Обложувалниците за е-спорт прифаќаат Skrill

Skrill е значаен снабдувач на дигитални паричник кој опслужува над 130 земји ширум светот. Корисниците уживаат да ги користат неговите услуги за трансфер на пари бидејќи е брз, сигурен и неверојатно лесен за користење. Покрај тоа, тој поддржува плејада начини на плаќање, вклучувајќи банкарски трансфер и кредитни и дебитни картички.

Имено, Skrill ги олеснува брзите дигитални плаќања од 2001 година, кога беше основана како Moneybookers. Неговиот брз раст беше извонреден - до 2007 година беше препознаен како еден од трите најдобри европски е-паричници. Популарноста на Skrill продолжи да расте, објаснувајќи зошто безброј реномирани брендови и поединци создадоа сметки со него. Тука спаѓаат спортски обложувачи во јурисдикции кои ги опслужува Skrill.

Обложувалниците за е-спорт прифаќаат Skrill
Како да направите депозит со Skrill

Како да направите депозит со Skrill

Да претпоставиме дека обложувач веќе има сметка на Skrill, еве ја наједноставната процедура што може да ја прифатат при депонирање во Skrill:

 1. Регистрирајте се на погодно место за коцкање Skrill
 2. Одете во делот за депозит на веб-страницата
 3. Изберете Skrill како претпочитан метод за користење
 4. Внесете ја конкретната сума што сакаат да ја префрлат од нивната сметка на Skrill на нивната сметка за обложување
 5. Потврдете ја трансакцијата

Имајќи предвид дека Skrill е е-паричник со репутација по својата брзина, обложувачите во е-спорт може да ги проверат салдата на нивните коцкарски сметки веднаш штом ќе се проверат нивните депозити. Забележително, ова не е единствената придобивка што треба да ја уживаат кога тие користете го овој метод на депозит. На пример, користењето на Skrill привлекува бонус кој варира од една до друга платформа и се определува според износот преместен на сметката на членот.

Покрај тоа, Skrill може да се пофали со интуитивна веб-страница достапна на многу јазици, вклучувајќи:

 • Англиски
 • шпански
 • германски
 • италијански
 • полски
 • чешки
 • руски
 • португалски

Ако обложувачот не знае еден јазик, може слободно да избере друга опција за да обезбеди точни детали за време на процесот на депонирање. Исто така, бидејќи Skrill има мобилна апликација, обложувачите можат да ја преземат за да ги финансираат своите сметки за обложување додека патуваат или извршуваат други работи далеку од дома.

Како да направите депозит со Skrill
Добрите и лошите страни на Skrill

Добрите и лошите страни на Skrill

Проверете ги предностите и лошите страни на Skrill.

Добрите

 • Им овозможува на обложувачите во е-спорт да прават брзи депозити и повлекувања
 • На корисниците им нуди многу опции за плаќање
 • Прифатено на безброј веб-страници за обложување е-спорт
 • Достапно во многу земји на глобално ниво
 • Обезбедува врвна услуга за клиенти
 • Доаѓа со различни безбедносни/анти-измама карактеристики
 • Апликацијата Skrill е неверојатно лесна за ракување
 • Поддржува повеќе уреди, вклучувајќи iOS, веб-базирани и андроид

Конс

 • Некои земји како Авганистан, Кејп Верде, Куба и Јапонија се ограничени.
 • Затоа, обложувачите треба да ја посетат веб-страницата на Skrill за да проверат дали овој портал за плаќање ги поддржува нивните јурисдикции. Ако не, препорачливо е да барате подеднакво реномиран и сигурен начин на депозит/повлекување.
Добрите и лошите страни на Skrill
Како ги оценуваме банкарските методи

Како ги оценуваме банкарските методи

Списокот на банкарски методи достапни за обложувачите на глобално ниво е неверојатно долг. Затоа тие треба да земат предвид различни работи кога одлучуваат за начините на плаќање што ќе ги користат. Значи, ајде да се нурнеме во врвните функции што ги користиме за рангирање на банкарските опции.

Пристапност

Еден од факторите што ги земаме предвид при оценувањето на опцијата за депозит/повлекување е пристапноста. Импресивно, Skrill е достапен во повеќе од 130 земји на глобално ниво. Некои од овие јурисдикции се Албанија, Германија, Кенија, Австралија, Полска, Јужна Африка, Латвија, Шведска и Чиле. И покрај тоа, некои земји се ограничени и нивните жители не можат да го користат овој е-паричник.

Безбедност

Вреди да се земе предвид и безбедноста при рангирање на начините на плаќање. Skrill заслужува едно од првите места бидејќи користи високо безбедносно шифрирање за да ги држи хакерите на растојание.

Популарност меѓу еСпортските книги

Многу обложувачи на е-спорт го избираат Skrill наместо другите опции за плаќање. Ова значи дека неговите услуги се одлични, што го прави еден од најдобрите банкарски методи за обложувачите.

Поддршка

Поддршката на Skrill е достапна преку телефон (+1 855-719-2087) и социјалните медиуми. Нејзината страница има и детален дел ЧПП за да им обезбеди на корисниците одговори на некои од нивните прашања.

Корисничко искуство

Употребливоста на Skrill е извонредна, благодарение на нејзината апликација компатибилна со повеќе уреди и достапна на многу јазици. Во комбинација со неговите други пожелни карактеристики како што се брзината и безброј сервисирани земји, ветува одлично корисничко искуство.

Врз основа на овие фактори, Skrill е меѓу најдобрите е-паричници што обложувачите можат да ги користат за депонирање на нивните омилени обложувалници.

Како ги оценуваме банкарските методи
Популарност во индустријата за обложување е-спорт

Популарност во индустријата за обложување е-спорт

Над три четвртини од еспортските книги ширум светот го прифаќаат Skrill. Играчите во земјите опслужувани од Skrill може да размислат да префрлат средства на нивните сметки за обложување и да ги повлечат своите добивки. Сепак, пред да го изберете овој популарен портал за плаќање, разумно е да ги разберете правилата на одредена обложувачка локација во врска со правењето депозити и повлекувања преку Skrill. Ова ги спречува непријатностите како што се одложувања или неуспешни барања за повлекување што може да ги уништат нивните обложувачки искуства.

Исто така, обложувачите за е-спорт што користат Skrill треба да одвојат време при изборот на е-спортски книги што ќе ги користат. Додека некои нудат Skrill како начин на депозит, тие не го наведоа како опција за повлекување и обратно.

Популарност во индустријата за обложување е-спорт
Процес на отворање сметка на Skrill

Процес на отворање сметка на Skrill

Создавањето сметка на Skrill е лесно. Подолу се едноставните чекори кои обложувачите треба да ги следат за да го направат тоа успешно:

 1. Посетете ја почетната страница на Skrill.
 2. Притиснете го копчето за регистрација во горниот десен агол на страницата.
 3. Пополнете ги бараните детали. Тие вклучуваат целосно име, земја на живеење, претпочитана валута, адреса на е-пошта и лозинка.
 4. Кликнете на „Регистрирај се“ откако ќе ги прочитате условите за користење на овој начин на плаќање.
 5. Наведете дополнителни детали, како што се градот, адресата, поштенскиот број, датумот на раѓање и телефонскиот број.

Работникот треба да ја потврди својата сметка на Skrill откако ќе ја создаде. Некои од документите потребни за процедурата за верификација се важечка возачка дозвола, пасош и лична карта. Треба да се обезбеди и доказ за адреса, како што е извод од банка или копија од сметки за комунални услуги. Вообичаено, процесот на проверка на Skrill трае 1-2 дена за да се заврши откако корисникот ќе ги достави сите потребни детали.

Процес на отворање сметка на Skrill