Обложувалниците за е-спорт прифаќаат Neteller

Neteller е метод за електронски трансфер на пари што се користи во различни трговски активности преку Интернет, меѓу кои и плаќања до и од онлајн сајтови за спортско обложување. Може да се користи за директно подигање пари со помош на Net+ картичка или трансфер на такви средства на банкарска сметка. Услугата е во сопственост на PaySafe Group, компанија која оттогаш го купи Skrill, поранешен конкурент на Neteller. Ова е една од врвните услуги за е-трансфер кои отворија продавница во 1999 година. Почна да работи во Канада, но во 2004 година се префрли на Островот Ман. По купувањето на Skrill, таа стана една од најголемите услуги за е-трансфер на пари.

Обложувалниците за е-спорт прифаќаат Neteller

Правилата за е-пари на FCA бараат Neteller да ги чува парите на клиентите на доверителски сметки одвоени од сопствените оперативни средства. Ова значи дека може да ги исплати сите салда на клиентите одеднаш доколку е потребно, што го прави безбеден метод за употреба.

Neteller нуди коцкарски трансфери од јули 2000 година. Денес, тој е многу популарен кај давателите на еспортски обложувања.

Section icon
Како да направите депозит за еспортски обложување со Нетлер

Како да направите депозит за еспортски обложување со Нетлер

Со Neteller, депонирањето пари треба да биде лесно, безбедно и брзо. Еве ги чекорите што треба да ги следите:

Најавете се на вашата сметка на Neteller. Треба да ги наведете деталите за најавување користени за време на регистрацијата. Овие детали може да се зачуваат за полесно најавување, но направете го тоа само на лични и безбедни уреди.

Изберете „Влезни пари“. Ова ќе ви даде а листа на опции за плаќање. Кликнете на вашиот претпочитан метод.

Внесете го износот што сакате да го депонирате на вашата сметка на Neteller и кликнете OK. Парите ќе бидат депонирани веднаш.

Откако ќе имате пари на вашата сметка на Нетлер, тогаш можете да ги искористите за депонирање на вашата сметка за обложување.

На веб-локацијата за обложување е-спорт, кликнете „Депозит“. Ќе се појави список со опции за депозит. Кликнете на „Neteller“

Веб-страницата ќе отвори нов прозорец каде што ќе се најавите и ќе ја изберете сумата што ќе ја испратите на вашата сметка за обложување.

Откако ќе ја внесете оваа сума и ќе ја потврдите, вашето обложувачко салдо се ажурира и се одзема од Нетлер. Потоа можете да го користите ова салдо за да се обложувате на вашите омилени игри и турнири.

Како да направите депозит за еспортски обложување со Нетлер
Добрите и лошите страни на Neteller

Добрите и лошите страни на Neteller

Добрите од користењето на Neteller како опција за депозит на веб-страниците за обложување е-спорт вклучуваат:

 • Погодност: За играч кој е толку долго на пазарот, Нетлер убаво остаре. Нивните трансакции се брзи и безбедни. Достапни се преку 40 методи за вчитување на картичката, меѓу кои банкарски, кредитни и дебитни картички. Прифатени се над 26 валути и методот на пренос е достапен во повеќето земји ширум светот. Навистина не е поудобно, нели?

 • Бонусите: Многу обложувалници ги наградуваат клиентите со бонуси и бесплатни облози кога ќе депонираат во Нетлер.

 • Ниски трансакции: Трошоците варираат од земја до земја и од една обложувалница до друга. Сепак, Neteller е меѓу начините на плаќање со најниски провизии за трансакции.

 • Прекрасна услуга за клиенти: Услугата за корисници на давателот на услугата е брза и корисна. До нив може да се пристапи преку разговор во живо, е-пошта или телефон.

Недостатоците вклучуваат:

Ограничување од 2.000 УСД за не-ВИП членови при депонирање преку картички. Границата се зголемува на помеѓу 5.000 и 50.000 УСД при депонирање од друга сметка на Нетлер.

Различни ограничувања за повлекување во зависност од земјата, начинот на плаќање и валутата

Може да се користат само прифатени валути

Иако овие ограничувања не влијаат директно на употребата на Neteller при депонирање на е-спортски обложувалници, тие го прават тоа индиректно со тоа што влијаат на тоа како ја вчитувате вашата Neteller сметка.

Добрите и лошите страни на Neteller
Како ги оценуваме банкарските методи

Како ги оценуваме банкарските методи

Еспорт ранкер користи строги методи за оценување на обложувалниците и банкарските методи што тие ги користат. Кога ги разгледуваме банкарските методи, ги ставаме на скали за ефикасност и безбедност. Ние сакаме да го погледнеме следново

 • Пристапност - Во колку земји е достапен методот? Колку валути се прифаќаат? Колку е лесно да се пристапи и да се користи методот (најчесто онлајн)?
 • Безбедност - Кои нивоа на безбедност се нудат за приватните информации и парите на корисниците? Дали има SSL сертификат?
 • Популарност меѓу обложувалниците - Најдобрите банкарски методи имаат одлични карактеристики што привлекуваат многу врвни обложувалници. Банкарски метод што е прифатен само во неколку обложувалници е црвено знаме.
 • Безбедност - Дали корисниците можат анонимно да го користат банкарскиот метод? Колку е лесно да се следат трансакциите?
 • Поддршка - Колку е брза и корисна поддршката за клиентите на банкарскиот метод?
Како ги оценуваме банкарските методи
Нетлер популарност во индустријата за обложување е-спорт

Нетлер популарност во индустријата за обложување е-спорт

Neteller е еден од најпопуларните начини на плаќање во индустријата за обложување е-спорт. Тој е во функција скоро две децении, што значи дека повеќето обложувалници пораснаа со него. Исто така, со текот на времето ги подобри своите услуги. Тој е удобен, доверлив, достапен и достапен во повеќето делови на светот. Нетлер ги штиклира сите полиња што би сакал да бидат штиклирани еден играч на е-спорт.

Нетлер популарност во индустријата за обложување е-спорт
Процес на отворање сметка на Neteller

Процес на отворање сметка на Neteller

Сметка на Neteller се отвора во неколку едноставни чекори на веб-страницата на Neteller. Бесплатно е.

 1. На страницата, кликнете „Приклучи се сега“
 2. Внесете ги бараните детали - е-пошта, име, земја, валута и лозинка. Потоа кликнете „Регистрирај се“. Потоа ќе добиете безбедна лична карта
 3. Завршете го процесот на регистрација со отворање на е-поштата за потврда што ви е испратена и внесете го безбедниот ID на страницата дадена во врската
 4. Вашата сметка на Neteller сега е подготвена за употреба
Процес на отворање сметка на Neteller