Обложувалниците за е-спорт прифаќаат Solana

Онлајн обложувалниците за еСпорт со Солана се меѓу најбараните обложувалници. Во овој водич, дознајте повеќе за овој крипто, неговата позадина, популарноста, како да го користите, добрите и лошите страни и многу повеќе. Несомнено, криптовалутата е меѓу најзначајните работи што се случуваат на сцената за обложување еСпорт, менувач на играта. Трендовите покажуваат дека многу ентузијасти за обложување еСпорт ги фаворизираат криптовалутите пред валутата фиат.

Причината за популарноста на крипто во обложувањата со еСпорт е првенствено еСпортот и екосистемот на блокчејн кој се карактеризира со младата популација која знае за технологија, особено Gen Z, која има незаситен апетит за нови трендови. Денес, онлајн обложувањето еСпорт со Солана е начин да се оди.

Дали Солана е популарен метод за депозит?

Дали Солана е популарен метод за депозит?

Солана е блокчејн со високи перформанси што користи механизми за консензус за доказ за удел и „доказ за историја“. Развиена и основана во 2021 година од Solana Labs & Solana Foundation, нејзината родна валута е SOL. Додека е со седиште во Сан Франциско, тој е популарен ширум светот. Солана е еден од најпопуларните криптови во обложувачката сцена од повеќе причини.

Прво, трансакциите се брзи. Љубителите на обложување можат да влезат во играта речиси веднаш. Повлекувањата исто така се обработуваат побрзо се додека играчите го исполниле прагот за повлекување поставен од обложувалницата за еспорт.

SOL е исто така омилен во електронското спортско обложување бидејќи инфраструктурата на блокчејнот е безбедна благодарение на механизмите за консензус на PoH и PoS. Друга предност на SOL се достапните такси за трансакции во споредба со другите криптови. Инфраструктурата на блокчејнот му овозможува на обложувачите да им нуди ниски такси за трансакции и сепак да остане во живот.

Крипто, исто така, поддржува десетици паричници, вклучувајќи ги и Binance, Bittrex, Coinbase, Kraken, Coin 98, Atomic, Ledger Nano S, Ledger Nano X, Zelcore и Exodus, меѓу другите паричници.

И на крај, SOL е една од најперспективните криптовалути за инвестирање денес. Неговата ефикасност, стабилност и ниските надоместоци ја прават една од најдобрите долгорочни инвестиции за обложувачите и операторите.

Дали Солана е популарен метод за депозит?
Како да направите депозит со Солана

Како да направите депозит со Солана

Депонирањето со Солана е прилично едноставно. Првиот чекор е да ја пронајдете најдобрата обложувалница за е-спорт со SOL. За среќа, обложувачите не мора да се занимаваат со кревање тешки товари, бидејќи сајтовите наведени на оваа страница се доволни.

Откако ќе се решите за тој обложувач со оваа крипто, следете ги чекорите подолу.

Користење на Солана во обложувалниците на онлајн Esport

 • Регистрирајте сметка и пополнете го делот за профил
 • Одете до делот за банкарство или благајна и изберете Solana како претпочитан начин на депозит
 • Копирајте ја адресата за испраќање на Солана на страницата. Ако не е достапно, распрашајте се со поддршка за корисници
 • Најавете се на паричникот на SOL или сметката за размена и проверете дали е финансиран
 • Изберете ја опцијата „Испрати“ и внесете ја адресата за испраќање на Солана на обложувалницата
 • Внесете го износот за испраќање и завршете го плаќањето

На депозитите на Солана им треба нешто помеѓу пет и 10 минути за да се одрази на страната на обложувалникот и, на крајот, на сметката на играчот. Пресвртот главно зависи од местото на обложување.

На Интернет-страница за обложување е-спорт ги поставува минималните и максималните лимити за депозит.

Солана мобилни депозити

Една одлична работа за Солана е тоа што корисниците можат да депонираат пари од своите мобилни телефони преку прелистувачот. Со достапни мобилни плаќања, обложувачите можат да влезат во играта додека се во движење.

Како да направите депозит со Солана
Како да направите повлекување со Солана

Како да направите повлекување со Солана

Како и со депонирањето, повлекувањето на добивките на обложувалниците на СОЛ е прилично лесно.

Но, пред да навлегуваме во детали, вреди да се спомене дека некои дилери таму не ги почитуваат добивките. Но, бидете сигурни, сите обложувалници наведени овде се управувани од легитимни компании кои веднаш ги плаќаат победниците. Друга работа што треба да се забележи е дека барањата за обложување мора да се исполнат пред да се побара повлекување. Сметката, исто така, мора да биде потврдена за да помине повлекувањето.

За да направите повлекување, следете ги чекорите подолу.

 • Одете во делот за банкарство или каса и изберете Solana како претпочитан начин на плаќање
 • Отворете друг прозорец и најавете се во криптопаричникот или сметката за размена на Солана
 • Кликнете на опцијата за примање и копирајте ја адресата за примање
 • Вратете се на местото за обложување и внесете ја адресата што ја прима
 • Внесете го износот за повлекување и завршете ја трансакцијата

Пресвртот за повлекување варира од една спортска книшка до друга. Повеќето обложувалници ќе ги обработат плаќањата речиси веднаш, додека на други ќе им треба подолго време, особено кога се вклучени огромни исплати.

Овде повторно, обложувачницата за видео игри ги поставува минималните и максималните ограничувања за повлекување.

Солана мобилни повлекувања

Исто како и со депозитите, повлекувањата може да се направат и на мобилен преку мобилниот прелистувач.

Како да направите повлекување со Солана
Добрите и лошите страни на Солана

Добрите и лошите страни на Солана

Како и сите други криптоси, Солана има предности и недостатоци, како што е наведено подолу.

Добрите

 • Како и другите криптови, SOL е децентрализиран. Нема централна регулаторна власт
 • Тој нуди брзи, сигурни и достапни трансакции (депозити и повлекувања)
 • И покрај тоа што е нов крипто, SOL поддржува повеќе од десетина методи за депонирање
 • Ги олеснува трансакциите под радарот за анонимно обложување

Конс

 • Иако безбедноста беше ремонтирана, таа некогаш беше жртва на сериозен прекршок
 • Како и сите криптоси, Солана е нестабилен. Неговата цена често варира
 • Тоа е нова криптовалута, така што не толку многу обложувалници за игри на среќа ја прифаќаат
 • Трансакциите на СОЛ не можат да се следат, што понекогаш ги остава сопствениците ранливи
Добрите и лошите страни на Солана
Процес на отворање сметка на Солана

Процес на отворање сметка на Солана

Сега, откако погледнавме како да депонирате и повлечете користејќи Солана, големото прашање е, како е процесот на отворање сметка? Кои се барањата?

Една добра работа за Солана е што корисниците не мора да доставуваат лични податоци. Ова го прави анонимен метод за плаќање бидејќи ги олеснува трансакциите под радарот. За евиденција, услугата е достапна за корисници над 18 години.

Процес на отворање сметка на Солана
Како да ја поставите вашата сметка на Солана

Како да ја поставите вашата сметка на Солана

 • Првиот чекор е да се оди на https://www.sollet.io/ каде што автоматски ќе се креира паричник
 • Откако ќе се создаде паричникот, системот ќе генерира фраза од 24 зборови што треба безбедно да се зачува
 • Размислете за додавање дополнителен слој на заштита користејќи тајна лозинка
 • Откако ќе додадете лозинка, кликнете „Креирај паричник“ и системот ќе генерира адреса на Солана
 • Копирајте ја адресата за депозит. Ова сега ќе биде адресата за примање SOL

Сега кога е креирана сметка, последниот чекор е финансирање на сметката. Има многу опции за финансирање паричник, но најдобриот метод за депозит на Солана што можат да го користат еСпортските обложувалници е размена како што е Binance.

Купете SOL и испратете го во SOL паричникот со кликнување на иконата + на SOL паричникот. Откако ќе се финансира сметката, играчите се подготвени да татнеат на нивната омилена обложувалница SOL esport.

Како да ја поставите вашата сметка на Солана
Опции за поддршка на корисници на Солана

Опции за поддршка на корисници на Солана

Поддршката на клиентите е важна грижа при изборот на крипто за трансакции. Како еден од водечките брендови, Солана инвестираше во робусна инфраструктура за поддршка на клиентите. Корисниците можат да добијат помош преку е-пошта, телефон и билети преку е-пошта.

 • Е-пошта: info@solanacenter.org
 • Телефон: 1-760-436-7986
 • Систем за издавање билети преку е-пошта

Телефонот е најефикасниот канал бидејќи повратните информации се моментални, додека времето за одговор на е-пошта и е-пошта е околу еден час.

Покрај е-пошта, телефон и билети за е-пошта, Солана има страници на социјалните медиуми (Фејсбук, Твитер, Инстаграм и Линкедин) заедно со канал на Телеграма. Корисниците можат да добијат помош и на страницата за поддршка/решавање проблеми или на заедницата Солана.

Опции за поддршка на корисници на Солана