Обложувалниците за е-спорт прифаќаат Paysafe Card

Основана во 2000 година од четворица Австријци, платформата за плаќање сега обезбедува финансиски услуги за клиентите во повеќе од 40 земји, вклучително и поголемиот дел од Европа и Северна Америка. До 2015 година, брендот paysafecard се приклучи на Optimal Payments, мултинационална компанија за дигитално плаќање, која се ребрендираше себеси Paysafe Group. Во Европа не е потребен надворешен банкарски партнер, бидејќи подружницата на давателот на плаќања има лиценца да врши финансиски трансакции.

Меѓутоа, во Северна Америка, Банкорп банка служи како партнер за исполнување на регулаторните барања. Клиентите на Paysafecard можат да купат 16-цифрен PIN или при-пејд MasterCard за да го користат за купувања преку веб. Корисниците може да се регистрираат и за онлајн сметка за да користат paysafecard за редовни дигитални плаќања, поради што давателот на плаќања е популарен кај онлајн обложувачите.

Обложувалниците за е-спорт прифаќаат Paysafe Card
10 букмејкери со Paysafe картичка

10 букмејкери со Paysafe картичка

Paysafe Card обезбедува припејд услуги за плаќање преку Интернет на клиенти со 16-цифрен ПИН ваучер. Клиентите го користат кодот на продажните места и дигиталните платформи онлајн со внесување на кодот на продажното место. Зголемената популарност на брендот поттикна експанзија на големи коцкарски претпријатија низ целиот свет, вклучувајќи:

 • BUFF.bet
 • Arcanebet
 • 22 Облог
 • 888 спорт
 • Unibet
 • GG.BET
 • Бет365
 • Betway Esports
 • ПРАБОТ.BET
 • Книгатор
10 букмејкери со Paysafe картичка
Популарност на Paysafe картичката

Популарност на Paysafe картичката

Безбедноста е крал во барањето метод за депозит за еспортско обложување, што е една од причините зошто paysafecard продолжува да расте во популарност. За гејмерите, пригодните и приватни трансакции нудат брз начин за депонирање средства на сметки за обложување е-спорт. Безбедноста и приватноста се главните причини поради кои врвните обложувалници им даваат можност на коцкарите за е-спорт да ставаат облози со paysafecard.

Популарност на Paysafe картичката
Користење на Paysafe картичка

Користење на Paysafe картичка

За обложувачите, депонирањето средства на сметка во казино со paysafecard е едноставно. Корисниците го внесуваат 16-цифрениот пин како начин на плаќање на наплатата на веб-страницата за да депонираат средства на онлајн сметка. Сепак, најголемиот износ што коцкар може да го депонира со paysafecard е ограничен на 250 евра месечно за сопствениците на стандардни сметки.

Играчот едноставно се движи до почетната страница на онлајн казиното. Кликнете на копчето за депозити. Изберете paysafecard како начин на депозит. Внесете го износот на депозитот и шифрата. Играчот може да внесе повеќе кодови за да го постигне лимитот за финансирање.

За среќа, ваучерите на paysafecard се независни од банкарските сметки, нудејќи им на клиентите пригоден начин за депонирање средства во казино без да им се даде на онлајн обложувалниците пристап до лични, приватни банкарски информации. Paysafecard им помага на клиентите да останат анонимни за трговците.

Сите загуби со измама се ограничени на деноминацијата на ваучерот. Сепак, имателите на ваучери мора да го потврдат идентитетот кога вчитуваат средства на ваучерите на paysafecard, а лиценцираните обложувалници се обврзани со закон да ја завршат проверката на идентитетот пред да им дозволат на клиентите да повлечат средства.

Користење на Paysafe картичка
Процес на повлекување

Процес на повлекување

Повлекувањето средства на сметката на Paysafe Card е беспрекорен процес. Платформата за плаќање им овозможува на казината и обложувалниците да испраќаат пари на сметките на клиентите преку paysafecard. Корисниците мора да имаат сметка на paysafecard за да повлечат средства на картичката од веб-страниците за коцкање. Клиентите одат до страницата за повлекување на обложувачката платформа.

Изберете paysafecard како метод за повлекување. Внесете ја е-поштата што клиентот ја регистрирал со paysafecard. Кога веб-локацијата ќе го заврши процесот на повлекување, бараните средства се кредитираат на салдото на paysafecard на клиентот во рок од 24 часа.

Paysafecard има ограничувања за повлекување за корисниците, минимум 10 долари и максимум 2000 долари. Сега наречена Paysafe Group, компанијата се труди да им обезбеди на корисниците брзи, едноставни и безбедни трансакции. Дополнително, апликацијата погодна за мобилни телефони им овозможува на корисниците брзо депонирање и повлекување средства од сметките за казино и онлајн обложување.

Процес на повлекување
Добрите и лошите страни на Paysafe картичката

Добрите и лошите страни на Paysafe картичката

Добрите

Лесно се купуваат ваучери за Paysafecard. Европските жители и посетителите можат да ги најдат пригодните шифри во продавачите на мобилни телефони и продавниците што продаваат други ваучери.

Нема такси за депонирање средства во истата валута што корисникот ја вчитал на ваучерот.

Ограничувањата за обложување им помагаат на коцкарите да останат во рамките на однапред утврден месечен буџет, промовирајќи одговорно обложување.

И процесот на депозит и повлекување се едноставни и брзи.

За обложувачите, Paysafe Card има голем број корисни функции. Нудејќи низа опции за вчитување законско платежно средство, картичката е наменета за оние корисници кои сакаат да искусат едноставна, брза трансакција.

Лесен за користење

На корисниците не им е потребна банкарска сметка или кредитна картичка за да се регистрираат. Секој обложувач на е-спорт со пари може да купи PaySafe картичка за да депонира парични налози, чекови, готовина и картички за подарок. Со вчитување картичка, обложувачот може да се обложи со начинот на плаќање со користење на 16-цифрен ПИН за депонирање средства онлајн на популарните е-спортски обложувалници.

Безбедни трансакции

Paysafe Card користи најсовремена технологија за да ги заштити финансиските и личните информации. Како и повеќето платформи за дигитални паричници, компанијата и дава приоритет на приватноста за нејзиниот начин на плаќање. Тоа е услуга што ја избираат многу онлајн коцкари. Со споредување на услугите и прегледите со други даватели на финансиски услуги, обложувачите во е-спорт може да откријат дека начинот на плаќање нуди конкурентни услуги за уплата на сметки на веб-локации.

Пристапност

Достапна за купување во повеќе од 650.000 продавници, картичката е лесно да се најде во локалните супермаркети, бензински пумпи и продавници. За секојдневните корисници на Интернет, практичноста е клучна за беспрекорниот метод на депозит додека се коцкаат.

Конс

 • Мора да го купите ваучерот од 16 цифри пред да депонирате средства за да играте казино игри или да се обложувате онлајн.
 • Paysafe не е достапен во секоја земја.
Добрите и лошите страни на Paysafe картичката
Зошто да користите Paysafe картичка?

Зошто да користите Paysafe картичка?

Бројни платформи за казино и е-спорт низ целиот свет прифаќаат paysafe картичка од корисниците за да депонираат средства. Играчите имаат можност да ја користат paysafe картичката Mastercard со апликација за паметен часовник за да го олеснат процесот на купување и депонирање. За обложувачите, финансискиот провајдер нуди брз и безбеден начин за растурање на средствата. По пријавувањето, финансискиот провајдер им нуди на корисниците сеопфатна безбедност и конкурентни такси.

Paysafecard бара од корисниците кои имаат 18 или повеќе години да лоцираат копнена продавница за да го купат ваучерот. Веб-страницата на компанијата обезбедува информации за локацијата за трговците кои учествуваат на нејзината веб-локација. Едноставно внесете информации за поштенски код за да пристапите до адресите на локалните трговци на мало, кои продаваат ваучери за paysafecard. Не е потребна банкарска сметка или кредитна картичка за купување ваучер. Наместо тоа, клиентите избираат продавач во близина, одат до продавница и го купуваат ваучерот со 16-цифрениот ПИН.

Погодно лоцирани во локални продавници за намирници, бензински пумпи и други малопродажни места, купувањата со paysafecard им овозможуваат на корисниците да се грижат за повеќе обврски со едно патување. За да ја вчитаат картичката, корисниците мора да го потврдат идентитетот со државна идентификација или доказ за престој. По верификацијата, касиерот му го дава на купувачот ваучерот, кој клиентите може да го користат на онлајн казино и сајтови за игри.

Зошто да користите Paysafe картичка?
Услуги на клиентите

Услуги на клиентите

Клиентите на Paysafe Card можат да пристапат до услугите на клиентите на три начини. На веб-страницата на давателот на плаќања, удобен формулар им овозможува на корисниците да поднесуваат прашања, прашања и коментари во врска со начинот на плаќање. Времињата за услуги на клиентите се разликуваат, но корисникот може да очекува одговор на поднесените информации.

Корисниците може да добијат и телефонска поддршка на paysafecard за корисници. Веб-страницата наведува пригоден број 800 за носителите на ваучери да се јават кога имаат потреба од помош брзо.
Во случај на кражба или измама, имателите на ваучери и сметки може веднаш да ја блокираат употребата на кодот. Со кликнување на копчето „блок код сега“ на веб-страницата на компанијата, клиентите може веднаш да ги заштитат салдата на сметките.

Paysafe Card носи едноставни и безбедни финансиски трансакции на онлајн пазарот. За обложувачите, можноста за депонирање средства во онлајн казина и спортски книшки без објавување информации за приватно банкарство е особено корисна. Иако paysafecard работи на надминување на предизвиците со кои се соочуваат сите даватели на плаќања преку Интернет, како што се фишинг и измами, ваучерите ги олеснуваат купувањата и депозитите преку Интернет за секојдневните интернет-коцкари ширум светот.

Услуги на клиентите