Обложувалниците за е-спорт прифаќаат MasterCard

Mastercard е една од најдобрите мрежи за кредитни картички што се користат за обработка на онлајн плаќања на глобално ниво. Повеќето казина за еСпорт ја прифатија Mastercard бидејќи тоа е сигурен и удобен начин на плаќање. Играчите можат да користат Mastercard за да вршат безбедни и сигурни трансфери на пари, како што се депозити и повлекувања.

Ако сте ентузијаст за коцкање еСпорт, можете да проверите кај вашите даватели на услуги за да одредите дали го прифаќаат начинот на плаќање со Mastercard. Сакаме да ви дадеме неколку сознанија за оваа банкарска опција во ова упатство. Исто така, ќе разберете зошто е клучно да се придружите на е-спорт на Mastercard за да уживате во онлајн коцкањето. Подготвени? Ајде да се тркаламе.

Обложувалниците за е-спорт прифаќаат MasterCard
Дали е популарна Mastercard?

Дали е популарна Mastercard?

Mastercard е широко прифатен од клиентите кои користат кредитни и дебитни картички ширум светот. Mastercard соработува со преку 25.000 финансиски институции ширум светот. Во коцкањето со еСпорт, играчите лесно наоѓаат казина што го прифаќаат овој начин на плаќање. Mastercard е една од најпопуларните банкарски опции во Австралија, Бразил, Данска, Канада, Германија, Венецуела и Унгарија.

Mastercard е основана во САД во 1966 година по создавањето на BankAmericard (подоцна стана Visa картичка). Mastercard го имаше своето првобитно име како „Меѓубанкарско“, кое подоцна се промени во „Master Charge“ од 1969 до 1979 година. Името Mastercard се користи од 1979 година, служејќи како втора опција за плаќање по Visa. Mastercard има седиште во Њујорк, Америка, но ги шири своите услуги во над 200 земји.

Со опцијата за плаќање прифатена во различни земји, коцкарите во еСпорт казината можат да имаат корист од опциите за плаќање што ги обезбедуваат. Ќе имате среќа да користите Mastercard бидејќи користи 150 валути. Тоа значи дека имате шанса да ја користите Mastercard како начин за повлекување или депонирање во вашето казино.

Mastercard нуди опции за плаќање како кредитни, дебитни и припејд картички. Може да се придружите на еСпорт казино и да ја користите вашата кредитна, дебитна или припејд картичка Mastercard за депонирање или подигање готовина. Сепак, погрижете се да ја завршите домашната задача за да проверите дали вашиот онлајн обложувалниците дозволуваат такви опции за плаќање.

Дали е популарна Mastercard?
Како да направите депозит со Mastercard

Како да направите депозит со Mastercard

Користење Mastercard во еСпорт казина

Не мора да бидете технолошки за да започнете да ја користите вашата Mastercard кога правите депозити, и треба само да разберете неколку чекори и да започнете да користите опција за плаќање што ги одржува вашите информации безбедни и безбедни. Еве ги чекорите што треба да ги следите.

 • Посетете го вашето еСпорт казино за да започнете.

 • Одете на страната на касиерот, каде што ќе ја најдете опцијата за депонирање или повлекување.

 • Кликнете на „депозит“. Откако ќе кликнете на депозит, ќе најдете неколку опции за депозит. Изберете Mastercard и преминете на следниот чекор.

 • Внесете детали по потреба, на пр., број на картичка, име и датум на истекување.

 • Направете депозит. Овде, ќе го внесете износот што сакате да го депонирате.

 • Проверете ја вашата сметка. Парите веднаш ќе се одразат на вашата сметка и можете да ги искористите за да започнете да ги играте вашите омилени еСпорт игри.

  Можете да ја поврзете вашата сметка за еСпорт казино со вашата банкарска сметка. Откако ќе ги внесете сите потребни информации, вашата банка ќе го кредитира вашето еСпорт казино со наведената сума. Можете да направите дневен депозит од 10 до 5000 УСД. Секогаш одете во вашиот омилен дел за касиерот за еСпорт казино за да дознаете за нивните дневни лимити за депозити.

Како да направите депозит со Mastercard
Како да се повлечете во еСпорт казина користејќи Mastercard

Како да се повлечете во еСпорт казина користејќи Mastercard

Повеќето еСпорт казина прифаќаат Mastercard како метод за повлекување. А добрата работа е што таквите казина ќе прикажуваат информации за повлекување на нивните сајтови. Вака треба да направите за да подигнете готовина со помош на Mastercard во еСпорт казина.

 • Посетете го вашето еСпорт казино и отворете го делот на касиерот.

 • Кликнете на „повлекување“ и изберете Mastercard како опција за повлекување.

 • Внесете го износот за повлекување. Откако ќе го внесете износот што сакате да го повлечете, казиното ќе ги обработи вашите информации за да изврши верификации. Ако се биде во ред, ќе ги добиете парите за 2-3 работни дена. Сепак, ова може да варира во зависност од еСпорт казиното по ваш избор.

  Тешко е да се дојде до дневен лимит за повлекување со помош на Mastercard. Проверете кај вашата страница за обложување еСпорт за да го знаете нивниот дневен лимит за повлекување. За среќа, еСпортските обложувалници развија апликации каде играчите можат да се обложуваат и да вршат трансфер на пари со помош на нивните паметни телефони.

Мобилната апликација Mastercard ќе ја поврзе вашата картичка со вашите Mastercard esports за да го направи трансферот на пари поудобен. Можете да ја користите апликацијата Mastercard за да се повлечете директно од вашето eSports казино во секое време и каде било.

Како да се повлечете во еСпорт казина користејќи Mastercard
Добрите и лошите страни со Mastercard

Добрите и лошите страни со Mastercard

Добрите

 • Нашироко е прифатен од еСпорт казина. Тешко дека ќе најдете онлајн обложувалница која не прифаќа Mastercard. Тоа значи дека нема да морате да трошите многу време барајќи казина за еСпорт што го користат начинот на плаќање Mastercard.

 • Безбеден начин на плаќање. Mastercard работи со децении, а повеќето еСпорт казина секогаш можат да најдат причина да и веруваат.

 • Има апликација за мобилно банкарство. Mastercard има мобилна апликација која им овозможува на играчите да вршат трансфер на пари користејќи ги нивните паметни телефони или iPhone-и.

 • Брзи депозити. Не треба да трошите премногу долго за да ги депонирате вашите готовина. Парите можат веднаш да се одразат на вашата сметка.

Конс

 • Потребно е подолго време за да се повлече. Можете да почекате до пет работни дена за да ги добиете парите.
 • Mastercard може да наплати провизија од 2% при повлекување.
Добрите и лошите страни со Mastercard
Процес на отворање сметка на Mastercard

Процес на отворање сметка на Mastercard

До сега, сигурно се прашувате зошто сè уште не сте отвориле сметка со Mastercard за да вршите трансфер на пари на вашите еСпортски обложувалници. Ќе ве водиме чекор по чекор за тоа како можете да ја стекнете оваа банкарска опција.

Како да поставите сметка

Пред да аплицирате за Mastercard, одлучете која картичка е соодветна за вас. Mastercard им овозможува на своите клиенти да користат кредитни картички, дебитни картички и припејд картички. Можете да се упатите до вашата локална банка која нуди услуги на Mastercard за да аплицирате за една. Сепак, банките ќе им дозволат на играчите да ја отворат својата Mastercard онлајн преку нивната веб-страница. Играчите можат да ги внесат следните информации кога ги отвораат своите сметки.

 • Правно име

 • Број на социјалното осигурување

 • Валидна адреса

 • Приходи и трошоци за домување. Банките ќе побараат такви информации кога аплицираат за кредитна Mastercard.

  Таквите информации може да варираат во зависност од картичката за која аплицирате. Секогаш проверувајте ги сите детали што ги бара вашата банка кога отворате сметка на Mastercard. Сопственикот на сметката мора да има 18 години и повеќе за да може да отвори сметка на Mastercard.

Процес на отворање сметка на Mastercard
Опции за поддршка на клиенти на Mastercard

Опции за поддршка на клиенти на Mastercard

Mastercard има посветена група за поддршка која им помага на своите клиенти да ги решат проблемите со услугите. Можете лесно да контактирате со групата за поддршка преку е-пошта, телефонски повици или разговори во живо. Добрата работа е што ќе најдете некој кој ќе ви помогне 24/7, во текот на целата година.

Можете да бидете сигурни дека групата за поддршка ќе има некој запознаен со вашиот јазик.
Значи, не можете да ја најдете вашата картичка? Дали е украдено? Дали би сакале аванс во готовина? Групата за поддршка има сè што сакате кога имате проблем.

 • Ако сте во САД, користете го нивниот број за итни случаи 1-800-MASTERCARD (1-800-627-8372)
 • Ако сте надвор од САД, користете го бројот за итни случаи 1-636-722-7111.
 • Испратете им е-пошта преку inquiries@Mastercard.com.
Опции за поддршка на клиенти на Mastercard