издаде на сопственикот на веб-страницата, Bellona NV.

   • Нуди спортско обложување
   • Прифаќа сигурни плаќања
   • 24/7 поддршка
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Нуди спортско обложување
   • Прифаќа сигурни плаќања
   • 24/7 поддршка

   SilverPlay е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2021 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, SilverPlay стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

   Bonus100% до 300 € + 50 бесплатни вртења
   • Голема разновидност на методи за депонирање
   • Ексклузивни бонуси
   • Големи шанси за еспорт
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Голема разновидност на методи за депонирање
   • Ексклузивни бонуси
   • Големи шанси за еспорт

   CyberBet е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2015 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, CyberBet стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

   • 24/7 Повеќејазичен разговор во живо
   • Мобилни пријателски игри
   • Повеќе опции за плаќање
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • 24/7 Повеќејазичен разговор во живо
   • Мобилни пријателски игри
   • Повеќе опции за плаќање

   Arlekin Casino е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2021 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, Arlekin Casino стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

   Show less...Прикажи повеќе
   • Разговорот во живо е отворен 24/7
   • Многу различни промоции
   • Мобилна апликација
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Разговорот во живо е отворен 24/7
   • Многу различни промоции
   • Мобилна апликација

   Roku Casino ги поздравува обложувачите на еСпортови со исклучителен дизајн, реагирање на мобилни уреди и ограничена, но конкурентна колекција на акции за обложување еСпорт. И покрај својата младост во споредба со своите конкуренти, Roku се гордее со својата долгорочна визија.

   • Безбедна платформа
   • Дарежливи бонуси
   • Брза исплата
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Безбедна платформа
   • Дарежливи бонуси
   • Брза исплата

   Ditobet е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2021 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, Ditobet стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

   • Неограничено враќање на готовина
   • Неделно извлекување на среќа до 100.000 долари
   • Единствена азиска платформа со табела наменета за игри за еволуција
   Show less...
   Прикажи повеќе
   • Неограничено враќање на готовина
   • Неделно извлекување на среќа до 100.000 долари
   • Единствена азиска платформа со табела наменета за игри за еволуција

   Лас Вегас порано беше познат како дом на коцкањето. Денес, играчите ширум светот можат да се натпреваруваат во секое време од денот преку обложување е-спорт и онлајн казина. Во Сингапур, една таква страница за обложување е-спорт која добива значителен озлогласеност е Maxim88. Играчите во Малезија и Сингапур можат лесно и удобно да се обложуваат на е-спорт на оваа страница. Основан во 2006 година, Maxim88 одржува долга евиденција за реномирана етика на игри што им се допаѓа на обложувачите. Работи под лиценца на Philippine Amusement and Gaming Corporation (PAGCOR).

   BonusДо 100% + 500 бесплатни вртења
   Show less...
   Прикажи повеќе

    Fresh Casino е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2018 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, Fresh Casino стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

    BonusДо 100% + 500 бесплатни вртења
    Show less...
    Прикажи повеќе

     Jet Casino е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2020 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, Jet Casino стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

     Show less...Прикажи повеќе
     Show less...
     Прикажи повеќе

      1Bet е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2011 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, 1Bet стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

       Jupi Casino е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2021 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, Jupi Casino стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

        PalmSlots Casino е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2022 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, PalmSlots Casino стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

         1goodbet е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2021 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, 1goodbet стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

          Justbit е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2021 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, Justbit стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

           FreshBet е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2019 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, FreshBet стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

           • Повеќе опции за плаќање
           • Достапна е 24/7 поддршка
           • Разновидност на игри
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • Повеќе опции за плаќање
           • Достапна е 24/7 поддршка
           • Разновидност на игри

           Која е разликата помеѓу просечен обложувач и најдоброто што индустријата може да го понуди? Најдобрата спортска книшка ќе ги израдува обложувачите и постојано ќе ја одржува таа серија. Ова е нешто што Zotabet се стреми да го направи, што може да се види од искуството со игри и како страницата се справува со своите клиенти.

           BonusБонус за добредојде 100% до 150 €
           • Спортско обложување и е-спорт
           • Сите ваши омилени игри
           • Дарежлив бонус за добредојде
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • Спортско обложување и е-спорт
           • Сите ваши омилени игри
           • Дарежлив бонус за добредојде

           Откако онлајн обложувањето стана познато име, секојдневно се објавуваат нови спортски книги. Тие нудат удобна опција за обложување на локации за физички обложување. BetiBet е релативно нов букмејкер и онлајн казино што започна во 2022 година. BetiBet нуди широк спектар на спортски и еспортски маркетинг обложување. Играчите можат да ги следат сите тековни настани од почетната страница за спортски книги. BetiBet неодамна лансираше мобилна апликација која нуди поперсонализирано искуство. Сајтот е оптимизиран за да обезбеди одлична веб-платформа за сите мобилни обложувачи кои не претпочитаат мобилни апликации. Работи непречено на повеќето веб-прелистувачи, и на десктоп и на мобилни уреди.

           Bonus100% до 6000 BRL
           • Врвно спортско обложување
           • Достапни се еспорти
           • Крипто-пријателски
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • Врвно спортско обложување
           • Достапни се еспорти
           • Крипто-пријателски

           Бумот на еспортската индустрија го бележи порастот на еспортските обложувања во изминатата деценија. Индустријата се диверзифицираше и порасна, а нејзиниот годишен приход се предвидува да достигне над 2 милијарди американски долари во 2023 година. CopaGolBet е една од неодамнешните сајтови за е-спорт лансирани во 2022 година. Цели е на бразилскиот пазар откако тој експлодираше во последниве години. Тоа им овозможува на сите бразилски обложувачи кои имаат пристап до интернет да се обложуваат на бројни натпревари за е-спорт, како што се Counter-Strike:Global Offensive (CS:GO), DOTA 2, Rainbow Six Siege и League of Legends (LoL).

           • Неделни бонуси
           • 24/7 корисничка поддршка
           • Достапно спортско обложување
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • Неделни бонуси
           • 24/7 корисничка поддршка
           • Достапно спортско обложување

           Cetus Games е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2022 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, Cetus Games стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

           Bonus100% до 500 долари
           • Голем избор на игри
           • Локални начини на плаќање
           • 24/7 корисничка поддршка
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • Голем избор на игри
           • Локални начини на плаќање
           • 24/7 корисничка поддршка

           bet O bet е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2020 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, bet O bet стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

           Bonus100% до 1000 €
           • Дом на водечки провајдери на софтвер
           • Разговорот во живо е отворен 24/7
           • Мобилен пријателски дизајн
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • Дом на водечки провајдери на софтвер
           • Разговорот во живо е отворен 24/7
           • Мобилен пријателски дизајн

           Многу сајтови за коцкање ветуваат епско и возбудливо искуство, но малкумина го исполнуваат тоа ветување. Сепак, Rolletto ја подобри својата стратегија за игри за да им обезбеди неограничена забава на играчите. На Rolletto.com, обложувачите секогаш имаат на што да очекуваат – возбудливото искуство со игри, дебела проверка од бонуси и промоции надвор од овој свет и сеопфатна листа на игри од обложувалницата.

           • 28 SGD бонус без депозит + 300 SGD при регистрација
           • Дневни џекпот за казино во живо и слотови
           • Неделен бонус за спасување од 500 SGD
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • 28 SGD бонус без депозит + 300 SGD при регистрација
           • Дневни џекпот за казино во живо и слотови
           • Неделен бонус за спасување од 500 SGD

           GemBet е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2020 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, GemBet стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

           BonusДо 150% бонус + 200 бесплатни вртења
           Show less...Прикажи повеќе
           • 24/7 поддршка за разговор во живо
           • Брза регистрација / брз депозит
           • Разновидни нови и класични игри
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • 24/7 поддршка за разговор во живо
           • Брза регистрација / брз депозит
           • Разновидни нови и класични игри

           Richy е исклучителен провајдер за е-спорт, високо препорачлив поради неговата доверливост и извонредна услуга. Како долгогодишна опција Е-спортови , овој провајдер заработи солидна репутација меѓу гејмерите од нејзиното основање во 2022 . Со посветеност на извонредноста и посветеност на обезбедување на најдоброто можно е-спорт искуство, Richy стана врвен избор за гејмерите ширум светот.

           • Нежна тема
           • Наградувано казино
           • Ексклузивни слотови
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • Нежна тема
           • Наградувано казино
           • Ексклузивни слотови

           Г-дин Грин е платформа за спортско обложување фокусирана на зелени игри. Основана во 2007 година и првпат лансирана во 2008 година, спортската книшка е лиценцирана од Комисијата за коцкање на Обединетото Кралство и Органот за игри на среќа на Малта.

           • Спортска книшка
           • Голем избор на игри
           • Чести промоции
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • Спортска книшка
           • Голем избор на игри
           • Чести промоции

           Кога ќе го слушнете името на казиното како „Energy Casino“, вашата прва мисла може да биде дека треба да го врзете безбедносниот појас и да се подготвите за авантура со високи октани. Таа брза возбуда е она што Energy има за цел да го направи со спроведувањето на нивните дневни турнири, постојаните промоции и програмата за награди EnergyPoints.

           • Брзи повлекувања
           • Широк спектар на игри
           • Ретробет во понуда
           Show less...
           Прикажи повеќе
           • Брзи повлекувања
           • Широк спектар на игри
           • Ретробет во понуда

           ComeOn Casino е големо име во индустријата за коцкање, кое постои веќе околу две децении. Веб-страницата е основана во 2003 година во Велика Британија и значително еволуираше со текот на времето.

           Прикажи повеќе
           Show less
           Еспортски платформи

           Еспортски платформи

           Неодамна се приклучи извршниот директор на FansUnite, Скот Бартон на Канада Одборот на Здружението за игри. Како извршен директор, тој ги надгледува деловните операции и развојот за лиценцирање на игри и еСпорт обложување. Од започнување турнири до истражување на блокчејн технологија за еСпорт обложување, FansUnite е на најсовремена. Оператор на онлајн казино за врвни еСпортови, технологија и содржини за игри, FansUnite обезбедува клучни партнерства и се фокусира на спортот и забавата управувана од технологијата.

           Со обезбедување на законски можности за онлајн игри во спортот, казината и еСпортот, брендот остава свој белег во индустријата. Компанијата ја користи моќта на интернетот за да го подобри само обложувањето за еСпортови, од социјални обложувања до спортски книги.

           Иако FansUnite е искусен бренд, неговото неодамнешно спојување во 2020 година со Askott Entertainment предизвикува нови области на развој за ентузијастите за еСпортови, вклучително и нови веб-страници. Организацијата е лиценцирана на повеќе локации, вклучувајќи ги Малта, Островот Ман и Обединетото Кралство.

           Од 2018 година, FanDuel е признат провајдер за обложување еСпорт. Добро позната по својот договор за обложување со големи спортски организации, како што е НБА, компанијата го прошири спортското и еСпортското обложување. Само во Њујорк, даночните приходи од онлајн спортско обложување може да пораснат и до 500 милиони долари до 2025 година, поттикнати од експанзивната база на клиенти на FanDuel.

           Секоја нова мобилна компанија за спортско обложување што ќе склучи договор со државата Њујорк ќе плати данок од 51 отсто на бруто приходот. Во 2019 година, FanDuel беше првиот оператор кој понуди обложување на натпревари за еСпорт во САД Како што се шири бизнисот, лансираше нови веб-страници за еСпорт.

           Еспортски платформи
           Придобивките од новите сајтови за обложување

           Придобивките од новите сајтови за обложување

           Поголеми бонуси и промоции

           Новите еСпортски обложувалници нудат низа бонуси и промоции за да привлечат нови клиенти. Како и казината, веб-страниците за еСпорт привлекуваат обложувачници со големи бонуси за добредојде. Популарен е и стандарден за повеќето онлајн обложувалници за еСпорт. По уплатата, новиот сопственик на сметка добива пари за обложување од куќата. Обично, поттикот им овозможува на играчите да научат како да се обложуваат пред да потрошат лични средства.

           На бонус за добредојде го мами обложувачот да продолжи да се обложува на еСпортските платформи за обложување, претворајќи ги во долгорочен клиент. Бонусите обично доаѓаат со одредби. Обложувачите мора да ги прочитаат ситните букви пред да положат чамец со готовина, надевајќи се на соодветен бонус. Бонусите обично се ограничуваат за да се заштити куќата. Може да се применуваат и други ограничувања, како што е минималниот услов за обложување пред да се повлечат добивките.

           Облози без ризик

           Обложувањето без ризик изгледа речиси премногу добро за да се верува. Меѓутоа, за да привлечат нови клиенти, некои еСпортски установи нудат бесплатно обложување. На пример, ако играчот се обложи со 10 долари, тој може да добие дополнителен влог од 5 долари. Платформата може да постави совпаѓачки облог со друга игра.

           На пример, ако обложувачот стави облог од 40 долари на League of Legends, тој може да добие бесплатен облог од истиот износ на друг популарен турнир за видео игри за еСпорт. Овие бесплатни облози без ризик им овозможуваат на новите корисници да уживаат во обложувањето и да ги научат правилата на играта.

           Бонусите за акумулатор

           Обложувачите може да добијат бонуси врз основа на бројот на облози. Со тоа што им дава поттик на коцкарите за секој нов облог, куќата го мами обложувачот да учествува во акумулаторите. Процентите на бонуси може да се разликуваат, во зависност од платформата за обложување еСпорт.

           Начини за плаќање

           Од PayPal до Bitcoin, голем број на начини на плаќање се достапни за обложувачите на еСпорт. Кога коцкар планира да обложи голема сума пари, тој избира сигурна финансиска платформа. ЕСпортските обложувалници имаат договор со добро почитувани даватели на плаќања. Некои популарни начини на плаќање вклучуваат MasterCard или Visa кредитни картички и PayPal.

           Како што коцкањето со еСпорт се шири низ целиот свет, расте бројот на начини на плаќање преку Интернет за обложување еСпорт. Банкарските трансфери и дигиталните паричници се натпреваруваат со традиционалните начини на плаќање, како што се банкарските трансфери, за да обезбедат услуги за пренос на плаќање за депозити и повлекувања за обложување еСпорт.

           Атрактивни шанси

           Обложувачите секогаш претпочитаат поволни коефициенти. Обложувањето ESports обезбедува три типа шанси, вклучувајќи фракционо, децимално и американски. За обложувалниците кои пишуваат децимални коефициенти користејќи децимали, како што е 1,50, приносите на победникот се добиваат од множење на облогот со децимален број. На пример, обложувач кој обложува 10 долари ќе добие 15 долари на облог со коефициент 1,50. Обложувачот добива добивка од 5 долари на добивка од 15 долари.

           Шансите во фракциони форми, како што е 3/1, му даваат на обложувачот профит врз основа на 1-виот број. На пример, за секој облог од 10 долари со коефициент 3/1, обложувачот заработува 30 долари, плус облогот од 10 долари за вкупно враќање од 40 долари. Американските коефициенти вклучуваат знак минус за фаворизираниот тим и знак плус за тимот со помала веројатност да победи. Бројот што следи по симболот е показател за можната добивка на облог од 100 долари. Обложувачите во еспорт ширум светот бараат најповолни шанси за да освојат што е можно повеќе пари.

           Колекција на игри

           Конкуренција помеѓу Веб-страници за обложување еСпорт е жесток. Затоа, робусната колекција на игри може да помогне да се привлечат коцкари. Некои популарни сајтови се фокусираат само на една одредена игра, како Лига на легенди. Некои веб-локации за обложување формираат ексклузивни партнерства со одредени брендови за игри.

           Други нудат различни избори за натпревари и турнирски избори за коцкарите да стават облог. Колекцијата на игри е еден од најважните аспекти за привлекување нови и искусни обложувачи во еСпортска обложувалница.

           Иновативни технологии

           Новите технологии за еСпорт обложување му обезбедуваат на секој обложувач беспрекорно искуство. Од блокчејн технологија до инстант генератори на коефициенти, компаниите истражуваат нови и иновативни начини за следење на натпревари, турнири и облози.

           Обложувањето на конкретни резултати, како на пример кои учесници во играта ќе завршат на првите места, е поттикнато од новите достигнувања. Од обложување до плаќања, онлајн технолошките иновации им го олеснуваат ефикасното функционирање на еСпорт платформите.

           Поддршка со голема реакција

           Со милиони коцкари на интернет, поддршката е од суштинско значење за да се обезбедат задоволни клиенти. Платформите користат различни методи за да им овозможат на клиентите да комуницираат со онлајн поддршката. Со поддршка за разговор, обложувачот може да поднесе прашање преку chatbox и да разговара со претставник за услуги на клиентите во реално време.

           Некои платформи нудат деноноќна услуга за клиенти преку телефонски број 800. Поддршката за е-пошта им овозможува на коцкарите да поднесат барање и да добијат одговор во рок од 24 часа. Највисоките платформи за обложување еСпорт ги нудат сите овие опции за посетителите на веб-локациите кои имаат прашања.

           Мобилни апликации

           Корисниците на мобилни телефони предизвикуваат раст во еСпорт коцкањето. Милиони коцкари се обложуваат со паметни телефони. За компаниите, од суштинско значење е да се пласираат на овој важен пазарен сегмент и да се обезбедат робусни мобилни решенија. Платформите за обложување кои користат најсовремена технологија го нудат истото обложувачко искуство на мобилни телефони што го доживуваат коцкарите на веб-страницата на брендот.

           Придобивките од новите сајтови за обложување
           Како ги оценуваме и прегледуваме новите обложувалници

           Како ги оценуваме и прегледуваме новите обложувалници

           Следењето на случувањата во индустријата за еСпорт е од клучно значење за прегледување на новите веб-локации за обложување за да им се обезбеди на читателите информации за тоа како овие платформи се усогласуваат со трендовите и случувањата на пазарот.

           Од ударни вести до податоци, обезбедувањето пристап до информации за новите платформи им помага на читателите да донесат информирани одлуки за тоа кои претпријатија ги нудат најдобрите услуги за обложување. Еве некои од критериумите што ги користиме за да ги оцениме платформите за обложување еСпорт.

           Безбедност и сигурност

           Веб-страниците бараат силни безбедносни протоколи за да се осигураат дека деталите за сопственикот на сметката се безбедни. Експертите во индустријата користат шифрирање, овластување со 2 фактори, барања за лозинка и други безбедносни мерки за заштита на корисничките информации. Одделенијата за внатрешна технологија често вршат проверки за да ги прегледаат трансакциите и да обезбедат дека платформата работи на највисоко безбедносно ниво.

           Разновидност на пазарот за обложување

           Обложувачите бараат различни начини за обложување. Од обложување на натпревари до обложување за тоа кој тим ќе заврши во првите пет, обложувањето на еСпорт станува се пософистицирано секоја година. Користејќи иновативна технологија, платформите можат ефикасно да следат различни видови облози.

           Шансите за обложување

           Коцкарите ги споредуваат платформите за обложување еСпорт за да ги најдат најдобрите коефициенти. Читателите може да одлучат за обложувалниците, кои постојано нудат поволни шанси за имателите на сметки преку прегледување на податоците. Потпирајќи се на експертски историски податоци, професионалните обложувачи развиваат стратегија за победа. Шансите играат витална улога во помагањето на обложувачите да се обложуваат и ефективно изберете фаворизирани тимови и индивидуални играчи.

           Во живо

           Со цел да се обложување на турнири, од клучно значење е коцкарите да ги гледаат натпреварите во живо. Преносот во живо им овозможува на обложувачите да го следат дејството во реално време пред да стават облог. Читајќи за можностите за пренос во живо, нашите читатели остануваат конкурентни.

           Бидејќи пазарот на еСпорт продолжува со брзиот развој и иновациите, од витално значење е да останете во знаење за промените во индустријата и за платформите кои ги нудат најдобрите севкупни услуги за ентузијастите за обложување еСпорт. Нашата веб-страница обезбедува вредна услуга со следење и известување за развојот на пазарот.

           Како ги оценуваме и прегледуваме новите обложувалници
           Одговорно играње

           Одговорно играње

           Од витално значење за обложувачите е самостојно да се следат за да избегнат ризично однесување. За тинејџерите, родителското следење е од витално значење за да се обезбеди безбедност на младите. Зависноста од коцкање долго време се смета за проблем за возрасни. Меѓутоа, неодамнешните студии покажуваат дека милиони млади на возраст од 14 до 21 година се зависни од онлајн коцкање. Ова се вознемирувачки статистички податоци за пазарот на еСпорт, кој често се грижи за тинејџерите кои играат видео игри.

           Родителите и старателите мора да преземат дополнителни мерки на претпазливост, како што се онлајн родителска контрола за да се осигураат дека тинејџерите си играат безбедно. За возрасни, платформите за обложување еСпорт може да обезбедат опции за откажување од игра откако ќе потрошите одредена сума пари. Упатувања до организации кои обезбедуваат помош за зависност од коцкање се нудат и на лиценцирани веб-страници за обложување еСпорт.

           Одговорно играње

           Врвни казина

           РангCasinoBonusRating
           11xBetДо 1500 € + 150 бесплатни вртења9.2
           222BETДо 600 долари8.7
           3Loot.betДобијте го вашиот бонус за депозит од 100 €9.2
           4ThunderPickДобијте до 500 € бонус за депозит9.2
           5Betwinner100% до 100 € + 150 бесплатни вртења8.91
           6Wazamba8.5
           7Nomini8.3
           8Ivibet8
           9Betmaster8.99
           10Megapari8.56

           Не пропуштајте ги овие понуди за бонус

           1xBet
           1xBet
           Начини на депонирање
           SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
           Добијте го бонусот1xBet рецензија
           22BET
           22BET
           Начини на депонирање
           SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
           Добијте го бонусот22BET рецензија
           Loot.bet
           Loot.bet
           100 € бонус за депозит
           Начини на депонирање
           SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
           Добијте го бонусотLoot.bet рецензија
           Close