Обложувалниците за е-спорт прифаќаат Visa

Visa е електронски систем за трансфер на средства што ги олеснува лесните трансакции помеѓу банките, трговците, потрошувачите и банкарските институции. Таа е една од најзгодните опции за дигитално плаќање што се користи низ целиот свет. Дури и лиценцираните обложувалници ја користат Visa како метод за депонирање благодарение на повеќекратните слоеви на заштита.

Некои од најдобрите обложувалници даваат специјални бонуси на играчите кои користат Visa на нивниот прв депозит. Коцкарите исто така можат да го користат за да ги повлечат своите добивки без доплата. Овој водич дава позадина за овој банкарски метод, како да се користи и неговите добрите и лошите страни. Исто така, најдете ги нашите најдобри избори за казина што прифаќаат депозити на Visa.

Обложувалниците за е-спорт прифаќаат Visa
За Виза

За Виза

Visa International Service Association е основана во 1958 година во Фресно, Калифорнија, од страна на Банката на Америка (BofA). Над 20.000 финансиски институции имаат дозвола да издаваат Visa картички под нивните имиња. Ова ја прави Visa вториот најпопуларен начин на плаќање со картичка, по UnionPay. Тоа се случи кога BofA лансираше кредитни картички за потрошувачите и трговците од средната класа во САД.

Во 1974 година, тие ја проширија услугата на други континенти и воведоа Visa дебитна картичка во 1975 година. Регионалните претпријатија ширум светот ги здружија силите за да ја формираат Visa Inc, која беше прогласена за јавно претпријатие во 2008 година во една од најголемите ИПО досега.

Дали е популарна Visa? Кои се опциите за плаќање?

Денес, Visa ги нуди своите услуги преку картички, мобилни уреди и компјутери во над 200 земји. Банките-членки издаваат Visa картички со свои услови, на пр., каматни стапки и годишен надомест. Тие, исто така, можат да контактираат со трговците со барања за плаќање за купување на Visa. Неговата универзална корисност го прави опција за љубителите на казино.

Клиентите со кредитни картички, дебитни картички и припејд картички означени со Visa, можат да финансираат облози за е-спорт Visa за неколку минути. Можете лесно да најдете онлајн казино што го прифаќа овој метод од нашата листа. Сè што ви треба е да ги внесете информациите за картичката и безбедносната шифра.

За Виза
Користење на Visa во онлајн обложувалници

Користење на Visa во онлајн обложувалници

Проверете дали сте избрале реномирана онлајн казино, а потоа продолжете да се регистрирате бесплатно. Можете да управувате со вашите средства со апликација за мобилно банкарство дизајнирана експлицитно за Visa. Апликацијата е директно поврзана со вашата банкарска сметка. За да играте е-спорт со Visa, треба да додадете пари на вашата сметка во казино, а тоа треба да потрае неколку едноставни чекори.

Потребен ви е 16-цифрен број на картичка, име, CVV код и датум на истекување за да го направите првиот депозит. Информациите се зачувани на страницата за казино, така што не треба да ги давате секогаш кога сакате да го зголемите банкротот.

Како да направите депозит со Visa

Еве ги чекорите за да направите брз депозит.

 • Најдете го делот за благајна на букмејкерот
 • Изберете Visa како претпочитан начин на плаќање
 • Внесете ги информациите за картичката и колку да префрлите
 • Пополнете ги безбедносните детали и потврдете ја трансакцијата со единствен код што се испраќа по пошта или текстуална порака

Дневните ограничувања на Visa картичките имаат за цел да ја подобрат безбедноста и да спречат измами. Ако користите Visa дебитна картичка, проверете го максималниот износ што можете да го префрлите онлајн од вашата банка. Повеќето дебитни картички им дозволуваат на сопствениците на картички да користат до 1.000 долари дневно.

Користење на Visa во онлајн обложувалници
Како да направите повлекување со Visa

Како да направите повлекување со Visa

Многу обложувалници ја поддржуваат Visa за исплати. На тој начин, не треба да се грижите за користење на друга опција ако ја имате Visa како претпочитан начин на депозит. Со неговите високи безбедносни стандарди, ќе добивате средства без да ги загрозите вашите доверливи податоци. Пред да побарате исплата, проверете дали името на вашата Visa картичка се совпаѓа со името на вашата сметка во казино.

Исто така, потврдете од давателот на издавачот на вашата картичка дали вашата Visa картичка се квалификува да прима плаќања од платформи за коцкање. Најдобрите казина за еспорти Visa едвај наплаќаат од клиентите за повлекување. Тие може да побараат дополнителни документи за да го потврдат вашиот идентитет за безбедносни цели.

 • Најавете се на вашата сметка во казино
 • Одете до страната на благајната
 • Од списокот на банкарски методи, изберете Виза за уплата
 • Внесете ги добивките што сакате да ги откупите
 • Следете ги инструкциите за да го потврдите вашиот идентитет

Казината за виза обично ги одобруваат барањата за повлекување во рок од 48 часа. Може да поминат еден до пет работни дена за парите да се одразат на вашата кредитна картичка Visa. Повлекувањата од казиното може да започнат од 20 до над 5.000 долари, но ВИП сметките уживаат повисок лимит за повлекување. Повлекувањето на вашиот паметен телефон е многу полесно ако играте во мобилно казино.

Како да направите повлекување со Visa
Добрите и лошите страни со Visa

Добрите и лошите страни со Visa

Познавањето на придобивките и недостатоците од користењето Visa картички во казино е од клучно значење за одговорното коцкање. Мора да бидете внимателни кога користите Visa кредитна картичка за да избегнете да западнете во циклус на долг. Но, Visa дебитните и припејд картичките се многу побезбедни бидејќи нема да акумулирате заеми. За среќа, Visa ви овозможува да ги следите вашите онлајн трошоци со месечен извод.

Добрите

 • Visa има некои од најсилните безбедносни протоколи
 • Депозитите се инстант и бесплатни
 • Широко прифатен во повеќето онлајн обложувалници
 • Еден од најлесните начини на плаќање
 • Виза е подобна за поголеми бонуси во некои казина

Конс

 • Повлекувањето на визите не е најбрзо
 • Некои казина одбиваат Visa картички од одредени земји
 • Потребно е внесување на детали за картичката и вашето вистинско име
Добрите и лошите страни со Visa
Процес на отворање виза сметка

Процес на отворање виза сметка

Бидејќи само финансиските институции даваат Visa картички, треба да отворите штедна или тековна сметка пред да аплицирате за една. Повеќето банки прифаќаат онлајн апликации на нивните официјални веб-страници. Ако веќе имате сметка во банката, имате само неколку чекори за да имате сметка на Visa. Документацијата е задолжителна за усогласеност со KYC. Општо земено, апликантите мора да имаат 18 години и повеќе за да добијат сметки на Visa.

Процес на отворање виза сметка
Како да поставите сметка на Visa

Како да поставите сметка на Visa

Посетете ја вашата банка лично или официјалниот веб-портал за да ги поднесете вашите апликации. Ти треба:

 • Доказ за идентитет (Национална лична карта)
 • Моментална адреса
 • Фотографии со големина на пасош

Проверете кај вашиот банкарски оператор за да видите дали му се потребни дополнителни документи. Повеќето банки имаат годишен надоместок за одржување на вашата сметка во Visa. Ако сте ја избрале Visa како начин на плаќање за коцкање, дознајте колку трансакции може да вршите месечно за да избегнете дополнителни трошоци. Нема да привлечете камата или надоместоци за одложено плаќање за финансирање на сметка во казино кога користите дебитна картичка.

Одбитоците се прават директно од вашата банкарска сметка. Сепак, кредитот за Visa доаѓа со камата, која мора да ја платите навреме за да избегнете казни. За да бидете на безбедна страна, аплицирајте за меѓународна Visa картичка за да можете да пристапите до вашите пари и да продолжите да обложувате кога сте надвор од вашата матична земја.

Како да поставите сметка на Visa
Опции за поддршка на клиентите за виза

Опции за поддршка на клиентите за виза

Понекогаш, ви требаат повеќе информации за сметката на вашата Visa картичка. Можете да ги најдете деталите за контакт на давателот на задната страна на картичката, официјалната страница, изјавата на Visa или е-поштата од банката што ја издава. Најпопуларните опции за да стапите во контакт со одделот за грижа за корисници се:

 • Е-пошта
 • Систем за разговор
 • Телефонски број
 • Дел ЧПП
 • Онлајн центар за поддршка

Вашата е-пошта може да потрае околу 48 часа за да добиете одговор. Достапниот телефонски број обично е бесплатен, и можете директно да разговарате со претставник на Visa. Пред да се јавите или да испратите е-пошта, проверете го центарот за поддршка каде што клиентите објавуваат прашања во врска со Visa картичките. Во делот ЧПП, ќе најдете ажурирани упатства за користење на Visa.

Опции за поддршка на клиентите за виза