Обложувалниците за е-спорт прифаќаат MuchBetter

Апликациите за онлајн плаќање добија привлечност во индустријата за коцкање бидејќи им дозволуваат на коцкарите лесно да складираат и преместуваат средства со притискање на копче. MuchBetter е еден од најпреферираните порти за плаќање базирани на апликации за еСпорт обложување. Револуционерниот е-паричник може да се финансира од MasterCard, Visa, Bitcoin, банкарска жица и други финансиски услуги за е-трансфер.

Бројни интернет-страници за обложување е-спорт го имаат вградено MuchBetter како метод за депозит бидејќи ги привлекува мобилните гејмери и обложувалници кои ја сакаат удобноста на обложувањето од нивните комфорни зони. Начинот на плаќање може да се користи и за примање добивки од платформа за обложување еСпорт по неверојатно ниски трошоци.

За MuchBetter eSports обложување

За MuchBetter eSports обложување

MuchBetter беше лансиран во 2017 година во Даглас, Обединето Кралство и оттогаш има стекнато над 150.000 клиенти ширум светот. До 2018 година, компанијата има овозможено најмалку 10.000 опции за MasterCard и 40.000 NFC уреди за плаќање. Денес, таа работи како целосно лиценцирана мобилна апликација што може да се преземе на iOS и Android.

Над 120 онлајн трговци го поддржуваат MuchBetter, при што се вклучени некои од водечките iGaming компании во светот. Неодамна, eGaming Review Magazine му ја додели на MuchBetter наградата за ѕвезда во подем. Јенс Бадер, еден од неговите ко-основачи доби 10 награди на PayExpo's Payments Power, препознавајќи го како клучен придонесувач во индустријата за плаќања.

Дали е популарен MuchBetter?

Давателите на еспортски обложувања континуирано бараат алтернатива начини за плаќање и открија дека MuchBetter е добар натпревар. Услугата е добро разбрана од коцкарската заедница, особено во европскиот регион. Кога корисниците ги финансираат своите сметки на MuchBetter, тие можат да ги искористат тие средства за обложување еСпорт.

Начинот на плаќање, исто така, им овозможува на имателите на сметки да користат дебитни картички, припејд картички и сметки со повеќе валути, сите во една апликација. Поддржува три главни валути имено USD, EUR и GBP. Апликацијата е заштитена со ПИН-код или биометриска автентикација, така што нема потреба да се потсетуваат лозинките и корисничките имиња. Ако некоја од поврзаните картички се изгуби, корисникот може да ја замрзне во апликацијата за да спречи измама.

За MuchBetter eSports обложување
Како да направите депозит со MuchBetter

Како да направите депозит со MuchBetter

Достапноста на MuchBetter на паметните телефони им го олеснува животот на љубителите на еСпортови кои сакаат обложување во движење. Сè што им треба е мобилен број за да го потврдат плаќањето. MuchBetter користи динамичен CVV код, кој автоматски се генерира од апликацијата кога корисникот иницира трансакција. Следниве чекори се вклучени во депонирањето средства на ан Веб-страница за обложување еСпорт.

 1. Регистрација со еСпортско обложување со MuchBetter како начин на плаќање
 2. Најавување на сметката
 3. Наоѓање на копчето за депозит за да се започне депозит
 4. Избор на MuchBetter од листата на достапни е-паричници
 5. Следејќи ги упатствата да се најавите на апликацијата MuchBetter
 6. Вклучување на износот за испраќање
 7. Потврда за трансакцијата преку CVV испратено преку мобилна апликација

Сите депозити на која било локација за коцкање се бесплатни и потребни се неколку минути за да се завршат. Оние кои користат биткоини за да ги финансираат своите сметки ќе уживаат во инстант депозити.

Користење на MuchBetter како опција за плаќање за еСпорт

Клиентите на MuchBetter можат да плаќаат од банката бидејќи давателот им дозволува да ги поврзат своите банкарски сметки со е-паричникот преку наменската мобилна апликација. Сепак, тие треба да го забележат дневниот лимит на трошење на нивните банки за да избегнат претерување. Ограничувањето на MasterCard за MuchBetter е на долниот дел, на пр., дневното трошење е 300 долари, но клиентите може да побараат зголемување од поддршката преку паметната апликација.

Како да направите депозит со MuchBetter
Како да направите повлекување со MuchBetter

Како да направите повлекување со MuchBetter

Многу подобри повлекувања се случуваат со поголема брзина од повеќето конвенционални банкарски методи. По уплатата на е-паричник, клиентот може да ги префрли средствата на своите банкарски сметки или на мобилен паричник. Повлекувањето на добивки од еСпорт обложување ги прави овие чекори:

 1. Започнете барање за повлекување со отворање на страницата за плаќања во книговодителот за еСпорт
 2. Изберете Многу Подобро
 3. Запишете го бројот на мобилниот
 4. Почекајте одобрение од спортската книга
 5. Парите се кредитираат на сметката на играчот

Горенаведениот процес може да потрае еден или два дена, во зависност од операторот на обложување. Нема такса за повлекување од коцкање. Дневните лимити за повлекување не се исти за секоја обложувалница. Деталите се наведени во делот T&C на страницата.

Корисниците на мобилни телефони сметаат дека MuchBetter е поудобен бидејќи не мора да се најавуваат на друг интерфејс при наплата. Тие се пренасочуваат кон апликацијата во истиот паметен телефон што го користат за обложување без да даваат чувствителни финансиски податоци. Покрај верификацијата на обложувалницата, MuchBetter го потврдува и идентитетот на клиентот пред да уплати пари на нивната сметка со CVV код.

Како да направите повлекување со MuchBetter
Добрите и лошите страни со MuchBetter

Добрите и лошите страни со MuchBetter

MuchBetter го претпочитаат онлајн трговците, веб-страниците за обложување и онлајн обложувачите од добри причини. Еве зошто прави удобен начин на плаќање.

Добрите

 • Бесплатна MasterCard
 • Ниски девизни курсеви (0,99%)
 • Мултивалутни плаќања
 • Подобрен KYC и безбедност
 • Трансакции во реално време
 • Брза верификација и трансакции
 • Апликација за корисник

Конс

MuchBetter е релативно нов, па се очекуваат промени во иднина. Иако е полесна опција за еСпорт обложување, можеби нема да ги обезбеди сите одлични карактеристики на некои долгогодишни паричници. Како и секој друг давател на плаќања, MuchBetter има неколку недостатоци.

 • MuchBetter Mastercard е достапна само во земјите на ЕУ
 • Некои кредитни картички се наплаќаат 8%, во зависност од земјата
Добрите и лошите страни со MuchBetter
Многу подобар процес на отворање сметка

Многу подобар процес на отворање сметка

Може да се отвори сметка на MuchBetter брзо и едноставно. Ова се случува на официјалната веб-страница на паричникот и на мобилната апликација. Давателот обично бара лични податоци за да ја потврди нивната возраст и земја на живеење. Сите апликации мора да ги пополнат клиентите кои ја достигнале минималната законска возраст во нивната земја, која обично е 18 години.

Како да поставите сметка

 1. Одете на почетната страница на MuchBetter
 2. Кликнете на копчето Регистрирај се
 3. Внесете име, е-пошта, датум на раѓање, број на мобилен телефон, претпочитање валута, физичка адреса, поштенски број и адреса
 4. Пополнете 6-цифрен OTP испратен до регистрираниот телефонски број
 5. MuchBetter ќе испрати СМС со линк за преземање на апликацијата од Apple App Store или Google Play Store
 6. Стартувајте ја апликацијата со внесување на телефонскиот број и безбедносната шифра

За да добие бесплатна MasterCard, клиентот мора да достави некои документи за верификација како национална лична карта, возачка дозвола или пасош. Потребен е депозит од 30 евра за активирање на картичката. Потоа се доставува на адресата на клиентот во рок од неколку работни дена. Понатаму, е-паричникот може да се поврзе со банкарска сметка.

Треба да се напомене дека MuchBetter е попопуларен во некои земји како ОК, Германија и Канада. Спортски играчи од други земји може да не ужива во услугата и нејзините придобивки. Сепак, нејзината специјална MasterCard може да се користи на сите банкомати и продавници што прифаќаат MasterCard.

Многу подобар процес на отворање сметка
Многу подобри опции за поддршка на клиентите

Многу подобри опции за поддршка на клиентите

MuchBetter има посветен систем за поддршка на клиентите кој навреме одговара на корисниците за да обезбеди минимално нарушување. Помош е достапна во форма на:

 • Е-пошта
 • Телефонски број
 • Автоматски разговор во живо
 • Пораки на социјалните мрежи

Билетите за поддршка се прегледуваат во истиот ден и одговорот се испраќа до клиентот преку е-пошта. Оние кои сакаат брзи одговори на општи прашања ќе ги најдат во делот ЧПП. Веб-страницата е достапна на повеќе од 10 јазици, така што клиентите можат да се префрлат на јазик што сметаат дека одговара. Тие вклучуваат англиски, холандски, шпански, арапски, португалски, француски, италијански, полски, руски, норвешки итн.

Многу подобри опции за поддршка на клиентите